En İyi Yaşam Koçluğu Eğitimi Hangisi?

Koçluk Eğitimi

En İyi Yaşam Koçluğu Eğitimi Diye Bir Şey Var Mı?

Başarılı ve piyasada tercih edilen bir yaşam koçu olmanın en önemli koşullarından biri de, bu alanda üst seviyede eğitim almaktır. Eğer siz de iyi bir yaşam koçu olmayı kendinize hedef olarak koyduysanız ya da yaşam koçluğu yaklaşımlarını en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyorsanız o halde en iyi koçluk eğitimi programını seçmelisiniz.

Yazımıza devam etmeden önce iyi bir eğitim arıyorsanız; Yeni Nesil Yaşam Koçluğu Programımızı Buradan İnceleyebilirsiniz.

Evet Devam Edelim;

Yaşam koçu olmaya karar verdiyseniz zaten bu mesleğin son yıllarda gösterdiği büyük gelişmeyi de fark ettiniz demektir. Gerçekten de ülkemizde yaşam koçları ile çalışan ve bu sayede hedeflerini gerçekleştiren insanların sayısı her geçen gün artıyor. Tabii yaşam koçluğu hizmetlerine olan talep artarken, bu mesleği yapanlar arasında da doğal olarak kıyasıya bir rekabet yaşanıyor.

Bu rekabette öne çıkmak ve meslekte arzu ettiğiniz başarıyı yakalamak istiyorsanız her şeyden önce yaşam koçluğu hizmeti almak isteyenlere farkınızı gösterebilmelisiniz.

İşte kaliteli bir eğitim programında da bu farkı yaratmanın ipuçlarını öğrenirsiniz.

İyi Bir Yaşam Koçluğu Eğitiminde Olması Gerekenler

Yaşam koçluğu eğitimleri ile ilgili eğer siz de kısa bir araştırma yaptıysanız, piyasada çok sayıda farklı program olduğunu görmüşsünüzdür.

Biz, tek tek bu programları incelemek yerine sizi hedefinize ulaştıracak nitelikteki bir kursun neleri içermesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

  • Koçluk Ders İçeriği: Bir yaşam koçluğu eğitimini kaliteli yapan unsurların başında derslerin kapsamı gelir. Eğer yaşam koçluğunu her yönü ile öğrenmek, bu mesleği profesyonel olarak yapmanıza yetecek düzeyde donanım kazanmak istiyorsanız siz de ilk önce eğitim programlarının ders içeriklerini inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Yaşam koçluğu eğitiminde, temel koçluk ve yaşam koçluğu yaklaşımlarının yanı sıra,  yaşam koçlarının sahip olması gereken nitelikler, mentorluk, liderlik, danışmanlık, terapi gibi farklı alanların koçluk disiplindeki yeri, koçluk süreci, koçluk sözleşmesi, koç-danışan ilişkisi ayrıntılı olarak ele alınmalıdır.
  • Eğitim Kurumu: Alanında yeterlilik sahibi olan, uluslararası üyelikleri bulunan ve kalitesini kanıtlamış bir eğitim kurumunda yaşam koçluğu eğitimi alarak, işinizi şansa bırakmak yerine sonucu kendi açınızdan garanti altına alabilirsiniz.
  • Sertifika: Yaşam koçluğu eğitimini tamamladıktan sonra mesleki yeterliliğinizi gösteren bir sertifikanın da sahibi olacaksınız. Sertifikaların niteliği de, eğitim kurumuna göre değişkenlik gösterir. Bizim önerimiz, uluslararası geçerliliğe sahip bir yaşam koçluğu sertifikası alabileceğiniz seçenekleri değerlendirmeniz olacak.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Önce Sizi Hayata Hazırlamalı

En iyi yaşam koçluğu kursu, katılımcılarını profesyonel meslek hayatına en iyi şekilde hazırlayabilendir. Ayrıca katılımcılarına standart kurslarda olmayan ekstra bazı avantajları da sunmalıdır.

Örneğin; piyasadaki kurslar arasında, yaşam koçluğunda hizmet kalitesini artıracak ve kişiyi çok daha donanımlı kılacak farklı disiplinleri de içeren programlar mevcuttur. Üstelik bu tip paket eğitimler sayesinde sadece yaşam koçluğu sertifikası değil, eğitim aldığınız diğer başlıklarda da sertifika sahibi olursunuz.

Ayrıca kurs ile birlikte koçluk çalışmalarınıza pazarlama desteği de sunan eğitim kurumları, profesyonel meslek hayatınıza daha kolay giriş yapmanıza yardımcı olur.

En İyi Yaşam Koçluğu Eğitimi Veren Kurumlar

Bugün ülkemizde birçok özel kurum ve üniversiteler yaşam koçluğu eğitimleri düzenliyor. Bunlar arasında yukarıda sizler için saydığımız kriterlere sahip olanlar da var, bu kriterleri karşılamakta yetersiz kalanlar da…

Size en uygun olan, en iyi yaşam koçluğu kursu programını seçerken siz de bu kriterleri göz önünde tutarak doğru adresi bulabilirsiniz.

Türkiye’de koçluk eğitimleri denilince akla gelen ilk kurumlar arasında yer alan Liderlik Okulu’nun

sunduğu üst seviye programlara da mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Avantajlı fiyatlarla ister örgün isterseniz online eğitim programlarına katılarak, yaşam koçluğu alanında arzu ettiğiniz bilgi ve becerilere kavuşabilirsiniz.

İyi Bir Koçluk Eğitimi Önerin Derseniz Tabiki Liderlik Okulu Deriz.

Hemen İnceleyin!

Koçluk Eğitimi Hakkındaki Detaylar İçin Yeni Nesil Yaşam Koçluğu Programımızı Buradan İnceleyebilirsiniz.(TIKLAYINIZ)

0
Eğitim Sepeti
  • No products in the cart.