Uzaktan Koçluk Eğitimi

Bu sayfaya bakmadan uzaktan koçluk eğitimi almayın! Uzaktan koçluk eğitimi hakkında en kapsamlı ve güvenilir bilgileri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen başlayalım!

Koçlukla ilgili bir diğer yazımızı incelemek isterseniz; Koçluk Süreci

Uzaktan Koçluk Eğitimi Nedir?

Uzaktan koçluk eğitimi, profesyonel koç olmak isteyenlerin kendilerini mesleğe hazırladığı, uzaktan erişimlerinin mümkün olduğu eğitimlerdir. Bu eğitimler, uzaktan erişilebilmesi yönüyle aslında büyük sorunları ortadan kaldırabiliyor. Bunların başında ulaşım sorununun ortadan kalkması var. Bir A noktasından B noktasına giderek zaman, para ve enerjisini harcayan bireyler herhangi bir yerden bu eğitimlere katılabiliyorlar.

Tabi her koçluk eğitimi aynı değildir. Bu noktada çok dikkatli olmanız gerekiyor. Şimdi uzaktan koçluk eğitimi seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedelim.

Uzaktan Koçluk Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İlk olarak koçluk eğitimi alacağınız kurumu araştırın. Referanslarına bakın. Daha önce hangi kurumlar eğitim alacağınız kurumdan eğitim almayı tercih etmişler bunu inceleyin. Böylece eğitim konusunda hangi seviyede içerikler geliştirdiklerine dair fikir edinebilirsiniz.

Koçluk eğitimi alacağınız kurumun temsilcilerini araştırın. Topluma faydalı çalışmalar içerisinde yer almışlar mı diye inceleyin. Çeşitli kitaplar, seminerler, bilgilendirici içerikler paylaşmışlar mı? Bu bağlamda çeşitli medya kanallarında mesajlarını toplumla buluşturabilmişler mi diye inceleyin. Böylece bilgilerini paylaşmaya açık olup olmadıkları, gerçekten fayda sağlama isteğine sahip olup olmadıkları konusunda fikir edinmeniz mümkün olacaktır.

Koçluk eğitimi alacağınız kurumun bu alanda akreditasyonları var mı, uluslararası geçerliliği olan sertifikalar sunabiliyorlar mı diye inceleyin. Bu sayede alacağınız eğitimin dünya standartlarında olup olmadığına dair fikir edinmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca sertifikalar, dünyanın her yerinde tanınırlığa sahipse dünyanın herhangi bir yerinde kendi uzmanlığınızı anlatabilmeniz de mümkün olacaktır.

Uzaktan koçluk eğitimi alacağınız zaman eğitimlere ne kadar süre için ve ne zaman ulaşabileceğinize dikkat edin. 7/24 erişebileceğiniz ve ömür boyu sahip olabileceğiniz eğitimlere sahip olmanız sizin avantajınıza olacaktır. Eğitimi almadan önce buna dikkat etmenizde fayda var.

Koçluk eğitimi almadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında tabi ki eğitimin içeriği de var. Kapsamlı bir eğitim olup olmadığını anlamak için bu önemlidir. Eğer konuları bulmakta zorluk yaşıyorsanız mutlaka kurumu arayıp sorunuz.

Eğitimi almak istediğiniz kurumla iletişime geçmeye çalışın. Eğer bir sorun yaşayacak olursanız gerçekten ulaşabiliyor musunuz bakın. Ulaşamadığınız bir kuruma sorunlarınızı da ulaştıramazsınız. Gerek mail gerekse de telefon yolunu tercih edebilirsiniz. Eğer ulaşabiliyorsanız riskler yine azalmış olacaktır.

Bahsettiklerimiz temel seviyede yeterli olacaktır. Ancak özellikle merak ettiğiniz bir konu varsa bunu da kuruma sorabilirsiniz.

Not: Tabi ki biz tüm bu konularda kendimize güveniyoruz :) Liderlik Okulu Uzaktan Koçluk Eğitimi ‘ne dünyanın dört bir yanından katılan tüm öğrencilerimiz ömür boyu 7/24 eğitimlerine erişebiliyorlar. Dünyanın dört bir yanından uluslararası geçerliliği olan sertifikalarını teslim alabiliyorlar. VE Dünyanın en kapsamlı koçluk eğitimlerinden olan koçluk eğitimimizden faydalanabiliyorlar. Siz de istediğiniz zaman bu eğitimden faydalanabilirsiniz.

Koçluk Eğitimini Uzaktan Almak Avantajlı Mı?

Uzaktan Koçluk EğitimiEvet. Koçluk eğitimini uzaktan ya da örgün olarak almanız mümkündür. Her ikisinin de güçlü yönleri var. Tabi uzaktan koçluk eğitimi almanın avantajları oldukça fazla. Bu avantajlar arasında derslere tekrar tekrar katılabilme, anlaşılmayan yeri tekrar izleyebilme önemli bir avantajdır. Ayrıca örgün eğitimlerde söz konusu olan zaman ve mekan kısıtları uzaktan eğitim söz konusu olunca ortadan kalkmaktadır. Eğitiminizi istediğiniz sürede istediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Tabi ister evde isterseniz de yoldayken dersleri tamamlamanız mümkün olmaktadır. Aslında tüm bu yönleriyle uzaktan eğitimlerin günümüzün en çok tercih edilen ve gelişen eğitimler olması hiç de şaşırtıcı değildir. Teknolojinin  avantajları eğitime de yansımıştır.

Uzaktan koçluk eğitimiyle ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin :)

Koçluk Eğitimi

Son Makaleler