fbpx

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Türkiye’de son yıllarda popülaritesi en çok artan mesleklerin listesi yapılsa, yaşam koçluğu hiç şüphesiz ki bu listenin üst sıralarında kendisine yer bulurdu. Yaşam koçluğunun yıldızının bu denli parlaması, mesleğe olan ilgiyi de haliyle artırdı. Bugün başarılı bir yaşam koçu olmayı kendisine hedef koyan birçok insan var. Yaşam koçu olmak isteyenlerin kafasındaki onlarca sorudan bir tanesi de: Yaşam koçluğu sertifikası nasıl alınır? 
Madem yaşam koçluğu bu kadar revaçta; biz de yaşam koçu adaylarına rehber olacak bir yazı kaleme alalım dedik. Bu yazımızda, özellikle yaşam koçu sertifikası ile ilgili aydınlatıcı bilgileri de sizlerle paylaşacağız.
Yazımızı Okumaya Başlamadan Önce Kapsamlı Bir Uzaktan Eğitim Koçluk Eğitimi Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Yaşam Koçu Olmak İçin İşe Nereden Başlamalı?

Yaşam koçu olmak için öncelikle hedeflerinizi net bir şekilde belirlemeli; o hedeflere ulaşmak için izleyeceğiniz yol haritasını ayrıntılı bir şekilde tasarlamalısınız.
Yaşam koçu olmak için kendinize ciddi bir yatırım yaparak işe başlamanız gerekir.
İsterseniz biraz bu konuyu açalım.
Yaşam koçluğunda mesleki bilgi altyapısına, farklı konularda deneyime ve sosyal becerilere sahip olmak çok önemlidir.
Yaşam koçu her şeyden önce iyi bir iletişimci olmalıdır. Yaratıcı, sabırlı, anlayışlı, dikkatli, pratik, enerjik olmak; olaylara farklı bir perspektiften bakabilmek ve çok yönlü düşünebilmek yaşam koçluğunda sizi bir adım önem taşıyacak niteliklerdir.
Dolayısıyla da öncelikle iyi bir yaşam koçunda bulunması gereken tüm özelliklere sahip olmalı, kendinizi bu yönde geliştirmelisiniz. Bunun için bol bol okuma yapmalı ve algılarınızı açmalısınız.

Koçluk Yolculuğunuzda Hedefiniz Belli mi? Hedef Sadece Koçluk Sertifikası Mı?

Yaşam koçluğu, en basit tabiri ile tanımlamak gerekirse; bir kişinin hedeflerini belirlemesine, yaşam amacını bulmasına, bu hedeflere nasıl ulaşacağını anlamasına ve içindeki potansiyeli keşfedip ortaya çıkarmasına yardımcı olma sanatıdır.
Yaşam koçları, daha mutlu, daha başarılı, daha özgüvenli, daha huzurlu bir yaşama kavuşmak isteyen kişilere, bu yolculukta rehberlik eden kişilerdir.
Kulağa güzel geliyor değil mi?
“Ben de bir yaşam koçu olup insanların hayatlarını istedikleri yönde değiştirmelerine, kendilerini yeniden keşfetmelerine ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak istiyorum…” diyorsanız, okumaya devam edin. Çünkü bu yazı sizin için yazıldı.
Aslında iyi bir yaşam koçu olmayı hedefleyerek, zaten büyük mesafe kaydetmiş sayılırsınız. Çünkü
hedef belirlemek işin en önemli ve kritik adımıdır. Ve siz o adımı attınız. Tebrikler.
O halde şimdi ipleri elinize alıp, hedefe giden yolda ilerlemeye başlama vakti geldi.

Koçluk Süreci Eğitim Olmadan Olur Mu? Peki Ya Sertifika?

