Satınalma Uzmanlığı Eğitimi

595 

Şu dönemde şirketler tarafından en çok tercih edilen pozisyonlardan biri de satınalmacı pozisyonudur. Günümüz karmaşık dünyası ve gelişen şirket faaliyetleri satınalma süreçlerinin de profesyonelleşmesini ve beraberinde satınalma biriminin de önem kazanmasına yol açmıştır. Bu nedenle satınalma eğitimi almak profesyonellere rekabet avantajı sağlamaktadır.

Bugün bir çok şirket ya özel satınalma uzmanlarını işe almakta ya da ilgili işgörenlerine satınalma eğitimi aldırmaktadırlar.

Satınalma departmanı, işletmedeki işleyişin düzgün şekilde sürmesi açısından önemli bir konumdadır.

Öncelikle ihtiyacın detaylı bir şekilde belirlenmesi ve tanımlanması gerekir. Satın alınması gereken ürün veya hizmetin ne olduğuna karar verildikten sonra satın alma stratejileri belirlenir. Uygun şartname ve ihaleye girilecek dosyalar hazırlanır. İstekliler satın alma duyurusu ile davet edilir. Tedarikçilerden gelen yazılı teklifler değerlendirilir. Uygun teklifin belirlenmesinin ardından, taraflar arasında sözleşme imzalanır ve süreç bu şekilde yönetilir.

Bir şirkette satınalma uzmanı olarak görev yapabilmek için genellikle üniversitelerin Satış ve Pazarlama, Pazarlama, İktisat veya İşletme Bölümü gibi alanlarından mezun olmak gerekir. Ancak iyi bir satınalma uzmanı olmak için sadece üniversite eğitimi yetmez.

Tüm mesleklerde ve ilgi alanlarında olduğu gibi satınalma işinde de kişinin kendisini farklı eğitimlerle donatması, başarıya giden yolda yapacağı en önemli yatırımdır.

Liderlik Okulu olarak bu ihtiyaçları göz önüne alarak harika bir satınalma eğitimi hazırladık. Eğitimi bizzat kurucumuz Erkut Ergenç hazırladı. Eğitim toplamda 13 ana bölümden ve bonus okuma ve derslerden oluşmaktadır. Eğitim düzenli olarak güncellenmektedir.

Hemen eğitime başlayarak siz de satınalma uzmanı olabilirsiniz. Ayrıca kampanyalı fiyatları da kaçırmamanızı öneririz.

Eğitimler Hakkındaki Detaylı Bilgiyi Aşağıdaki Bölümlerden Alabilirsiniz.

Programı Sepete Ekleyin ve hemen şimdi derslerinize başlayın. Ayrıca detaylı bilgi için sayfanın altına doğru ilerleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için eğitim danışmanımızla da (+90 532 5544460) doğrudan görüşebilirsiniz.

Bilgi İçin Sizi Arayalım!

  Satınalma Eğitimi Nedir?

  Uluslararası standartlarda hazırlanmış satınalma eğitimi ile profesyonel satınalma uzmanı olmak isteyenler için harika bir fırsat sunuyoruz.

  Satınalma Eğitimi

  Vitrinde çok güzel bir ayakkabı gördünüz. Ne yaparsınız?

  • Cüzdanınızda ne kadar para olduğunu düşünmeden ayakkabıyı alırsınız.
  • Cüzdanınızdaki paraya bakar yeterince paranız varsa alırsınız.

  Eğer satınalma işindeyseniz her iki şık da size göre değildir. Siz öncelikle yeni bir ayakkabıya ihtiyacınız var mı, onu değerlendirirsiniz. Eğer ayakkabıya ihtiyacınız olduğu sonucuna varırsanız, ikinci adımda mali durumunuzu enine boyuna incelersiniz. Ayakkabıya ayırmak istediğiniz bütçeyi belirlersiniz. Sonra da o bütçe doğrultusunda, aynı ayakkabıyı daha ucuza alabileceğiniz alternatifler varsa onları tek tek araştırırsınız. Sonunda ihtiyacınız olan ayakkabıyı, en ucuza ve en hızlı şekilde, bütçenizi hiçbir şekilde sarsmayacak şekilde ve zamanda alırsınız.

  Belki çok basit bir örnek oldu ama satınalma da temelinde benzer bir düşünce yapısı ile işler. Satınalma, bir işletmenin ihtiyaçlarını, en uygun fiyatla, en hızlı şekilde ve kaliteden taviz vermeden temin etme işidir. Kalite, temin süresi ve fiyatlandırma satınalma sürecinin üç temel unsurudur.

