fbpx

Ücretsiz Yaşam Koçluğu Eğitimi

Ücretsiz Yaşam Koçluğu Eğitimi Nedir?

Yaşam koçluğu, hayatında dönüşüm yaratmayı arzu edenlerin yoğun ilgi gösterdiği bir alan haline geldi. Bu durum yaşam koçluğu eğitimlerine olan talebi de artırdı. Bugün yaşam koçluğunu her yönü ile öğrenebileceğiniz çok sayıda eğitim programı bulunuyor. Yaşam koçluğu eğitimi ücretsiz de alınabiliyor. Ancak ücretsiz yaşam koçluğu eğitimi içerik bakımından ücretli olanlardan farklılık gösteriyor.
Ücretsiz Yaşam Koçluğu Arıyorsanız, bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Profesyonel sertifikalı bir eğitim arıyorsanız Liderlik Okulu yaşam koçluğu eğitimini inceleyebilirsiniz.
Eğer siz de yaşam koçu olmayı hedefliyorsanız ya da yaşam koçluğu yaklaşımlarını öğrenerek kendinize ve yakın çevrenize katkı koymak istiyorsanız, bu yazımızda ücretli ve ücretsiz yaşam koçluğu eğitimleri hakkında faydalı bilgiler bulacaksınız.

Yaşam koçluğu yaklaşımı nedir?

Yaşam koçluğu eğitimleri ve ücretsiz kurs imkanları ile ilgili daha detaylı bilgi vermeye devam edeceğiz ama önce bu yaklaşımı ve onu özel kılan nedenleri tanımlayalım.
Her insan hayallerini gerçekleştirdiği, olmak istediği insana dönüşebildiği dört dörtlük bir yaşama sahip olmak ister ama zaman zaman önüne çıkan engellere takılır. Başarısızlıklar, hayal kırıklıkları bazen hepimize geri adım attırır. İşte bu tip mücadelelerden güçlenerek zaferle çıkabilmeye, gerçek potansiyelimizi keşfetmeye yardımcı olan yaklaşım, yaşam koçluğudur.
Bugün artık birçok insan şu gerçeği kavramış durumda; Hayatımızı istediğiniz yönde değiştirmek, daha mutlu ve başarılı olmak için işe önce kendimizden başlamalıyız. Kendimizi geliştirmeden hayatımızı iyileştirmemiz de mümkün değil.
Bu değişimi gerçekleştirmek için itici bir güce ve biraz desteğe ihtiyacımız olabiliyor. İşte yaşam koçluğu da kişinin hayatında hedeflediği dönüşümü sağlamasına yardım eden teknik ve metotların kullanıldığı bir yaklaşım.

Yaşam Koçluğu Eğitimleri Neye Göre Değişiyor?

Yaşam koçluğu yaklaşımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi görüyor. Bu yaklaşımı tüm detayları ile öğrenmek, iyi bir yaşam koçu olmak için kapsamlı eğitim almak büyük önem taşıyor.
Yaşam koçluğu yapmak isteyen kişiler açısından ise en zorlayıcı adımın kurs seçimi süreci olduğunu söyleyebiliriz. Bunun temel nedeni bu alanda yüzlerce farklı alternatifin bulunması. Seçenekler arttıkça, doğal olarak seçim de zorlaşıyor.
Yaşam koçluğu eğitimleri içerik, fiyat, süre, sertifika gibi özellikleri ile birbirinden farklılık gösteriyor. Örneğin yaşam koçluğu ile ilgili temel konularda dersleri içeren hızlandırılmış eğitim programları fiyat açısından daha uygun olabiliyor.
Yaşam koçluğu alanında akademik seviyede eğitim veren programlar ise hem süre olarak daha uzun zamanda tamamlanabiliyor hem de daha yüksek fiyatlarla sunuluyor.
Yaşam koçluğu programına psikoloji, danışmanlık gibi farklı disiplinleri de ekleyerek çok daha kapsamlı eğitim sunan kurumlar da bulunuyor.
Uluslararası geçerliliğe sahip sertifika sunan eğitimler ise özellikle bu mesleği profesyonel olarak yapmayı hedefleyenler açısından iyi bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.

Ücretsiz yaşam koçluğu kursları neleri kapsıyor?

Yaşam koçluğu eğitimi için ülkemizde sayısız alternatifin olduğunu söylemiştik. Bunlar arasında ücretsiz olarak eğitim alabileceğiniz kurs programları da mevcut.
Ücretsiz yaşam koçluğu eğitimi temel konuları içeren, kısa süreli programlardır. Bu kurslar yaşam koçluğu hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Hedefiniz bu mesleği profesyonel olarak yapmaksa, ücretsiz yaşam koçluğu eğitimi sizin için yeterli olmayacaktır.
Yaşam koçluğu eğitimi ücretsiz olarak online platformlarda verilmektedir. Hatta youtube gibi kanallar üzerinden de temel yaşam koçluğu derslerini bulabilmek mümkündür. Tabii bunları kurs gibi değerlendirmemek, daha çok bilgi amaçlı videolar olarak görmek gerekir.
Yaşam koçluğu sertifikası ücretsiz programlara dahil değildir. Ücretsiz yaşam koçluğu eğitimleri sonrasında genellikle katılım belgesi alırsınız.
Sertifikalı yaşam koçluğu eğitimlerinde ise programı tamamladıktan sonra size verilecek olan mesleki sertifika için ek ücret ödemezsiniz.
Eğer Ücretsiz Yaşam Koçluğu Arıyorsanız, bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
Bu işe bir meslek olarak yapmak istiyor ve Profesyonel sertifikalı bir eğitim arıyorsanız Liderlik Okulu yaşam koçluğu eğitimini inceleyebilirsiniz.