Donanımlı, bilgili, vizyonu geniş, talep edilen bir yaşam koçu olmak için bu konuda eğitim almak atacağınız belki de en önemli adım olacak.
Size şu noktada; iyi, köklü ve yetkinliği olan bir eğitim kurumunun, uluslararası yaşam koçluğu sertifikası alabileceğiniz kapsamlı kurslarını tercih etmenizi öneririz.
Sadece yaşam koçluğunda değil herhangi bir işte başarılı olmanın temeli, iyi eğitimden geçer. Yaşam koçluğunun tüm inceliklerini, kullanılan metotları, işin püf noktalarını, danışanlarla ilişkilerin nasıl yürütülmesi gerektiğini, iş yeri açma şartlarını ve daha birçok konuyu detayları ile öğreneceğiniz; iyi bir yaşam koçunda olması gereken nitelikleri kazanmanıza yardımcı olacak türde bir eğitim programını tamamladıktan sonra, sizi hedeflerinize taşıyacak sertifikanın da sahibi olursunuz.
Hani yazımızın başında yaşam koçu belgesi nasıl alınır sorusundan bahsetmiştik ya; işte o sorunun cevabı da eğitimde saklı. Sertifikalı bir yaşam koçluğu eğitimini tamamlayarak siz de koçluk belgesinin sahibi olabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar? Sertifika Şart Mı?

  • Uluslararası standartlardaki yaşam koçluğu sertifika programını tamamladınız. Peki, katıldığınız koçluk kursu ve sonrasında alacağınız sertifika tam olarak ne işinize yarayacak?
  • Yaşam koçu olmak için illa ki yaşam koçluğu sertifikasına sahip olmak gerekir mi?

Yaşam koçluğu ile ilgili bilgi almak isteyenlerin aklından mutlaka geçen sorulardır bunlar.
Doktora gittiğinizde, duvarda asılı olan hekimlik diplomasını ve farklı uzmanlık alanlarında yaptığı çalışmalar sonunda aldığı sertifikaları görürsünüz.
Ya da eczaneye girdiğinizde eczacının diplomaları karşılar sizi.
Avukata ihtiyacınız varsa mutlaka baroya kayıtlı, bu mesleği gerektiği şekilde yapan biri ile çalışmak istersiniz.
Fark etmesek de mesleki yetkinliği gösteren belgeler bize güven verir.
Aynı şey yaşam koçluğu için de geçerlidir.
Yazımızın başında yaşam koçluğunun arz ve talebin yoğun olduğu bir meslek dalı haline geldiğinden bahsetmiştik. Günümüzde özellikle büyük metropollerde yaşayan, kişisel gelişimine önem veren, kendisini ve hayatını iyi yönde değiştirmek isteyen birçok insan bugün yaşam koçlarından destek alıyor.
Tabii yaşam koçluğu hizmeti almak isteyen insanların dikkat ettikleri bazı unsurlar var. Bunların başında yaşam koçunun eğitim altyapısı ve sahip olduğu yaşam koçluğu sertifikasının niteliği de geliyor.
Yaşam koçluğu sertifikası iki farklı açıdan önemlidir. Birincisi, bu meslekteki yetkinliğinizi ve profesyonelliğinizi gösteren önemli bir belgedir. İkincisi ise yaşam koçluğu hizmeti alan kişilerde güven yaratan bir özelliğe sahiptir.

Yaşam Koçluğu Sertifikası Fiyatı Nedir?

