Yaşam Koçluğu Kitapları

Yaşam Koçluğu Kitapları arayanlar buraya gelsin! Yaşam koçluğu kitapları var mı? Biz de kitap yazabilir miyiz? diye düşünüyorsanız size bilgileri aktarmaya başlayalım. (Ayrıca yaşam koçu arayanlarla ilgili yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.)

Yaşam Koçluğu Kitapları Nerede?

Yaşam koçluğu henüz popüler olmadan önce koçluk üzerine kitap bulmak bile zordu. Zaten o dönemlerde genellikle yabancı dilde yazılmış olan kitapları okuyarak kendi gelişimimize katkıda bulunmamız gerekiyordu. Artık meslek ülkemizde herkes tarafından benimsenmiş durumda ve bu sayede de yaşam koçluğu üzerine kitaplar bulabiliyoruz. Peki, bu kitaplar nerede?

Bu kitapları nerelerde bulacağınızı hepimiz biliyoruz. Kitap mağazaları ya da internet üzerindeki çeşitli kitap satış sitelerinde yaşam koçluğu kitaplarını bulabiliyoruz. Böylece ilgimizi çeken kitaplara hemen ulaşabilmemiz de mümkün oluyor. Peki, kitaplar gerçekten faydalı mı?

Kitaplar, Kitaplar, Kitaplar

Kitaplar tabi ki faydalı. Çünkü bir kitap, onu yazan kişinin bildiklerinin fazlasına işaret eder. O kitabı yazacak olan kişiler, kitabın içinde yer alacak olan bilgileri yazmadan önce araştırmalar yaparlar. Yanlış bir bilgi vermek koçluk mesleğinde kritik hatalara yol açabileceği için bu konuda hassas olmak önemlidir.

Kitaplar kalıcılığı yüksek olan eserlerdir. Dolayısıyla bir yazarın faydalı bilgilerinin ve yaşamdaki deneyimlerinin aktarıldığı eserler, yazar ömrünü tamamlasa da kitaplar sayesinde varlığını sürdürür. Bu sayede de yazarı görmemiş bir birey de ondan bir şeyler öğrenebilir. Bugün aslında geçmişte yaşamış olan en önemli eğitmenlerden dersler alabilmenin de bir yoludur kitaplar… Şimdi gidip Franz Kafka’nın eserleriyle bir Franz Kafka dersi alabilirsiniz. Bunun önünde bir engel yok.

Yaşam Koçluğu Kitapları Ne Anlatır?

Yaşam koçluğu kitapları çok çeşitli konularda olabilir. Örneğin yaşam koçluğuyla ilgili önemli konulara değinen kitaplar olabileceği gibi yalnızca yaşam koçunun yaşamını ve deneyimlerini anlatan kitaplar da olabilir. Sonuç olarak da yaşam koçluğu alanında hem bilgi, hem yetenekler geliştirme hem de deneyimleri aktarma amaçlarıyla kitaplar yazılabilmektedir.

Yaşam Koçluğu Kitapları

Yaşam Koçluğu Kitapları Önemli Bilgi Kaynaklarıdır…

önemli gelişim yöntemlerinden biridir. Sizler de kitapların yaşam koçluğuna faydası olacak kısımlarını mesleğinize entegre edebilirsiniz. Böylece hem kendinizi hem de mesleğinizi geliştirebilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Eğitimleri De Kitaplarda Yazanları Mı Anlatıyor?

Yaşam koçluğu eğitimi kitaplarda yazanlardan daha fazlasını içeriyor. Tabi kitaplarda anlatılanlarla yaşam koçluğu eğitiminde anlatılanlar arasında farklar olacaktır, her ikisinin amacı ve kapsamı farklı olabilir. Bu bağlamda elma ile armutu karşılaştırmamak önemli. Ama işin şöyle bir boyutu var. Herhangi bir koçluk kitabında da var olan “A” konusuyla ilgili hazırlanan bir derste, onlarca kitap okuyan profesyonel koçlar olduğu için her ders aslında kitaplardan fazlasına da işaret ediyor. Bu konuda hazırlanan ders birçok farklı kitabı taramanın ötesinde, koçların gözlemlerine ve deneyimlerine dair unsurları da içeriyor. Bu nedenle yalnızca kitaplarda var olanın ötesinde bir eğitimle karşılaşacaksınız. Ama mutlaka güncel kitapları takip edin. Her şeyin hızla geliştiği ve değiştiği bir dünyada her gelişmeyi takip etmeniz çok önemli. Zaten koçlar da bunu bildiklerinden herkesin gelişimi için o kitapları yazıyorlar. Bizler de kitapları okuyoruz ve kendimizi de geliştiriyoruz.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Nereden Alınır?

Yaşam koçluğu eğitimini Liderlik Okulu web sayfasında Online Eğitimler bölümünden alabilirsiniz. Bu sayede mesleğe ilişkin tüm gerekli bilgileri bir eğitimde görmeniz mümkün olacaktır. Birkaç tıklama ile şimdiden yaşama 10 adım önden başlayabilirsiniz.

Eğitimle ilgili sorularınız için hemen iletişime geçebilirsiniz :)

Yaşam Koçluğu

Son Makaleler