  Satın alma işinin kar etme esasına dayandığı düşünülse de bu konu biraz daha kapsamlı ele alınmalıdır. Bir ürün veya hizmeti ucuza mal etmek elbette satınalma uzmanlarının öncelikleri arasındadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus uzun vadede karlılığı ortadan kaldıracak bir durumun söz konusu olup olmadığıdır. Dolayısıyla kalitesiz ama ucuz alternatiftense, ihtiyaca tam olarak cevap verebilecek nitelikteki bir ürün veya hizmetin uygun fiyata alınması önemlidir.

  Bu noktada pazarlık süreci devreye girer. İyi bir satınalma uzmanının pazarlık konusunun inceliklerini bilmesi sürecin başarı ile yürütülmesinde önemli rol oynar. Tedarikçiye zarar vermeden ancak şirketin de menfaatleri gözetilerek pazarlık yapılmalıdır.

  Nasıl bir eğitim başarıya götürür?

  Satınalma uzmanı depo, lojistik, satış, pazarlama gibi birçok departmana ve alana hâkim olmalıdır. O nedenle bu meslekte başarılı olmak isteyen kişiler, mutlaka kendilerini satınalmanın yakın temasta bulunduğu diğer alanlarda geliştirmelidir.

  Liderlik Okulu, hazırladığı kapsamlı Satınalma Eğitimi ile başarıyı hedefleyenlere hizmet verir. Uluslararası standartlarda hazırlanan eğitim programı, katılımcılarına son derece zengin bir içerik sunar. Bu eğitim programı; satınalma uzmanlığını meslek edinmek isteyenlerden, kendini geliştirmek isteyen satınalma uzmanlarına, ticarette verimliliği artırmak isteyen yöneticilerden daha etkin sonuçlar almayı hedefleyen satınalma ekiplerine kadar herkese ve her gruba uygundur.

  Satınalma süreçleri, piyasa araştırmasının incelikleri, A’dan Z’ye tedarik, lojistik, sevkiyat süreçleri ve satıcı-alıcı ilişkilerinin kapsamlı olarak ele alındığı dersler sonunda katılımcılar uluslararası geçerliliği bulunan sertifikaların da sahibi olmaktadır.

  Siz de iyi bir satınalma uzmanı olmayı hedefliyorsanız ya da şirketinizin satınalma süreçlerinin daha etkin ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesini arzuluyorsanız Liderlik Okulu Satınalma Uzmanlığı Eğitimi’ni kaçırmayın.

  Eğitim Toplamda 20 Bölümden Oluşmaktadır. Bu bölümlerin takibi sizin de hızınıza bağlı olmak değişmektedir. Hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz. Hemen Alın Hemen Başlayın! Hemen Sertifikanıza Kavuşun!

  Kimler Satınalma Eğitimine Katılmalıdır?

  Satınalma Uzmanlığını meslek edinmek isteyenler,
  Mevcut mesleklerinin yanında Satınalma Uzmanlığını profesyonel olarak yapmak isteyenler,
  Satınalma sürecinde uzman yaklaşımları kullanmak isteyen profesyoneller,
  Yeni pazarlarda daha etkin ve başarılı olmayı amaçlayanlar,
  Ticarette verimliliği ve etkinliği artırmak isteyen yöneticiler,
  Ticarette rekabet avantajı sağlamak isteyen yöneticiler,
  Satınalma konusunda ekibinin daha etkin olmasını amaçlayanlar Satınalma Uzmanlığı Programına katılabilirler.

  Satınalma Eğitimi Konuları

  Bölüm 1:
  Satınalmaya Giriş

  Bölüm 2:
  Satınalma Sürecine Giriş
  Satınalma Telebinin İncelenmesi

  Bölüm 3:
  Satınalma Talebinin Onaylanması Süreci
  Bütçe ve Finansman Onayı Süreci

  Bölüm 4:
  Satın Alma Emrinin Çıkarılması
  Piyasa Araştırması Yapılması
  Teklif Toplama
  Tekliflerin Değerlendirilmesi

  Bölüm 5:
  Tekliflerin Müzakere Edilmesi
  Lojistik Programların İncelenmesi – Sevkiyat Planlaması
  Satın Alma Kararının Verilmesi ve Siparişin Açılması
  Sipariş Takibi
  Mal Kabul Prosedürleri
  Fatura Kontrolü
  Malların Sayılması
  Malların Kalite Kontrolü
  Malların Ambalaj Kontrolü

