fbpx

Vücut Dili Eller Cepte

Vücut Dili Eller CepteVücut dili eller cepte konusuna girmeden önce size Liderlik ve Yöneticilik Diploma Programımıdan bahsetmek istiyorum. Bu liderlik eğitimi programı İletişimde vücut dilini etkili bir şekilde kullanarak liderlik ve yönetim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmaktadır. Bu kapsamlı program sayesinde, vücut dilinin inceliklerini öğrenecek ve bu konuda uluslararası geçerliliği olan bir sertifika kazanma fırsatı elde edeceksiniz.

Liderlik ve Yöneticilik Diploma Programı İçin Tıklayınız –> Yöneticilik Eğitimi

Vücut Dili: Eller Cepte

Eller cepte durmak, iletişim sırasında insanların çeşitli mesajları ifade etme yöntemidir. Bir kişinin sağ elini cebine koyması genellikle iş ile ilgili bir problemi olduğunu, sol elini cebine koyması ise duygusal bir sıkıntıyı işaret edebilir. Baş parmağı cebin dışında olan bir kişi çevresine üstünlük ve soğukkanlılık mesajı verebilir.

Sık sık topluluklara hitap eden kişiler, üstünlük hissettiğinde, baş parmakları yukarı bakar şekilde diğer parmakları ceketinin cebine koyabilirler. Eller cebe konulması, kişinin sıkıldığını da belirtebilir. Sıkılan bir kişi ellerini cebine koyabilir, yumruk yapabilir ya da ellerini kavuşturabilir.

Ellerin vücuda yaklaştırılması ise gerginlik, güvensizlik ve teslimiyetin bir işareti olabilir. Bir kişi ne kadar etkili konuşursa konuşsun, ellerini vücuduna yaklaştırdığında, konuşması yavaşlar ve vurgu kaybolur. İnsanlar kendilerini en iyi elleri ile ifade ederler, çünkü el becerisinin ve beyin gelişiminin paralellik gösterdiği bilinmektedir.

Ellerin kenetlenerek göğüs üzerinde tutulması sıkıntı veya gerginliği belirten bir başka vücut dili örneğidir. Sıkıntı seviyesi arttıkça, kişinin elleri göbekten göğse doğru kayabilir.

Kapsamlı Online Eğitim Programı

Beden dili, iletişimin en önemli unsurlarından biridir ve biz, bu konuyu en ince ayrıntısına kadar araştırarak kapsamlı bir online eğitim programı hazırladık. Bu program, katılımcılara vücut dili üzerine derinlemesine bilgi verirken, uluslararası geçerliliği olan bir sertifika kazanma fırsatı da sunmaktadır.

Beden Dili Eğitimi programımız hakkında daha fazla bilgi almak ve detayları incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

BEDEN DİLİ EĞİTİMİ