Uzaktan Yaşam Koçluğu Eğitimi | Gerçekleri Öğrenin!

Koçluk Eğitimi

Uzaktan yaşam koçluğu eğitimi hakkında doğrudan söylenmeyen veya bilinmeyen gerçekler bu yazıda açıklandı! Uzaktan yaşam koçluğu konusunda benzerini okumadınız! Hemen başlayalım!

Yaşam koçluğuna hakkında başka yazılarımız da var. Ör; Yaşam Koçluğu Eğitimi Ücretleri. Ama bunu da okuyun :)

1. Uzaktan Yaşam Koçluğu Eğitimi Trendi

Uzaktan yaşam koçluğu eğitimi son zamanların en hızlı yayılan eğitimi! Peki, yaşam koçluğu nasıl bu noktaya geldi? Yaşam koçluğuna oluşan ciddi talebin aslında arkasında ne var?

Yaşam koçluğu; yaşamda yaşanan değişimlere ayak uydurmak isteyen bireylerin, performanslarının daha iyi olmasını isteyen bireylerin, motivasyon kazanmak, hedefler belirlemek, yaşamlarında istediği konularda gelişim istemediklerinde de değişimler göstermek ve çeşitli alışkanlıkları kazanıp çeşitli alışkanlıklarından vazgeçmek isteyen bireylerin sık sık başvurduğu bir profesyonel süreçtir. Dolayısıyla böyle bir alanın varlığından ve başarılarından haberdar olan bireylerin gerek kurumları içinde gerekse de bireysel olarak yaşam koçlarına başvurmaları mesleğin gelişimini arttırmıştır. Bu nedenle günümüzün en çok talep edilen eğitimlerinden biridir.

2. “Uzaktan Eğitiminiz De Var Mı?”

Artık teknoloji çağındayız… diyemedik. Artık uzay çağındayız. Teknoloji çağı bile eskide kaldı. Artık yapay zeka gerçeği var. Artık Mars’ta yaşam konuşuluyor. Araçlarımızı biz sürmüyoruz. Bu denli köklü gelişmelerin yaşandığı bir dünyada “Uzaktan eğitiminiz de var mı?” sorusu gayet doğal bir soru. Evet, var. :)

Artık insanların zaman kaybetmeye tahammülü yok. Uzaya gidilen bir çağda bir yerden başka bir yere 45 dakika yol gitmek, rekabetin üst sınırları zorladığı günlerde dinlenilebilecek süreyi takım elbisenin içinde yorgun argın geçirmek ve son olarak da fiziksel ortamda tekrarı mümkün olmayan bir eğitim programında her şeyi bir günde öğrenmeyi beklemek (hele ki o gün enerjiniz de sömürülmüşse) pek cazip değil. İnsanlar bu yüzden tekrar tekrar izleyebileceği, ömür boyu erişebileceği, istediği zaman istediği yerde istediği şekilde açabileceği ve örgün olandan daha kapsamlı olup sürekli geliştirilen eğitimleri istiyorlar. Bunu da teknolojik gelişmelerin ışığında herkese gösterdiler. Artık başka bir dünyada olduğumuzu kanıtladılar. Liderlik Okulu size beklediklerinizi sunuyor :)

3. Devir Gerçek Uzmanların Devri!

Ben uzmanım, gerçek uzmanım, en uzman benim, neye baksam onda uzmanım demenin işe yaramadığı bir devirdeyiz. Henüz insan beyninin içinden geçen süreçleri %100 anlamış değilsek de insanların düşünceleri, davranışları ve tutumları bizlere fikir veriyor. Yıllarca kendisini uzman ilan edenler tarafından hüsrana uğrayan insanlar ister istemez anlıyorlar kimin gerçekten uzman olduğunu. Dolayısıyla sözler artık yetmiyor. Yaşam koçluğu eğitimini verecek olan kişi veya kurumların bu alanda gerçekten çalışmalar yapıp yapmadıkları gün gibi ortada. Koçluk kurumlarından akreditasyonlar alınmışsa, haber yazıları, kitaplar veya diğer kaynaklar üretilmişse zaten uzmanlıkla ilgili göstergeler sunulmuş oluyor. Herkesin yapabildiğinin ötesinde bir çaba sergileyen profesyonel koçlar, artık uzmanlıklarını ortaya koydukları eserlerle gösteriyorlar.

Gerçekten uzman olarak tanınmak istiyorsak bu cümlenin altının dolu olması önemlidir. Zaman, üreten yaşam koçu olanların zamanı.

4. Uzaktan Yaşam Koçluğu Eğitimi Var Da Uzaktan Yaşam Koçluğu Desteği Yok Mu?

Çok haklı bir söylem. Tabi ki var. Çeşitli sebeplerle bireyler yaşam koçluğu desteğini uzaktan almak isteyebiliyorlar.  Örneğin şehir değiştirme, bir başka ildeki yaşam koçu ile çalışma isteği, yakında nerede yaşam koçu var bilmedikleri için ve buna benzer başka sebeplerle yaşam koçluğu desteği uzaktan talep ediliyor. Zaten günümüzde herkes mesleğini dijital ortama taşıyor. Bu bile tek başına bir sebep. İşin gerçeği şu; artık günümüzün beklentileri değişti. İnsanlar koçluk desteği de dahil olmak üzere her istediklerine anında ulaşabilmek istiyorlar. Uzaktan yaşam koçluğuna bu açıdan bakarsak aslında o kadar da uzak olma durumunun olmadığını görürüz. Hatta şöyle özetleyelim; insanlar koçun yakın olmasından ziyade koçluk desteğinin yakın olmasını tercih ediyorlar.

5. Sizi Seviyoruz ve Her Zaman Yanınızdayız :)

Evet, belki bu gerçeği zaten biliyorsunuz ama yine de tekrar söyleyelim istedik :)

Yaşam koçluğu eğitimi konusunda veya başka eğitimler konusunda bizlerle paylaşmak istediklerinizi bize hemen ulaşarak paylaşabilirsiniz. Merak ettikleriniz için internet sayfamızda bir tur da atabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın :)

Yaşam Koçluğu Eğitimi

0
Eğitim Sepeti
  • No products in the cart.