  Bölüm 6:
  Satınalma Süreci – İstatistiki Bilgiler

  Bölüm 7:
  Satıcı ve Alıcı ilişkileri

  Bölüm 8:
  Tedarikçi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

  Bölüm 9:
  Satınalmacı Özellikleri

  Bölüm 10:
  Satınalmacının Temel Faaliyetleri

  Bölüm 11:
  Satınalma Sürecinde Değerlendirme ve Kontrol

  Bölüm 12:
  Satınalma Sürecinde Raporlar

  Bölüm 13:
  Satınalmacılara Öneriler

  Bonus Ders – Satınalma Sürecinde Roller ve Sorumluluklar
  Bonus Okuma – Satınalma Ve Stratejik Planlama
  Extra Kavram – Bütünleşik Tedarik Sistemi
  Bonus Ders – Satınalma Yönetiminde Etik
  Bonus Ders – Hizmet Tedarikçisi Seçimi
  Bilgi Notu: Akademik Araştırmalara Göre Tedarikçinin Seçiminde Dikkate Alınacak Maddeler

  Yüzlerce Profesyonel Bu Programdan Aldı! Sıra Sizde!

  Liderlik Okulu ve Sertifikalar Hakkında Bilgiler İçin Başlıkları Tıklayınız

  Türkiye’de İlk Defa Sertifikalarınız Blockchain Teknolojisi İle Accreditation Body ve Liderlik Okulu Tarafından Doğrulanmaktadır.

  Liderlik Okulu Hakkında

  Dr. Erkut Ergenç yönetiminde Liderlik Okulu Eğitim A.Ş

  • 99974959 kurum kodu ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi bir kuruluştur.
  • Eğitim içerikleri Sanayi Bakanlığı’na Bağlı olarak BTSB 033574 kodlu proje çerçevesinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde İZTEKGEB’te hazırlanmıştır.
  • Liderlik Okulu Platformu 3385217602116072 numarası ile Ticaret Bakanlığı ETBİS (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) tarafından onaylı ve doğrulanmıştır.
  • Liderlik Okulu Eğitim A.Ş. 6080589784 Vergi Numarası İle Maliye Bakanlığı’na ve 0608058978400001 Mersis Numarası ile Merkezi Sicil Kayıt Sistemi’ne kayıtlı bir şirkettir.

  Lütfen mağdur olmamak için hiç bir şirket bilgisi, adresi, yetkilisi vs. olmayan merdiven altı işletmelere karşı dikkatli olunuz. Liderlik Okulu’nun www.liderlikokulu.com.tr adresinden başka bir web sitesi bulunmamaktadır.

  Sayılarla Liderlik Okulu

  150’nin üzerinde Üniversite Konferansı Verdik.
  50’den fazla kamu kuruluşuna eğitim düzenledik.
  300’den fazla özel kurum personellerine hizmet içi eğitimler düzenledik.
  75’in üzerinde Plaket, Ödül ve Teşekkür Şilti Aldık.
  Sadece Kariyer .net sitesinde CV’sinde Liderlik Okulu referansı bulunan kişi sayısı 15000 kişinin üzerinde…

  Uluslararası Üyelik ve Akreditasyonlar

  Uluslararası; ILA-International Leadership Association (Liderlik Birliği) – ID:101507 , ALE- Association of Leadership Educators (Liderlik Eğitmenleri Birliği) – ID:6991430 ve Association For Coaching (AC) OMAC üyesidir.

  Liderlik Okulu Certificational Accreditation Service Türkiye Temsilcisidir. Liderlik Okulu Mentorluk Platformu ve UniversityAmerica kurumsal akredite üyesidir. Ayrıca Tüm sertifikalar Accreditation Body tarafından indekslenmektedir.

  Ayrıca ISO 9001:2008, ISO 10002:2004 belgelerine sahip kurumsal bir anonim şirketidir.

  Dünya’da en çok tanınan ve Türkiye’nin en eski Kişisel Gelişim Merkezlerinden biri olarak çok çalışmaya devam ediyoruz

  Sizleri de Liderlik Okulu‘ndan faydalanan binlerce değerin arasına davet ediyoruz…
  [/section]

  Nasıl Bir Sertifika Alacağım?

