Koçluk Akademisi

Koçluk Akademisi

Koçluk mesleği son yıllarda popülerliği giderek artan geçerli iş kollarından biri haline geldi. Özellikle metropollerde yaşayan günümüz modern insanı, artık hedeflerine ve hayallerine ulaşmak için koçların yardımı alıyor. Bugün size koçluk akademisi nedir bundan bahsetmek istiyorum.

Koçlar, bir kişinin hedeflerini belirlemesine ve bu hedeflere ulaşmasına yardım eder. Ancak koçlar, akıl hocası veya danışman gibi çalışmaz. Yani kendisine yardım için başvuran kişilere, “Bunu şöyle yap, böyle yap, bu hedef senin için daha iyi ona yönel” gibi yönlendirmeler yapmaz.

Kişinin kendi hedefini kendisinin belirlemesini sağlar, kendi kararlarını kendi vermesi için onu motive eder ve hedeflerine ulaşabilmesi için ihtiyaç duyacağı potansiyel yeteneklerini ortaya çıkartmasına yardım eder. İyi bir koç yolu sizin için işaret etmez veya size bir şey öğretmeyi misyon edinmez. Koçlar, sorular sorarak ve özel tekniklerle kendiniz için en doğru yolu sizin bulmanızı sağlar.

Koçluk Akademisi Programı

Koçlar, hedefinize giden süreçte sizinle birlikte adım adım yol alır. Karşılaştığınız engelleri aşmanızda, yaşadığınız tıkanıklıkları gidermede sizin en büyük destekçinizdir.

Koçluk hizmeti hayatın her alanına yönelik, her yaştan insanın yararlanacağı bir destek kuvvetidir. Öğrenciden yöneticiye, ev hanımından iş kadınına, sanatçıdan politikacıya kadar herkes koçluk hizmetinin faydalarından yararlanabilir.

Değişik meslek ve yaşam tarzından insanların koçluk hizmeti ile ilgilenmesi sonucunda koçluk da farklı disiplinlere ayrıldı. Bugün kendini birçok alanda bilgi ve teknikle donatan kişiler koçluk mesleğini genel olarak yapabildiği gibi kendini belli bir alanda geliştirerek niş koçluk alanı seçen kişiler de bulunmakta. Öğrenci koçluğu, yaşam koçluğu, pilates koçluğu, beslenme koçluğu, yönetici koçluğu gibi farklı koçluk disiplinleri de koçluk mesleğinin dalları olarak ortaya çıkmış durumda.

Kimler koçluk mesleğini yapabilir?

Koç olmak isteyen herkes, kendini doğru bilgilerle ve becerilerle donattığı takdirde rahatlıkla bu mesleği yapabilmektedir. Herhangi bir alanda iyi bir koç olabilmek için sadece teorik olarak koçluk üzerine bilgiler almak yetmez. Birlikte çalışacağınız kişilere maksimum faydayı sağlamak için birçok metot ve tekniği uygulamayı bilmek, farklı disiplinlerde de fikir sahibi olmak da gerekmektedir.

İletişim gücü yüksek, kişisel gelişime meraklı, yaratıcı, sabırlı, iyi bir dinleyici olma özelliğine sahip insanlar koçluk mesleğinde başarılı olmaktadır.

Her işte olduğu gibi koçlukta da uzmanlık büyük önem taşımaktadır. Koçluk mesleğini profesyonel olarak yapmanın ve bu anlamda en kaliteli hizmeti verebilmenin yolu da kişinin kendisini eğitmesi ile mümkündür.

Koçluk eğitimi için doğru adresi bulma rehberi

Koçluk mesleğinin yükselişi bu mesleğe olan ilgiyi de artırdı. Giderek daha çok insan asıl veya ikinci bir meslek olarak koçluğu tercih ediyor. Bu durum, koçluk ile ilgili eğitimlerin de önemini artırıyor. Çünkü iyi ve başarılı bir koç olmak için bazı kavramların iyi oturması ve bazı önemli teknik ve metotların da öğrenilmesi gerekiyor. Koçluk Akademisi, bu mesleği yapmak isteyen insanların yöneldiği adres olarak ortaya çıkıyor.

Liderlik Okulu’nun sunduğu Koçluk Akademisi, Türkiye’nin en kaliteli koçluk eğitimlerinin verildiği özel programları ile dikkatleri çekiyor. Profesyonel Koçluk Akademisi, verdiği eğitimle, geleceğin Uluslararası Profesyonel Koçlarını da yaratıyor. Uluslararası standartlar doğrultusunda son derece zengin bir ders içeriği gözetilerek hazırlanan eğitim programları, koçluk mesleğin uzmanlaşmak ve başarıya ulaşmak isteyenler için en doğru adres.

Certificational onaylı, uluslararası geçerliliği olan sertifikalar ise eğitim programları sonunda katılımcılara verilmektedir.

Türkiye’de ilk defa 11 farklı koçluk eğitimini Koçluk Akademisi bünyesinde hayata geçiren Liderlik Okulu, hedefe kilitlenen ve çıtayı yüksek tutan tüm girişimcileri ayrıcalıklı eğitimlerden yararlanmaya davet ediyor.

Koçluk Akademi Programını İncelemek İçin Hemen Tıklayınız.