Yaşam koçluğu yapmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlardan kısaca bahsettik. Yaşam koçu sertifikasının ne olduğunu, nasıl alınabileceğini ve neden önemli olduğunu da ele aldık.
Şimdi sıra geldi, yaşam koçluğu sertifikası ücretleri konusuna.
Yaşam koçu olmak için alınacak sertifikalı eğitimlerin fiyatları, kuruma, eğitimin şekline, uzunluğuna, ders içeriğine, verilen sertifikanın niteliği ve sayısına göre değişiyor.
Yaşam koçluğu sertifikası fiyatlarından önce dikkat etmeniz gereken en önemli faktör; kurumun güvenilirliği olmalı. Daha önce de dediğimiz gibi iyi, köklü ve yetkin bir eğitim kurumu aracılığı ile yaşam koçu sertifikası almak, mesleki başarınızda da belirleyici olacak.
Yaşam koçluğu sertifikasına fiyat bazlı yaklaşmadan önce nasıl bir eğitim modeli arzuladığınızı iyi düşünmeli, şu anki yaşamınızda eğitime ayırabileceğiniz vakti de iyi değerlendirmelisiniz.
Örgün yaşam koçluğu eğitimlerine katılabileceğiniz gibi online olarak da eğitim alma şansınız var.
Online eğitim programlarının içerik bakımından örgün kurslardan hiçbir farkı yok. Aynı nitelikte ve hatta daha kapsamlı yaşam koçluğu eğitimlerini bugün artık online olarak da alabiliyorsunuz.
Üstelik online eğitimler fiyat açısından da daha avantajlı olduğu için son yıllarda giderek daha çok tercih edildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.
Bilgisayar ortamında internet üzerinden online olarak verilen yaşam koçluğu programlarına istediğiniz her yerden ve her zaman katılma şansınız bulunuyor. Bu özelliği ile de modern hayatın koşuşturmacasında size büyük avantaj sunan bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.
Yaşam koçluğu eğitimlerinde avantajlı dönemleri de takip etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle kampanya dönemlerinde, paket programlardan faydalanarak, hem nitelikli eğitimi daha ucuza alabilir hem de birden fazla sertifikanın sahibi olabilirsiniz.
Bugün piyasada çok ucuzdan çok pahalıya uzanan birçok yaşam koçluğu eğitim programı mevcut. Tabii bu kadar alternatif olunca, hangisini tercih edeceğiniz konusunda kararsızlık yaşamanız da çok normal.
Burada önemli olan fiyat-kalite dengesini en iyi şekilde size sunan kurumu belirleyebilmektir.
Binlerce lira ödeyerek hayal kırıklığına uğramamak ya da en ucuzunu tercih edeyim derken paranızı hepten çöpe atmamak için internette iyi bir ön inceleme yapmanız, bu kurslara katılmış kişilerin eğitimle ilgili yorumlarına göz atmanız, kurumların yetkilileri ile görüşerek daha detaylı bilgi almanız faydalı olacaktır.
Seçiminize yardımcı olmak adına size son bir bilgi daha verelim: Türkiye’nin öncü eğitim kurumu Liderlik Okulu’nda, şimdi aradığınız kalite ve nitelikteki yaşam koçluğu eğitiminden indirimli fiyatlarla yararlanabilirsiniz.
Yaşam Koçluğu Eğitimi Fiyatını ve Detaylarını Öğrenmek İçin Tıklayınız.

Yaşam Koçluğu Ne Oluyor ?

Günümüzde yaşam koçluğu sık sık gündeme geliyor. Bunun arkasındaki temel neden ise yaşam koçluğunun sağladığı faydalar oldukça iyi anlaşılıyor. Yaşam koçluğu, hem bireylere hem koçlara, hem koçluk mesleğine hem de doğal olarak toplumun bütününe fayda sağlamaktadır. Bu yönüyle oldukça önemli ölçüde fayda sağladığını söylememiz gerekiyor. Peki, yaşam koçluğu tam olarak ne?
Yaşam koçluğu, bireylerin motivasyonlarının arttırılması, performanslarının yükselmesi, hedefler belirlemeleri, hedeflere başarıyla ulaşmaları, değişikliklere ayak uydurmaları, gelişmelere adapte olmaları için bireylere destek olan profesyonel bir süreçtir. Burada bahsettiğimiz konular  ve benzer birçok diğer konuyla ilgili bireylere destek olan bir süreç olduğunu belirtelim. Yaşam koçluğunda konuların çeşitliliği oldukça fazla olmaktadır. Dolayısıyla bir yaşam koçu çok farklı konularda da danışanlara destek olabilir.

Yaşam Koçu Olmak Zor Mu ? Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır ?