  Programın sonunda eğitim programını bitirdiğinize dair uluslararası geçerliliği bulunan İngilizce dilinde basılı program katılım sertifikanız Liderlik Okulu’ndan bağımsız bir kurum olan Certificational tarafından verilmektedir.

  Belgeleriniz Certificational tarafından adresinize kargo ile gönderilecektir.

  Ayrıca belge arkasında Türkçe açıklamaları ve programın açıklaması bulunmaktadır. Ayrıca belge üzerinde soğuk mühür ve uluslararası üyeliklerin kaşeleri bulunmaktadır.

  Verilecek belgelerde online ibaresi bulunmamaktadır.

  Her belge için bir ID numarası bulunmaktadır ve şirket belgeleri onayları da yer almaktadır.

  Her bir katılım sertifikası için aşağıda açıklaması bulunan Certificational Accreditation Service tarafından karşılık oluşturulmaktadır.

  Ücretsiz Kargo İmkanı

  yurtici-kargo-logoTüm sertifika kargolarınız CERTIFICATIONAL tarafından ÜCRETSİZ Olarak Gönderilir. (Yurtdışı Kargolar PTT ile gönderilmektedir.)

  Accreditation Body Nedir ve Sertifikalarınız Nasıl İndekslenmektedir?

  Certificational

  Accreditation Body by Certificational uluslararası faaliyet gösteren bir kurum akreditasyon ve sertifikaların indekslendiği bir veritabanıdır.

  Certificational sistemi ile sertifikalarınız Dünya’nın her yerinden ulaşılabilir durumdadır.

  Sertifika bilgileriniz Accreditation Body tarafından sisteme girilir ve sertifikanız indekslenir. Her bir sertifika için Certificational tarafından bağımsız bir akreditasyon oluşturulur.

  Certificational size otomatik olarak bir sayfa oluşturur. Siz de kendiniz sisteme girip tüm sertifikalarınızı görebilir ve sertifikalarınızı yönetebilirsiniz.

  Akreditasyon sertifikanız ayrıca basılı olarak gönderilmez.

  Örnek Sertifika Onayı İçin Tıklayınız

  Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı ve Banka Havalesi Seçenekleri

  taksit2

  Kredi Kartınıza Anında Peşin Fiyatına 9 Taksit İmkanı! Ödemenizi Yapar Yapmaz Kursunuz Aktif Hale Gelecektir.

  Hesap Numaralarımız:

  QNB FinansBank
  Hesap Adı: Liderlik Okulu Eğitim Anonim Şirketi
  Şube Kodu: 03663
  Hesap Numarası: 87846827
  IBAN: TR80 0011 1000 0000 0087 8468 27

  Yurtdışı Ödemeleri İçin Lütfen Eğitim Danışmanımızla İletişim Kurunuz. +90 532 554 44 60 (WhatsApp)

  Liderlik Okulu Hakkındaki Yorumlar?

  Liderlik Okulu ile ilk olarak 2010 yılında öğrenci iken bir seminerde tanışmıştım. Şimdi Adana’da öğretmenlik yapıyorum. Öğrenci Koçluğu Programını aldım, Videolara uzaktan erişim ile almak açıkçası çok kolay oldu. Program bitiminde sertifikalarım Certificational ile ertesi gün elime ulaştı. Tüm Liderlik Okulu çalışanlarına teşekkür ederim.

  Hande Gül Sağman

  Eğitim içeriği ve animasyonları sayesinde videoları sıkılmadan izledim. İçeriklerde sıkmadan konunun özü verilerek hazırlanmış. Sertifikaları 3 adet beklerken Certificationaldan 4 adet sertifika geldi. Sanırım Bir Meslek Olarak Koçluk içinde ayrı sertifika gelmiş çok mutlu oldum diyebilirim.

  Necla Şen Kavuk

  Sertifikalarım ertesi gün ulaştı lakin bir tanesi kargo nedeniyle yıpranmıştı. Liderlik Okulu’ndaki arkadaşlar hemen ilgilendiler ve Certificational Ertesi gün yenilerini elime ulaştırdı. Müşteri memnuniyetini düşündüğünüz için teşekkürler.

