Yaşam Koçu Destek

Koçluk Eğitimi

Yaşam koçu destek konusunda akla gelen ilk isimlerden biridir. Yaşam koçu desteği hakkında aradığınız tüm bilgiler yazımızda. Yaşam koçluğunu merak ediyorsanız diğer yazılamınıza da göz atın. Hemen inceleyin!

Yaşam Koçu Destek Olmak İçin Var!

Yaşam koçu destek olmak için var. Peki, nasıl destek oluyor? Gelin şimdi bunu inceleyelim.

Yaşam koçları, profesyonel kariyerlerine başlamadan önce ciddi eğitimler alırlar. Bu sayede koçluk süreçlerine dahil olan danışanlarına onlara özgü yaklaşımlarla destek olmaları mümkün olur. Yaşam koçları, hedefler belirleme, hedefleri netleştirme, motivasyon sağlama, performansı arttırma gibi konularda danışanlarına destek olmaktadırlar. Destek olunan konular bunlarla da sınırlı değildir. Danışanların gündeme getirdiği konular çeşitlilik de gösterdiği için aslında çok geniş bir konu çerçevesinde destek olabilmeleri mümkün olmaktadır.

Yaşam koçları bu nedenle sürekli gelişimi ilke edinmiş profesyonel bireylerdir. Bu profesyonelliğin ardındaki sağlam bilgi, yetenek ve deneyimler ise onların aldıkları eğitimler ve kendi çalışmalarına dayanmaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak doğru eğitimi almış olmak mesleki yönden gelişimde büyük öneme sahiptir diyebiliriz.

Yaşam Koçu Destek Alır Mı?

Koçluk disiplini herkesin fayda sağlayabileceği önemli bir disiplindir. Tabi ki yaşam koçları da yaşam koçluğu desteği alırlar. Bu bağlamda yaşam koçlarının koçluk alanında faaliyet gösteren insanlar olmaları nedeniyle koçluk desteğine ihtiyaç duymayacağı fikri genellikle hakim olsa da gerçekte durum farklıdır. Mesleki gelişimlerini ve kendi performanslarını geliştirmek isteyen yaşam koçları, başka yaşam koçlarından destek alarak hem kendilerini hem çevrelerini hem de mesleklerini olumlu yönde ileri taşımaktadırlar.

Yaşam Koçluğu Gerçekten Fayda Sağlar Mı?

Yaşam koçluğu yazının başlarında da bahsettiğimiz gibi onlardan destek almak isteyenlere çok çeşitli konularda destek olurlar. Bireyler yaşamlarında zor dönemlerden geçiyor olabilirler. Bir yakınını kaybetmiş olabilirler, işleriyle ilgili çeşitli gelişmeler olmuş olabilir, yaşlarının ilerlemesi onları etkilemiş olabilir, daha iyi bir noktaya gelmek isteyebilirler… Hayat bu, her şey olmuş olabilir. Yaşam koçları, danışanlarının bu gelişmeleri yaşadıkları her saniyede orda bulunduklarını bildikleri için gerekli olan her bilgiye sahip olduklarını da bilirler. Dolayısıyla sadece seçenekleri kendileri için daha cazip hale getirmeleri ve akıllarına getirmedikleri ancak orada olan yolları keşfetmeleri konusunda yaşam koçları destek sağlarlar. Burada bireyler yaşam koçlarına getirdikleri konularla ilgili gelişmeler sağlamaktadırlar. Çeşitli bilimsel çalışmalar da koçluğun getirdiği faydaları ortaya koymuştur.

Bireylere sağlanan faydalar bir kartopunu çığ yapacak bir süreci başlatır. Bireydeki gelişim sonucunda onların çevresindeki insanlara da yaşam koçluğunun olumlu etkileri yansır. Böylece bireyler çevrelerini de geliştiriyorlar. Bu da topluma sağlanan fayda olarak karşımıza çıkıyor.

Bir birey aslında yaşam koçluğu için çok bireydir. Bu sayede tüm topluma dokunan yaşam koçluğu, herkese fayda sağlamış oluyor. Cevabımızı tekrarlayabiliriz: yaşam koçluğu destek olur.

Yaşam Koçluğu Eğitimini Nereden Almalıyım?

Yaşam Koçu Destek

Bu sorunun cevabı çok zor değil :) Liderlik Okulu eğitimleri arasında yaşam koçluğu eğitimini kolayca bulabilirsiniz, kolayca alabilirsiniz :)

Yine de bu eğitimi nasıl seçeceğinizi sormak isteyebilirsiniz. Hemen açıklayalım.

Bir kere yaşam koçluğu eğitimini her yerden almak doğru olmaz. Yaşam koçluğu ciddi bir meslektir. Yaşama ilişkin konularda destek sağlar. Dolayısıyla yanlış bir yaklaşım çok şeyi değiştirir. Bu noktada yaşam koçlarından alınacak eğitimin etkin ve etkili bir eğitim olması önemlidir. Bunun için eğitim alacakları kurumu iyi belirlemeleri çok önemli.

Liderlik Okulu, koçluk alanında yaptığı akademik çalışmaların dışında mesleğin gelişimi için yapılan çalışmalarda da birçok konuda öncü pozisyonundadır. Uluslararası kuruluşlardan akreditasyonlarını almıştır ve eğitimleri profesyonellerce dünya standartlarında hazırlanmıştır.

Siz de yaşam koçluğu eğitimi almak için mutlaka iletişime geçin :)

Yaşam Koçluğu

0
Eğitim Sepeti
  • No products in the cart.