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl AlınırYaşam koçu olmak zor ya da kolay değildir. Yaşam koçu olmak nötr bir süreçtir. İsterseniz kolay olur istemezseniz de zor olur. Bu süreçte nasıl bir yolculuğa çıkacağınızı siz belirleyeceksiniz. Nasıl mı?
Yaşam koçu olmak için belli başlı bazı adımlar atmak gerekiyor. Tabi ki ilk adım kendimizi koçluk mesleğine hazırlamak. Hangi meslek olursa olsun kendinizi o mesleğin gereklerini yerine getirmek için donatmalısınız. Eğer kendinizi gerekli olan bilgiler, yetenekler ve deneyimler ile donatmazsanız hangi mesleği yapıyor olursanız olun gerçekten fark yaratmak için çeşitli mucizelere de ihtiyacınız olacaktır. Şans faktörünü çok fazla büyütmemek için, mesleğinize daha sağlam adımlarla başlangıç yapabilmek için kendinizi geliştirmelisiniz. Koçluk disiplinine ait bilgileri, koçluk becerilerini, koçluk araçlarını etkin kullanıp koçluk sürecini yönetebilecek kadar koçluk sürecine hakim olmanız gerekiyor. Bunun yollarını sayacak olursak kitaplar ve eğitimler akla gelen kılavuzlarınız olacaktır.
Daha sonra eğitiminizi tamamlayıp kendinizi hazır hissettiğinizde koçluk desteği vermeye başlayabilirsiniz. Bu noktada yaşam koçluğu desteği vermeye başlangıç yapmanız kolay olmayabilir. Bu nedenle çevrenizde olan insanlara yaşam koçluğu desteği vermeye başlayarak kendinizi ve çevrenizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Burada bahsettiğimiz çevre, iş çevresi de olabilir, sokağınız da olabilir. Komşulardan yöneticilere kadar çok geniş bir çevreye yaşam koçluğu desteği vermek mümkün olabilmektedir.

Yaşam Koçluğu Sertifikasını Nasıl Alırım?

Yaşam koçluğu sertifikaları, yaşam koçluğu eğitimini tamamlayanların almaya hak kazandığı bir sertifikadır. Bu sertifikayı alabilmek için online eğitimimizi alabilirsiniz. Alır almaz dersler açılacaktır. Online bir eğitim olduğu için istediğiniz yerden, istediğiniz zaman derslere ulaşabilirsiniz ve istediğiniz hızda dersleri tamamlamanız mümkündür. Bu nedenle ne kadar erken alırsanız o kadar erken başlamanız mümkün olacaktır. Yaşam koçluğu sertifikasını almak aslında bunu gerektiriyor. Dersleri tamamlamanız da önemli çünkü aradığınız tüm bilgiler burada. Bir yandan kendinize de gerekli olacak bilgileri edinmiş olacaksınız. Zaman zaman derslerde bahsedilen konulara hakim olan insanlar eğitimi alabiliyorlar. Onlar tabi ki daha hızlı bir şekilde dersleri tamamlıyorlar.

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır? Hızlı Ulaşır Mı?

Yaşam koçluğu sertifikanızı kargo formunu doğru ve eksiksiz doldurarak teslim alabilirsiniz. Bilgilerinizi kaydedip yolladıktan sonra sertifikanızın üretim süreci başlamış olur. Gerekli onaylar, aldığınız eğitim gibi bilgiler gibi bilgiler de eklenerek sertifikanız otomatik olarak baskıya gider ve oradan da kargoya teslim edilir. Böylece uluslararası standartlara uygun biçimde hazırlanmış olan sertifikanız yola çıkar. Sertifikalar uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Yaşam Koçluğu Belgesi Tam Olarak Ne Anlama Geliyor?

Yaşam Koçluğu Belgesi
Yaşam koçluğu belgesi aslında yaşam koçluğu sertifikası olarak daha çok bilinmektedir. Yaşam koçluğu sertifikası da tabi ki bir yaşam koçluğu belgesidir. Dolayısıyla genellikle yaşam koçluğu belgesi dendiğinde aslında kastedilen yaşam koçluğu sertifikasıdır.
Bununla beraber zaman zaman yaşam koçluğu belgesi konusunda gelen sorular da bize yaşam koçluğu belgesiyle i
lgili bilgi verdi. Örneğin yaşam koçluğu belgesi ile aslında yaşam koçluğu araçlarını soranlar da zaman zaman olabiliyor. Çok sık olduğunu söyleyemeyiz belki ama bir gün şöyle bir soruyla karşılaşabilirsiniz;
“Ya bir de belgeler var, yaşam koçluğu belgeleri. Yaşam koçluğunda kullanmamız gerekiyor ya, danışanları analiz etmede kullanılıyor. Adı neydi ya tam hatırlayamıyorum.”
Böyle bir soruya cevap olarak “yaşam koçluğu araçları mı?” diye sorduğunuzda genellikle hemen “Evet, evet. Çok teşekkürler, tam olarak o.” cevabını alacaksınız. Tabi bazen de asıl kastedilen belge bu da olmayabiliyor. Örneğin yaşam koçluğu sözleşmeleri ya da gizlilik sözleşmeleri de talep edilebiliyor.
Bahsettiklerimizin hepsi belge tabi. Hepsine de Liderlik Okulu yaşam koçluğu eğitiminde rastlayacaksınız.