  Sahil Durukan Erkmen

  Daha önce İstanbul’da şirket içi eğitimimizde Erkut Hoca’dan yöneticilik eğitimi almıştım. Online eğitim materyalleri konusunda öncesinde tereddütlerim vardı ancak sonrasında Liderlik Okulu’na güvenerek satın aldım. Yaşam koçluğu programı ve sonrasında eşime fitness ve pilates koçluğu programlarını aldık. Kullanımı inanılmaz kolay bir sistem. Sertifikalarım 2 gün içerisinde elime geçti. Sertifika hizmeti içinde Certificational’a tekrar teşekkür ederim.

  Nihat Durak

  Sertifikalarım elime çok hızlı ulaştı. Eğitimimde sonradan kapatılmadı, kendimi sürekli güncel tutma fikri çok güzel teşekkür ederim.

  Selin Yılmaz Ateş

  Eğitim sonunda sertifikalarım Yurtiçi Kargo’yla ve aksama olmadan elime ulaştı. Sertifika ya da kargo için ekstra ücret talep edilmediği için çok mutlu oldum. Certificational Uluslararası geçerli belgemle Yaşam Koçluğu ofisimi açmak için ilk işlemleri başlattım. Teşekkür ederim Liderlik Okulu.

  Bensu Parlak

  Liderlik Okulu’nun geniş online eğitim içerik yelpazesi sayesinde kısıtlı zamanda kendimi çeşitli konularda geliştirme fırsatı buldum. Online eğitim setlerini almış olmama rağmen aradığım zaman karşıma çıkan nazik çağrı merkezi çalışanları, mail attığım zaman verilen ivedi cevaplar sayesinde muhatap bulabilmenin iç rahatlığıyla eğitimlerime devam ediyorum.

  Ramazan  Küskün

  Geçmişte Liderlik Okulu’ndan örgün hizmet içi kurum eğitimi almıştım. Şirketimizde eğitim sonrasında online eğitim programlarında çok geliştiklerini ve birçok konuda eğitim verdiklerini fark ettim. İlk olarak Diksiyon Eğitiminden faydalandım. Bir online eğitimden beklemediğim kadar geliştiriciydi. Boş vakitlerimde verilen uygulamaları yaptıktan sonra gerçekten değişimi fark ettim. Üstelik sonrasında uluslararası geçerli sertifikam kargo ile tarafıma iletildi. Yoğun biri olarak o gün bugündür Liderlik Okulu online eğitimleri tercihimdir. Hem zaman kısıtı yok hem uluslararası geçerli sertifika imkanı var. Bulunmaz fırsat.

  Hamiyet Sağlam

  Aldığım online eğitimde satın alma işlemimden hemen sonra derslerimin açılması beni çok şaşırttı. Fakat ilk dersten sonraki derslerim açılmıyordu. Panikle çağrı merkezini aradım. ‘Tamamla butonuna basıp bir sonraki derse ilerleyin’ diye bilgi verdiler. Meğer fark etmemişim sistem bana uyarı vermiş üstelik. Liderlik Okulu ve çözüm odaklı ekibine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

  Buğra Şenöz

  Online eğitim sistemine ilk başlarda çok ön yargılıydım. Sertifikamın yurtdışından ulaşmayacağından korkuyordum. Açıkçası güvenemiyordum. Fakat Liderlik Okulu’ nu araştırdıktan sonra eğitimlere katılmaya karar verdim. Programım ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak açıldı. Çalışmam bittikten sonra sertifikamsa ertesi gün elimdeydi. Gerçekten çok şaşırdım ve sevindim. Liderlik Okulu’ na özellikle benim gibi çok yoğun çalışan biri için böyle güzel bir hizmet  verdiği çok teşekkür ederim.

  Çağla Marangoz

  Program Günceldir (Son Kontrol Tarihi: 23 Nisan 2021). Alttaki linkten eğitimi sepetinize ekleyip derslerinize hemen şimdi başlayabilirsiniz.

  Basında Liderlik Okulu

  Basında Liderlik Okulu

  EĞİTİMİ SEPETE EKLEYİN ve DERSLERİNİZE HEMEN ŞİMDİ BAŞLAYIN

  595 

  Liderlik Okulu Ticaret Bakanlığı E-Ticaret Bilgi Sistemi Tarafından Doğrulanmış Bir Kurumdur. Güvenle Alışveriş yapabilirsiniz. Doğrulama Sayfamıza Ulaşmak İçin Tıklayınız

  Aradığınızı Eğitimi Bulamadıysanız? Hemen Yazın ve Arayın  0
  Eğitim Sepeti
  • No products in the cart.
  Satınalma Uzmanlığı Eğitimi
  595 
  -+