Fitness Antrenörlük Kursu

Fitness antrenörlük kursu nedir, fitness antrenörü olmak için ne yapmak gerekir, kimler fitness antrenörü olabilir. Fitness antrenörlüğü hakkında merak edilen tüm konular burada. Son yılların popüler mesleklerinden biri olan fitness antrenörlüğü hakkında sizi bilgilendirmek için bu yazımızı hazırladık.

Fitness, bireylerin sağlıklı, zinde ve formda olmak için yaptıkları bir spordur. Türkiye’ de her yıl birçok spor salonu açılmaktadır. Bunun nedeni sağlıklı yaşamın önemi anlaşıldıkça  sağlık için spor yapan bireylerin sayısının artmasıdır. Fitness sporu da oldukça tercih edilen spor türlerinden biridir. Bunun sonucunda da fitness antrenörlük kursuna olan ilgi artmaktadır. Günümüzde çok sayıda insan fitness sporuyla profesyonel anlamda uğraşmaştadır. Fitness antrenörü, fitness eğitmeni, personal trainer gibi unvanlara fitness alanında sıkça rastlanabilmektedir.

fitness antrenörlük kursu 2016

Fitness antrenörleri, spor salonlarına gelen bireylerin hedeflerine yönelik antreman programını hazırlayan, bu antreman programı doğrultusunda bireylerin spor aletlerini doğru bir şekilde kullanmalarına yardımcı olan uzman kişilerdir. Fitness antrenörleri, danışanlarının vücutlarını hedefleri doğrultusunda en verimli şekilde kullanmalarını sağlayabilme yetkisine sahip kişidir.

Fitness Antrenörlük Kursuna Kimler Gidebilir ?

Fitness antrenörlük kursuna fitness alanına ilgi duyan, bu alanda uzmanlaşarak antrenörlük yapmak isteyen bireyler katılabilmektedir. Ancak fitness antrenörlük kurslarına gidebilmek için belirli şartlar vardır. Öncelikle fitness antrenörlük kursuna yazılmak isteyen bir bireyin 18 yaşını doldurmuş olması ve en az lise mezunu olması gerekmektedir.Türkiye’de Fitness antrenörü olmak isteyen bireylerin öncelikle “VGFBGF” yani Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’na başvurması gerekmektedir. Buraya başvurduktan sonra bireye, gerekli antrenörlük kursları verilir.  Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek güreşi Federasyonu, Türkiye’de fitness alanında en yetkili kurumdur. Ancak yalnızca buraya giderek değil, özel eğitim veren kurumlardan da fitness antrenörlüğü eğitimi alınabilmektedir. Fitness antrenörlüğü kursuna başlamak isteyen bireyleri, gerekli koşulları sağladıktan sonra antrenörlük eğitimlerine başlayabilir ve eğitimi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra fitness antrenörlüğü sertifikasına sahip olabilmektedirler. Fitness antrenörlük kurslarında hem temel teorik bilgiler, hem de alanda bilmeleri gereken pratiğe dönük uygulamalar öğretilmektedir.

Fitness Antrenörlük Kursu ve Antrenörlük Kademeleri

Fitness antrenörleri meslek içerisinde çeşitli kademelerde bulunarak ilerlemektedirler. Fitness antrenörlüğünde temel olarak dört antrenör kademesi bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla;

-I. kademe (yardımcı antrenör)

-II. kademe (antrenör)

-III. kademe (kıdemli antrenör)

-IV. kademe (baş antrenör)

-V. kademe (teknik antrenör) şeklindedir.

Fitness antrenörü olmak isteyen bireyler bu dört aşamada ilerleyerek profesyonelleşebilmektedirler. Fitness antrenörlerinin ilk olarak birinci kademe antrenörlüğe başvurabilmesi için bazı şartlar vardır. Bunlar; en az 18 yaşını doldurmuş olmak, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünden “cezası yoktur” şeklinde belge almak, adli sicil kaydı,  herhangi bir sağlık sorununun olmaması gibi şartlardır. Bu koşulları sağlayan bireyler, birinci kademe antrenörlük yapabilmektedirler. Zaman içerisinde kendilerini geliştiren fitness antrenörleri , daha üst kademelere geçebilmektedirler.

Bütün bunları yapma imkanınız yoksa biz bu konu da sizlere destek olmak için varız.Fitness antrenörlüğü hakkında sizlerin gelişimine katkı sağlayacak kapsamlı bir eğitim hazırladık. Bütün bu konulardaki eğitimimizi inceleyip kendinizi geliştirebilir ve fitness alanında uzmanlaşabilirsiniz.  Zengin içerikli eğitimimiz ile sizler kendinizi geliştirirken bizler de uluslararası sertifikanızı hazırlayıp siz değerli okurlarımıza ücretsiz kargoluyoruz. Fitness antrenörlüğü eğitimimiz, fitness antrenörlük kursuna gidemeyen bireyler için, istedikleri yerde ve istedikleri zamanda izleyebilecekleri çok değerli antrenörlük bilgileri sunmaktadır. Fitness antrenörü olmak isteyen bireyler için son derece profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan fitness antrenörlüğü  eğitimimizden faydalanmak istemez misiniz? Eğitimimizden faydalanmak, kendiniz için yararlı bilgiler elde etmek ve fitness antrenörlüğü hayalinize bir adım atmak için aşağıda yer alan linkimize tıklayın.

FİTNESS EĞİTMENLİĞİ