fbpx

Yaşam Koçluğu Teknikleri

Yaşam Koçluğu TeknikleriYaşam Koçluğunda Başarı Taktikleri

Yaşam Koçluğu Teknikleri başarılı bir koç olmak için önemli mesleki detaylardır. Bunlarla birlikte yaşam koçluğunda başarılı olmak için başarı taktiklerini sizin için kısa bir yazıyla paylaşmak istedik.

Yaşam Koçluğu Eğitimi İçin Tıklayınız

Yaşam Koçluğu Teknikleri #1: Koçlukta Zaman Yönetimi

Koçluğa ayırdığınız zaman konusunda çok ölçülü davranın. Kimi durumlarda, koçluk işini başkalarına devredebilirsiniz. Koçluğun gerçekleştiği psikolojik ortama özen gösterin. Karşılıklı güven, sonuçlar konusunda sorumluluk, öğrenme ve kendini geliştirme motivasyonuyla karakterize olan bir ortam yarattıkları takdirde koçluk çalışmasının sonuçları genelde ilerletici olmaktadır.

Teknik #2: Sık Yapılan Hataları Belirleyin ve Onları Yok Edin

Koçluk süreçlerinde hata olabilir. Özellikle başlangıç aşamalarında bu çok normaldir. Sık sık yapılan ortak hatalardan kaçınabilirseniz koçluğunuz gelişir. Yaşam koçluğu yaparken koçların sıklıkla yaptıkları hatalar arasında fazla konuşmak ve dinlememek yer almaktadır. Koçluk süreçlerinde duygularınız üzerinde ki kontrolü yitirmek ve koçluk yaptığınız kişiyi bir işe duygusal bakımdan hazırlanmamak gibi hatalar koçluk süreçlerini sabote etme noktasında önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teknik #3: Pratik Yapın!

Her alanda olduğu gibi koçluk becerileri de pratikle gelişir. Bu nedenle, pratiğinizi artırmak için her fırsatı değerlendirin. Koçlukta pratik aşamalarda gereken tek bakış açısı kötü davranışları düzeltmek değildir. İyi yöntemler geliştirmek ve inovatif teknikler denenip başarılı olanları sisteme dahil etmek gerekir. Bu yöntem kişisel gelişime yardımcı olmak için hayatımızda d kullanılabilir.

Teknik #4: Psikoloji ve NLP Tekniklerini Öğrenin

Koçlar psikoloji içerisinde genelde şu iki yaklaşımdan birisini izlerler. Birincisi, bizim “tanı koyma ve geliştirme” dediğimiz klasik yaklaşımdır.Psikolojiden güçlü bir destek alan bu yaklaşım daha derine inen bir yöntemdir, ama görece uzun sürer. Yönlendirmeci adıyla anılan öteki yaklaşım ise daha hızlı ve dolaysızdır. Her birinin kendine göre avantajlı yanları vardır. Bununla birlikte başarılı bir koç olmak için NLP tekniklerini de öğrenmenizi öneririz. Bunun için bir NLP Eğitimi alabilirsiniz.

Teknik #5: Eğitimlerle Kendinizi Geliştirin.

Yaşam koçluğu eğitimleri yeni teknikleri bir araya getiren ve güncel kaynaklarla hazırlanan özel programlardır. Liderlik Okulu olarak yeni ve en çok kullanılan koçluk tekniklerini eğitimimize dahil ettik. Sizin için hazırlanmış online yaşam koçluğu eğitimimiz sayesinde bulunduğunuz her yerden bu eğitime katılabilirsiniz. Üstelik eğitimi tamamladıktan sonra sizlere uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalar verilecektir. Size verilecek olan sertifikaları ister yurt içinde isterseniz de yurt dışında kullanabilirsiniz.
Size verilecek olan sertifikaların üzerinde online eğitim aldığınıza dair herhangi bir yazı ya da görsel bulunmamaktadır. Kayıt işlemleri sırasında sizden herhangi bir belge istenmemektedir. Eğitimlerimiz çeşitli videolar, görseller ve quizlerle zenginleştirilmiş içeriğe sahiptir. Sertifika ve eğitim hakkında bilgi almak ya da eğitimi satın almak için aşağıdaki linke tıklayınız.
Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Yaşam Koçluğu Eğitimi