Yaşam Koçluğu Kursu

Yaşam koçluğu kursu hakkında kapsamlı ve güvenilir bilgiler burada. Yaşam koçluğu kursu hakkında merak ettiklerinizin cevabını hemen okuyun. Hemen başlayalım! (Ayrıca yaşam koçluğu eğitimi ücretleri ilgili yazımızı da buradan okuyabilirsiniz)

Yaşam Koçluğu Kursu Nedir?

Yaşam Koçluğu Kursu günümüzün en ilgi gören kurslarındandır. Bunun sebebi de yaşam koçluğunun dünyadaki onlarca kültürde ve bizim de kültürümüzde başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamasıdır. Bireyler; motivasyonu sağlama, karar verme mekanizmalarını geliştirme, hedefleri belirleme, hedefleri netleştirme, hayatlarındaki gelişmelere ayak uydurma gibi konularda yaşam koçluğu desteği almaktadırlar ve bu konularda yaşam koçları başarılı olduklarını göstermişlerdir.

Yaşam koçluğu gerçekten de çok önemli ve biz de bunu biliyoruz. Peki, yaşam koçluğu kursu nasıl alınır, nereden alınır, yaşam koçu olmak zor mudur?

Yaşam Koçluğu Kursu Nereden Alınır?

Yaşam koçu olmak isteyen bireyler kendilerini mesleğe hazırlayan kurslar arıyorlar. Aradıklarını da genellikle daha önce yaşam koçluğu eğitimi almış olan kişilerin yönlendirmeleri veya arama motorlarında araştırarak bulabiliyorlar. Liderlik Okulu da yaşam koçluğu konusunda en çok aranan kurumlardan birisi. Eğitimden memnun kalan birçok kişi, çevresindeki insanlara da önererek büyük bir aile olmamıza yardımcı oluyor, bizler de sürekli geliştirmeler yaptığımız eğitimlerimizle beklentileri karşılamaya devam ediyoruz. O yüzden doğru yerdesiniz.

Peki, yaşam koçluğu eğitimi alacağımız kurumu nasıl belirlemeliyiz? Biraz da bu sorunun cevabıyla ilgilenelim.

Yaşam koçluğu, profesyonellik gerektiren bir konudur. Eğitimini herkes veremez. Profesyonel koçlar tarafından hazırlanmış ve sunulmuş olan kurslar olmalıdır. Aksi taktirde bilimsellikten uzak, koçluk mesleğinin standartlarını yansıtmayan, neyin nasıl yapılabileceğini öğretmeyen kurslarla karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle, ilk bakacağınız şey yaşam koçluğu eğitimi verecek olan kurum koçluk denince kabul görmüş kurumlardan mı değil mi? Bunu da uluslararası akreditasyonlarından anlamanız mümkündür.

Yaşam Koçluğu Kurslarını Seçemiyorum, Nasıl Seçeceğim?

Yaşam koçluğu kursları farklı farklı kurumlarca verilebilir. Ancak her yaşam koçluğu kursu sizin beklentilerinizi karşılayamayabilir. Burada yapmanız gereken bazı unsurları göz önünde bulundurmaktır. Bu unsurları, kriterleri sizlerle paylaşalım.

Yaşam Koçluğu Kursuİlk önce yapmanız gereken, yaşam koçluğu kursunu online kurs olarak mı almak istiyorsunuz yoksa örgün olarak mı buna karar vermek. Genellikle örgün eğitimlere katılmak için herkesin çok fazla zamanı ve enerjisi olmuyor. Çünkü bir yerden bir yere ulaşım zaman alıyor, zaten insanlar işten yorgun bir şekilde evlerine gitme hayaliyle çıkıyorlar bir de buna fiziksel olarak bir ortamda bulunma koşulu eklenince zorluklar artıyor. Bir de örgün eğitimler tekrarlanamıyor. Bir kez katıldınız mı o derste anlamanız gerekli, bir şeyleri hatırlamak ve her zaman algıları süper derecede açık tutmak gerekli ki bilgileri kaçırmayın. Online eğitimlerde ise durum daha farklı. Liderlik Okulu online kursları, ömür boyu tekrar tekrar izleyebileceğiniz profesyonel derslerden oluşmaktadır. Dersler, alanında uzman olan eğitmenlerin hazırladığı derslerdir ve bu süreçte bilimsel temellerden yola çıkarak hazırladıkları derslerdir. Yani, eğitimde aktarılan bilgilerin ayakları yere sağlam basıyor. Hem de istediğiniz yerden, istediğiniz zamanda ve istediğiniz süreyi ayırarak tamamlayabilirsiniz. Ömür boyu erişebileceğiniz bir devasa yaşam koçluğu kütüphanesi. Bu nedenle online eğitimlerimizle değer katıyoruz.

Yaşam Koçu Olmak Zor Mu?

Aslında yaşa koçu olmak nötrdür. Yaşam koçu olma sürecinizi kendiniz kolaylaştırabilirsiniz ya da zorlaştırabilirsiniz. Örneğin dersleri izlemek için hevesliyseniz hemen açıp dersleri tamamlayabilirsiniz. Eğer dersleri tamamlamakla uğraşmazsanız da bu süreyi uzatabilirsiniz. Her şey yaşam koçu olmak için ne kadar çaba gösterdiğinize bağlı.

Eğitimi tamamladıktan sonra da sertifika adımı gelecektir. Burada kargo formunu eksiksiz ve doğru doldurursanız uluslararası geçerli sertifikalarınız adresinize doğru yola çıkar :)

Yaşam koçluğu kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçin :)

Yaşam Koçluğu

Son Makaleler