Yaşam Koçluğu Belgesi : Sertifikalar

Sertifikalar önemlidir. Çoğu zaman bir kağıt parçası benim koçluk yapmamı sağlayamaz ki diye düşünebilirsiniz. Ancak şundan emin olun o sertifikalar sizin koçluk yapmanızı etkiler. Hemen hissetmeseniz de ilerleyen süreçte kesinlikle far edeceksinizdir. Nasıl mı? Açıklayalım.
Yaşam koçluğu somut değildir. Gözle göremezsiniz veya dokunamazsınız. Peki, yaşam koçluğu desteğinin kalitesini veya sunduğu değerleri nasıl değerlendirebiliriz? Burada yaşam koçluğu yalnızca çeşitli fiziksel kanıtlarla somutlaştırılabilir. Bu sayede de sunduğu değerlerin anlaşılması mümkün olur.
Az önce ne dedik, yaşam koçluğunun anlaşılması için fiziksel kanıtlar gerekir. Buradaki fiziksel kanıtlar arasında sertifikalar da vardır. Bu nedenle sertifikalar önemli. Sizin için olmasa da danışanlarınız için önemli.

Yaşam Koçluğu Araçları

Yaşam koçluğu araçları yaşam koçlarının eli ayağı olan belgelerdir. Bu belgeler, formlar, sayesinde yaşam koçları koçluk süreçlerinde geçen zamanı en iyi şekilde yönetmiş olurlar. Yaşam koçluğu araçları sayesinde elde edilen bilgiler ışığında normal şartlarda bir gün zaman harcanacak bir analiz daha hızlı ve daha kesin biçimde ortaya konabilir. Koçluk seanslarında üzerine zaman ayrılması istenen konular için de zaman kazanılmış olur.
Her koç kendi yaşam koçluğu araçlarını kendisi oluşturabilir. Genellikle profesyonel koçlarda bu bağlamda daha fazla üretkenlik olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü aldıkları eğitimler, kazandıkları deneyimler, geliştirdikleri beceriler ve okudukları çeşitli kaynaklar sayesinde kendilerine bu süreçte nelerin gerekeceğini daha iyi kestirebilirler. Bu doğrultuda ihtiyaçlarına en iyi cevabı verecek olan belgeleri oluştururlar.

Yaşam Koçluğu Sözleşmeleri ve Gizlilik Sözleşmeleri

Yaşam koçluğu sözleşmeleri de sık sık sorulan koçluk belgeleri arasındadır. Bu belgeler belki de koçluk sürecinin en önemli belgelerindendir. Çünkü koçluk mesleğinin gerekleri yerine getirilirken yaşanan tüm gelişmeler için yasal bir zemin oluştururlar. Bu belgelerde koçluk seansının ne zaman başlayacağı, ne kadar süreceği, kaç seans olarak süreceği, nelerin hedeflendiğini, başarılı olma durumunda ya da başarısız olma durumunda nelerin yapılacağını detaylı bir şekilde belirtilir.
Gizlilik sözleşmeleri de koçluk sürecine dahil olan bireylerin kişisel bilgilerinin korunması noktasında yasal zemin oluşturur. Koçluk sözleşmesinden ayrı hazırlanabildiği gibi bazen bu konuyla ilişkili maddeler aynı belgede de yer alabilir.

Sertifika Önemli Mi?

