fbpx

Motivasyon Yönetiminin Faydaları Nelerdir?

Motivasyon Yönetiminin Faydaları Nelerdir?Motivasyon yönetiminin faydaları; motivasyon yönetiminin sağladığı yararlardır.
İnceleyin >> PROFESYONEL MOTİVASYON YÖNETİMİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ
Motivasyon, çalışanların amaçları ile organizasyonun amaçlarını uyumlaştırmak için uygulanan tüm yöntemleri içerir. Motivasyon bir yandan işletmede verimliliğin yükselmesi, diğer yandan ise çalışanların işletmeden bekledikleri doyumun artırılmasını amaçlar. 
Motivasyon yönetimini faydaları; 

  • Çalışanların temel ekonomik ihtiyaçlarını karşılamaya olanak hazırlar.
  • Çalışanların toplumsal ihtiyaçlarını karşılamaya olanak hazırlar.
  • Çalışanların egolarını tatmine yöneltir.
  • Çalışanların yeteneklerini geliştirecek önlemlerin araştırılmasına olanak hazırlar.
  • İşletmelerin, çalışanların verimliliğine, toplumsal ve ekonomik refah koşullarının geliştirilmesine dönük bir rekabet ortamı içine girmelerine olanak hazırlar.
  • Bireylerin yaratıcılık ve önderlik niteliklerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlar.
  • Çalışanları, sağlanan motivasyon olanaklarından daha çok yararlanmaya yönelterek, kişiler arası olumlu rekabeti geliştirir.

Bir bireyin hem kişisel başarısını hem de iş başarısını artırması için kendini, yöneticisini, müşterilerini ve çalışanlarını motive etmesi gerekir. 
Kişinin kendini motive etmesi için; kendisini sağlam prensiplere bağlamalı böylece gelip geçici anlamsız şeylerle amacından başka bir tarafa çekilmez. Hayatın kendi ellerinde olduğunu kabul etmelidir. Hedefleri için zaman limitleri belirlemelidir. Asla vazgeçmemelidir. Kendine bir hedef belirlemelidir. Herhangi bir yerden başlamak zorundadır. Sabırlı olmalıdır. 
Yöneticiyi motive etmek için; istekler, patrona ciddi bir şekilde ilgileneceği inancıyla sunulmalı ve ona güvenilmelidir. Patronun mükemmel olması beklenmemelidir. Hataları nazikçe kabul edilmelidir. Sürprizlerden kaçınılmalıdır. Zamana değer verilmelidir. Konuşmaktan daha fazla dinlenmelidir.
Biz profesyonel motivasyon yönetimi kavramını en ince ayrıntısına kadar araştırdık ve bunun sonucunda kapsamlı bir online eğitim programı hazırladık.
Hazırladığımız bu eğitim programı ile birlikte bir de uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olma fırsatı sunduk.
Hazırladığımız bu eğitim programını detaylı bir şekilde incelemek ister misiniz?
HEMEN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYARAK BİLGİ ALABİLİRSİNİZ…

PROFESYONEL MOTİVASYON YÖNETİMİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