Yöneticilik Kitapları

Yöneticilik kitapları nelerdir, bu kitaplara nasıl ulaşılabilir, yönetimci bakış açısı nasıldır. Merak edilen tüm bu soruların yanıtını gelin birlikte bulalım.

Yöneticilik, yönetim alanında edindiği bilgi ve birikimlerini kullanarak, başkaları ile birlikte çalışarak ve bu kişiler aracılığı ile faaliyetlerini sürdürerek, işletmeyi amaçlarına ulaştırma işi olarak tanımlanabilir. Yönetici de, bu engin bilgi, beceri ve yeteneklerini kullanarak, yöneticilik işini fiilen yapan kişi olarak tanımlanabilmektedir.

Aslında yönetici kavramı çok açık bir kavram değildir. Gerek İngilizce literatür de, gerek Türkçe kullanımında yönetici ile aynı anlamda kullanılan çok farklı kavramlar bulunmaktadır. Yönetim ve yönetici kavramları, dilimizdeki, sevk ve idare, idareci, sevk ve idareci, müdür gibi terimlerin karşılığı olarak kullanılabilmektedir.

Yöneticilik; birçok kişinin hayalini kurduğu, erişmek istediği, bir o kadar da beraberinde görev ve sorumlulukları getiren bir unvandır. İyi bir yönetici olmakta, hedefe ulaşmakta ve elde edilen

Yöneticilik Kitapları

işleri ve başarılı korumakta birden fazla etken vardır. Bu etkenleri doğru yönetebilmek için birtakım önemli adımlar atmak gerektiği tartışma götürmez bir gerçek. İşte bütün bu süreçte kendinizi sürekli olarak geliştirmek oldukça önem kazanmaktadır.

Yöneticilik hakkında yazılmış önemli eserleri okumalı, gerekli eğitimleri izlemelisiniz. Ayrıca tüm bunları pratiğe dönüştürerek sürekli bir gelişim halinde ilerlemelisiniz. Yöneticilerin ve yönetici adaylarını doğru adımlar atmalarına ve başarıyı yakalamalarına öncülük eden birçok kitap ve eğitimler bulunmaktadır. Bu alanda ilerlemek ve başarılı olmak istiyorsanız, kendinizi geliştirmek en önemli anahtar kelimeniz olmalıdır.

Yöneticilikten bahsetmişken, yönetim konusuna da kısaca değinmek faydalı olacaktır.

Yönetim ve Yönetimcilik Bakış Açısı

Günümüzün değişen koşulları, yönetim alanına da farklı bakış açılarını beraberinde getirmiştir.

Yönetim konusunun, niteliği gereği, farklı disiplinlere ait kavram ve teknikleri kullanması, farklı disiplinlerdeki bilim insanlarının da işletme yönetimi konuları ile ilgili araştırmalar yapması, işletme yönetimi alanına farklı açılardan bakılmasını sağlamıştır. Bu farklı bakışlar, yönetim disiplinin dinamizmini sağladığı gibi, bir yandan da adeta bir karmaşa manzarası yaratmıştır.

Kısaca özetleyecek olursak; her türlü çalışma ve araştırmasını uygulamaya dönük bir açıdan ele alan ve uygulayıcı yöneticinin bunları nasıl daha etkin kullanabileceği ve etkin olabileceği bakış açısını taşıyan yönetimcilik bakış açısıdır. Uygulamaya ilişkin sorulardan etkilenmeden sadece ve sadece bir bilimsel disiplin olarak yönetim ve organizasyonlara bakan, bilimsel bilgi birikimine katkı amacı güden ve esas itibariyle doğa bilimleri yaklaşım ve yöntemlerini kullanan bilimci bakış açısı, bilimcilik doğa bilimleri modelini esas alma, yönetimcilik ise, en temelde, yönetim sorularına çözüm getirmeye dönük olma anlamına gelmektedir.

İletişim ve bilişim teknolojilerindeki gelişme ve küreselleşmenin oluşturduğu ortamda ortaya sürekli yenileri çıkan yönetim, kavram ve teknikleridir. Daha çok kamu yönetimi alanında olmak üzere, diğer bilimsel disiplinlerin yönetim alanına girişi ve katkısı ile birlikte ulaştığı yüksek derece nedeni ile yönetim disiplini artık neredeyse kendi özünü ve amacını kaybeder hale gelmiştir. Tüm bu tanımlar ve çalışmalar yönetimcilik bakış açısını nitelemektedir.

Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde bulunduğunuz her yerden bu eğitime katılabilirsiniz. Üstelik eğitimi tamamladıktan sonra sizlere uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalar verilecektir. Size verilecek olan sertifikaları ister yurt içinde isterseniz de yurt dışında kullanabilirsiniz. Size verilecek olan sertifikaların üzerinde online eğitim aldığınıza dair herhangi bir yazı ya da görsel bulunmamaktadır. Kayıt işlemleri sırasında sizden herhangi bir belge istenmemektedir. Eğitimlerimiz çeşitli videolar, görseller ve quizlerle zenginleştirilmiş içeriğe sahiptir. Sertifika ve eğitim hakkında bilgi almak ya da eğitimi satın almak için linke tıklayınız. Sizleri de aramızda görmekten büyük sevinç duyarız.

Yöneticilik Eğitimi

0
Eğitim Sepeti
  • No products in the cart.