Yaşam Koçluğu Firmaları

Yaşam Koçluğu Firmaları hakkında detaylı bilgi burada. Yaşam koçluğu firmalarıyla ilgili doğru ve güvenilir bilgi için mutlaka inceleyin. Hadi başlayalım.

Yaşam Koçluğu Hakkında Genel Bilgi İstiyorum

Yaşam koçluğu firmalarını araştıran kişiler genellikle “Yaşam Koçluğu Hakkında Genel Bilgi İstiyorum” diyerek genel bilgi talebinde bulunuyorlar. Genel hatlarıyla konuya hakim olsalar da koçluk firmalarını arayarak daha güvenilir açıklamalar isteyebiliyorlar. Biz de öncelikle bu kapsamlı yazının daha iyi anlaşılabilmesi için yaşam koçluğunun ne olduğunu söyleyelim.

Yaşam Koçluğu FirmalarıYaşam koçluğu, bireylere yaşamın herhangi bir konusuyla ilgili destek olmak için var olan profesyonel süreçlerdir. Genellikle yaşam koçlarından alınan desteğin ilgili olduğu konular hedeflerin belirlenmesi, hedeflere ulaşılması, motivasyon arttırılması, performansın yükseltilmesi, yaşamda gerçekleşen bir değişime ayak uydurulması ve yaşamda çeşitli değişimlerin başlatılması konularıdır. Bireyler bu ve benzeri konularda sık sık yaşam koçlarına danışmaktadırlar. Zaman zaman aileyle ilgili konularda veya başka konularda da yaşam koçları faaliyetlerini sürdürürler.

Yaşam koçluğu, temel koçluk alanlarından birisi olarak karşımıza çıkar. Bunun doğal bir sonucu olarak da çok sık talep edilen bir koçluk alanıdır.

Yaşam Koçluğu Firmaları Nasıl Bulunur?

Günümüzde artık yaşam koçluğu desteğine çok hızlı ulaşmak mümkündür. Bunun için yaşam koçluğu firmalarını bulmamız gerekiyor ve en doğru şekilde yaşam koçluğu desteği alabilmek için de bazı kriterlerimizin olması gerekiyor. Şimdi bunları inceleyelim.

Yaşam koçluğu firmalarını ararken şüphesiz birçok kişi arama motorlarını kullanma yoluna gidecektir. Daha sonra da çıkan seçenekleri değerlendirmeye başlayacaktır. Ancak daha iyi seçenekler de var. Örneğin ilk önce çevrenizde daha önce yaşam koçluğu desteği almış olan biri var mı diye araştırma yapabilirsiniz. Bu bağlamda bir referans bulmanız mümkünse yaşam koçu seçiminde değerlendirme listenize güçlü bir seçenek eklemiş olursunuz. Daha sonra arama motorları ile araştırmanızı genişletebilirsiniz.

Yaşam koçluğu firmaları zaman zaman çeşitli reklam çalışmaları yapabilirler. Sosyal medya reklamları şu anda çok dikkat çekse de başka çalışmalar yapan yaşam koçları da var. Örneğin reklam yerine yalnızca sosyal medyaya ücretsiz içerik üreten yaşam koçları var. YouTube gibi kanallara ücretsiz içerik üreten yaşam koçları, insanların onları tanımasına da fırsat  vermiş oluyorlar.

İnternet araştırması, çevredeki insanlara sorma gibi yöntemlerle yaşam koçu bulmanız mümkündür.

Yaşam Koçluğu Firmaları Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Bir yaşam koçluğu firması öncelikle danışanlarına en iyi desteği sunabilmelidir. Bunun için de yapması gereken öncelikle onları iyi anlamaktır. Burada yaşam koçluğu firmalarının mutlaka ama mutlaka danışan kişinin beklentilerini koçluk süreci başlamadan önce anlaması gerekir.

Profesyonel bir yaşam koçluğu firması, danışanların ulaşabileceği bir yerde olmalıdır. Örneğin, internet üzerinden koçluk desteği sağlayarak ulaşılabilir olabilirler. Bununla birlikte merkezi bir lokasyonda kendi yaşam koçluğu merkezlerinde faaliyet gösterebilirler, bu sayede yine kendilerini ulaşılabilir kılarlar. Son olarak da yaşam koçları danışanın gelmesini beklemek yerine kendileri danışanlara gidebilirler. Örneğin hastanelere, çağrı merkezlerine ya da holdinglerin yönetim kurulunda yer alan bireylere yaşam koçluğunu doğrudan ulaştırmaları da mümkündür. Ulaşılabilir olmak adına çeşitli çözümlere gidilebilir.

Yaşam koçluğu firması, uluslararası akreditasyonlara sahip olmalıdır. Özellikle yaşam koçluğu uygulamaları konusunda uzmanlıklarını kanıtlamış olan yaşam koçları destek sağlamalıdır. Dolayısıyla kurumlardan destek almak istediğinizde bu kriteri de göz önünde bulundurun.

Yaşam koçluğu merkezlerinin fiziksel koşullarının da iyi olduğundan emin olun. Koçluk seanslarının verimliliği için gerekli olan fiziksel koşulların da uygunluğu önemlidir. Çok soğuk bir yerde ya da çok sıcak bir yerde konforsuz ortam sebebiyle görüşmelerin kalitesinde sorunlar yaşanabilir.

Siz de yaşam koçluğu hakkında detaylı bilgi istiyorsanız mutlaka iletişime geçin :)

Yaşam Koçluğu

 

Son Makaleler