Yaşam Koçluğu Kitap

Yaşam koçluğu kitap aramalarının en çok yapıldığı konulardandır. Yaşam koçluğunu geniş kapsamlı bir şekilde ele aldık. Hemen başlayalım!

Yaşam koçluğuna dair bir diğer yazımız da Yaşam Koçluğu Nedir? yazısı. Eğer bu yazıya başlamadan önce detaylı bilgi almak isterseniz onu okuyup gelebilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Kitap Önerisi

Yaşam koçluğu alanında faaliyet göstermek isteyenlerin, yaşam koçlarının ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen herkesin şüphesiz başvurmak isteyeceği kaynaklar arasında kitap olacaktır. Bilgi söz konusunda aklımıza gelen ilk kaynak çeşidi olan kitaplar hak ettiği değeri görmeli. Böylece hem basılacak kitapların sayısı hem de niteliği artma fırsatı yakalayacaktır.

Yaşam koçluğu denince yaşamda karşılaşılan değişimlere ayak uydurma, insan ilişkileri, iş dünyasına ilişkin konular ve daha birçok konu daha söz konusu oluyor. Bu nedenle yaşam koçluğu süreçlerinde faydalanabileceğiniz kaynaklar neredeyse sınırsızdır denebilir.

Yaşam koçluğunu öğrenmek adına aranan  yaşam koçluğu kitaplarıysa hızlı bir şekilde artış göstermeye başladı. Şimdi internet üzerinden ya da doğrudan kitapçılarda yaşam koçluğuna dair kitaplar bulup almanız mümkündür.

Nasıl Bir Kitap İşime Yarar?

Yaşam koçluğu kitapları çeşitli şekillerde karşınıza çıkabilir. Her bir bakış açısının işe yaraması mümkündür. Önemli olan gelen bilgileri kendi süzgecimizden süzme yeteneğimizdir. Bu mümkün olursa her kitap fayda sağlar, yaşam koçlarının yeni yetenekler geliştirmelerine ve mevcut yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Yaşam Koçluğu KitapTabi yine de yaşam koçluğu kitaplarının çeşitleri var dedik. Bunu kendi açımızdan değerlendirecek olursak deneyim kitapları, akademik kitaplar ve ikisinin birleşimi olan kitaplar olarak sınıflandırabiliriz.

Öncelikle deneyim kitaplarından başlayalım. Deneyim kitapları; kullanılan yetenekler, bilgiler ve bireylerin faaliyetleri sonucu olarak ortaya çıkan eserlerdir. Bu eserlerde yazarın kendi yaşamından kesitleri kullandığına sık sık görülür.

Akademik kitaplar ise daha çok referans kullanılan eserler olarak karşımıza çıkarlar. Böyle kitaplarda gözlemler de söz konusu olacaktır ancak bu gözlemleri de bir sistematik dahilinde gerçekleştirdiklerine şahit oluruz. Metin içi dipnotlar kullanılmasından da bunu anlayabilirsiniz.

Her ikisinin birleşimi olan kitaplar da vardır. Bu kitaplar hem akademik açıdan kendisini geliştirmiş olan hem de akademik bilgilerinin uygulamasıyla da ilgilenmiş olan profesyonellerin ortaya koyduğu kitaplardır. Yaşam koçluğu alanında yapılan uygulamalar, bu uygulamaların sonuçları ve akademik temellerine değinilir.

Yaşam Koçluğu İçin Kitap Dışında Nereden Faydalanabiliriz?

Yaşam koçluğu alanında kendimizi geliştirmek istediğimizde hemen faydalanabileceğimiz kaynaklardan biri de aldığımız online eğitimlerdir. Eğer geniş kapsamlı bir şekilde hazırlanan online yaşam koçluğu eğitimi almışsanız bu eğitim de işinize çok yarayabilir. En azından Liderlik Okulu’nun sizler için hazırladığı Yaşam Koçluğu eğitimi bunu sizlere sağlıyor.

Yaşam koçluğu eğitiminde A’dan Z’ye kapsamlı dersler bulacaksınız. Bu dersler bir Yaşam Koçluğu Ansiklopedisi niteliğinde olan derslerdir. Bu alanda yer alan en kapsamlı bilgileri profesyonel yaşam koçlarının işlediği derslerdir. Ayrıca size çok önemli bir bilgi daha verelim: bu derslere ömür boyu erişiminiz var. Dolayısıyla gerçekten elinizin altında olması gereken bir kaynak olduğunu belirtmeliyiz.

Liderlik Okulu’ndan alacağınız eğitimler için şunu da belirtelim: bu eğitimleri istediğiniz yerden istediğiniz zaman izleme imkanına sahipsiniz. İşten çıkıp evinize gitmek istiyorsanız evinize gidip dersleri tamamlayın, toplu taşıma kullanıyorsanız toplu taşımada dersleri tamamlayın, bir kafede kahvenizi yudumlarken derslerinizi tamamlayın ya da arkadaşınızı beklerken tamamlayın… Hepsi size kalmış, 7/24 erişim imkanınız var.

Eğitimi başarıyla tamamladığınızda da uluslararası geçerliliğe sahip sertifikanızı kendi adresinizde teslim alabilirsiniz. Sertifika ve kargo formunuzu eksiksiz ve doğru olarak doldurun, sertifikanızın kayıtları tamamlansın ve sonra size doğru yola çıksın.

Yaşam koçluğu eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçin :)

Yaşam Koçluğu

 

Son Makaleler