Yaşam koçluğu sertifikası almak yaşam koçu olmak istiyorsanız oldukça önemlidir. Nedenini açıklayalım sonra da yaşam koçluğu sertifikası ve sertifikayı alacağınız eğitimler nasıl olmalı onu konuşalım.
Öncelikle yaşam koçluğu, profesyonel bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde danışanlar birçok konuda gelişim gösterirler. Peki, hizmet olunca ne oluyor. Hizmetler, marketten alınan ürünlere benzemezler. Hizmetler; elma, bisküvi gibi somut değillerdir. Elle tutulamazlar, gözle görülemezler. Dolayısıyla bir hizmeti anlatmakla bir elmayı anlatmak aynı olmaz. Bu noktada danışanlara yaşam koçluğu konusunda sunmuş olduğunuz hizmetin ne kadar kaliteli olduğunu, nasıl faydaları olacağını anlatırken onlara fiziksel bazı kanıtlar sunmalısınız. Aksi taktirde sunmuş olduğunuz hizmet tam anlamıyla anlaşılamayacaktır. Bu noktada sertifikalar devreye girmiş oluyor. Almış olduğunuz sertifikalarla hangi konularda bilgili olduğunuzu yansıtmış oluyorsunuz.

Yaşam Koçluğu Sertifika Programları Nasıl Seçilir?

Evet, yaşam koçluğu sertifikasının önemini anladık. Şimdi gelelim asıl konuya; sertifikaları nasıl alabiliriz? Sertifika istiyorsak öncelikle sertifika almak için çaba göstermemiz gerekecektir. Hayat, bunun üzerine kurulu değil mi zaten? Ne kadar şeyi, ne kadar sürede ve nasıl yapacağımızın kararı ise bize kalmış. Bu da hayatımızı şekillendiren unsurlardan birisi. Peki, yaşam koçluğu sertifikamızı da alacağımız yaşam koçluğu eğitiminde neler olmalı?
Yaşam Koçluğu Sertifika
Yaşam koçluğu eğitimi, bir yaşam koçunun koçluk süreci boyunca ihtiyaç duyacağı uluslararası literatürü, bilinmesi gereken kavramları, mesleki uygulamaları, koçluğa özgü araçları, önemli yaklaşımları ve gelişmeleri sunmalıdır.
Bunun için de akademik kaynaklardan ve koçluk deneyimlerinden faydalanmak gerekmektedir. Dolayısıyla bir yaşam koçluğu eğitimi alacaksanız önce eğitim içeriğine bakın. Yoksa zamanınızı ve paranızı yeterince etkili kullanamama riskiniz olacaktır.
Bununla beraber eğitim alacağınız kurumun kendisinin de çok önemli olduğunu belirtelim. Sonuçta eğitimi size verecek olan kurumun adı sertifikanızın üzerinde yer alacaktır. Bu nedenle kurum sertifikalar ile sizi temsil ederken siz de o sertifikaları sunarak kurumu temsil etmiş olursunuz. Dolayısıyla eğer eğitim aldığınız kurum daha önce çok önemli birçok kurum ve kuruluşa eğitimler verdiyse bunun avantajlarından da böylece fayda sağlamış oluyorsunuz.
Alacağınız yaşam koçluğu eğitimi uluslararası standartlarda hazırlanmış mı diye de bakın. Eğer uluslararası standartlarda veya üzerinde bir kalitede hazırlandıysa ve kurumun uluslararası akreditasyonları da varsa sertifikanız da uluslararası geçerliliğe sahip olacaktır.
Bilin bakalım bu özelliklerin olduğu yaşam koçluğu eğitim programı hangisi 🙂 Liderlik Okulu olarak yaşam koçluğu alanında hazırlanmış Dünya’nın en kapsamlı eğitimlerinden birini sizlere sunuyoruz. Ömür boyu erişebileceğiniz bu eğitim doğal olarak sizin yaşam koçluğu kütüphaneniz de olmuş oluyor. Eğitimi tamamladığınız zaman ise sertifika adımına geçeceksiniz. Yaşam koçluğu eğitimine online olarak Dünya’nın neresinde olursanız olun istediğiniz yerden internet kullanarak ulaşabilirsiniz. İsterseniz çayınızı yudumlarken, isterseniz de yollarda zamanınız geçiyorken eğitimi tamamlayabilirsiniz. Süre kısıtı da yok, istediğiniz hızda bitirebilirsiniz. Sertifikanızı da istediğiniz ülkeye gönderiyoruz. Bu ek bilgiyi de verdikten sonra bir konuya daha değinelim 🙂

Yaşam Koçluğu Sertifika

Sertifikalar önemlidir dedik ama ekleme de yapalım: Sertifikalar her şey değildir. Bir sertifika, sunulan hizmetin anlaşılmasını sağlama noktasında değerlidir. Hizmeti gerçekleştirmek ise başka bir konudur. Gerçekten alanında başarılı olmak isteyen kişilerin sertifikalardan fazlasına ihtiyacı olacaktır. Bu yüzden kapsamlı bir eğitim programı olmazsa olmazdır. Mesleğe başladığınızda ne yapacağınıza dair bilginiz olmazsa ve uygulamaya dönük bir çabanız olmazsa sertifikalar çok uzun süre işinize yaramayabilir.

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

Yaşam koçluğu karşılıklı güvene dayanan ve  süreçten ve sonuçtan koçunda sorumlu olduğu bir gelişim çalışmasıdır. Bir yaşam koçu öğrenme ve kendini geliştirme dürtüsüne sahip olmalı ve yaşam boyu öğrenmeye hazırlıklı olmalıdır. Yaşam koçluğu sürecinde amacımız kişilerin bu niteliklerde bulunduğu ve koçluk sürecinin en üst düzeyde etkili olacağı ortamı yaratmak ve bu ortamın nasıl inşaa edileceğini onlara öğretmektir.
Yaşam koçluğu eğitimine başlamadan önce şimdi ki hayatınızdaki ilişkilerinizde bu nitelikler mevcut mu değil mi öncelikle onu kontrol edin. Bu başlarda bulunduğunuz konumu belirlemek açısından çok önemlidir.

Çok Az Kişiden İyi Yaşam Koçu Olur Sebebi Kötü Eğitim.

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı
Az sayıda kişi mükemmel koç olur. Bu kimseyi şaşırtmamalıdır. Bunun en büyük nedeni kişisel dürtülerdir. Koçluğun ilk evresinde içinizden gelen konuşma, telkinde bulunma ve yönlendirme dürtüsüne direnin. biz öncelikle koçlara bu yeteneklerini ele alma konularında onlara yol gösteriyoruz. Örneğin; Konuştuğunuz zamanlarda da, çoğunlukla “Seni engelleyen nedir ? ” ya da “Bu işi genelde nasıl ele alırsın?” gibi derinleştirici sorulara ağırlık verin. Bunu dışında, söyleşiyi tanı koymak amacıyla, daha çok bilgiye gerek duyduğunuz alanlara kaydırabilirsiniz. Dikkatle dinlemedikten sonra, karşınızda ki kişiyi konuşturmanın pek bir işlevi kalmaz.

İnsanlar Dinliyormuş gibi Yapar…

Şuna net olarak inanıyoruz ki insanların çoğu dinliyormuş gibi yapar. Anlatanın gözlerine bakarak ağzını kapalı tutar. Ama duyduğu şeyler üzerinde düşünmek ya da sözcüklerin ardında yatan duyguları yakalamaya çalışmak yerine, biraz sonra yapacağı konuşmayı aklından geçiriyordur. Karşınızdaki kişi konuşurken bütün diğer düşünceleri kafanızdan çıkarın. Bunu yapmak zor geliyorsa, işi oyuna çevirin.
İşte Liderlik Okulu olarak sizin için pratikle teoriyi bir araya getiren özel bir yaşam koçluğu eğitimi hazırladık.

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

Online olarak da katılabileceğiniz sizin için özel olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde bulunduğunuz her yerden bu eğitime katılabilirsiniz. Üstelik eğitimi tamamladıktan sonra sizlere uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalar verilecektir. Size verilecek olan sertifikaları ister yurt içinde isterseniz de yurt dışında kullanabilirsiniz.
Size verilecek olan sertifikaların üzerinde online eğitim aldığınıza dair herhangi bir yazı ya da görsel bulunmamaktadır. Kayıt işlemleri sırasında sizden herhangi bir ön belge istenmemektedir. Eğitimlerimiz çeşitli videolar, görseller ve quizlerle zenginleştirilmiş içeriğe sahiptir.
Sertifika ve eğitim hakkında bilgi almak ya da eğitimi satın almak için linke tıklayınız. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Yaşam Koçluğu Eğitimi