Satınalma Uzmanlığı Eğitimi

395 

Bilgi İçin Sizi Arayalım!

Şu dönemde şirketler tarafından en çok tercih edilen pozisyonlardan biri de satınalmacı pozisyonudur. Günümüz karmaşık dünyası ve gelişen şirket faaliyetleri satınalma süreçlerinin de profesyonelleşmesini ve beraberinde satınalma biriminin de önem kazanmasına yol açmıştır. Bu nedenle satınalma eğitimi almak profesyonellere rekabet avantajı sağlamaktadır.

Bugün bir çok şirket ya özel satınalma uzmanlarını işe almakta ya da ilgili işgörenlerine satınalma eğitimi aldırmaktadırlar.

Satınalma departmanı, işletmedeki işleyişin düzgün şekilde sürmesi açısından önemli bir konumdadır.

Öncelikle ihtiyacın detaylı bir şekilde belirlenmesi ve tanımlanması gerekir. Satın alınması gereken ürün veya hizmetin ne olduğuna karar verildikten sonra satın alma stratejileri belirlenir. Uygun şartname ve ihaleye girilecek dosyalar hazırlanır. İstekliler satın alma duyurusu ile davet edilir. Tedarikçilerden gelen yazılı teklifler değerlendirilir. Uygun teklifin belirlenmesinin ardından, taraflar arasında sözleşme imzalanır ve süreç bu şekilde yönetilir.

Bir şirkette satınalma uzmanı olarak görev yapabilmek için genellikle üniversitelerin Satış ve Pazarlama, Pazarlama, İktisat veya İşletme Bölümü gibi alanlarından mezun olmak gerekir. Ancak iyi bir satınalma uzmanı olmak için sadece üniversite eğitimi yetmez.

Tüm mesleklerde ve ilgi alanlarında olduğu gibi satınalma işinde de kişinin kendisini farklı eğitimlerle donatması, başarıya giden yolda yapacağı en önemli yatırımdır.

Liderlik Okulu olarak bu ihtiyaçları göz önüne alarak harika bir satınalma eğitimi hazırladık. Eğitimi bizzat kurucumuz Erkut Ergenç hazırladı. Eğitim toplamda 13 ana bölümden ve bonus okuma ve derslerden oluşmaktadır. Eğitim düzenli olarak güncellenmektedir.

Hemen eğitime başlayarak siz de satınalma uzmanı olabilirsiniz. Ayrıca kampanyalı fiyatları da kaçırmamanızı öneririz.

Eğitimler Hakkındaki Detaylı Bilgiyi Aşağıdaki Bölümlerden Alabilirsiniz.

Eğitimin Son Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020
Bu Program Eğitimi Destekleyici Nitelikte Materyalleri ile Güncel & Aktif Profesyonel Bir Programdır. Hemen Sepete Ekleyerek Uzaktan Öğrenme Yöntemi (Çevirimiçi) ile derslerinize grup açılmasını beklemeden şimdi başlayabilirsiniz. 

Satınalma Eğitimi Nedir?

Uluslararası standartlarda hazırlanmış satınalma eğitimi ile profesyonel satınalma uzmanı olmak isteyenler için harika bir fırsat sunuyoruz.

Satınalma Eğitimi

Vitrinde çok güzel bir ayakkabı gördünüz. Ne yaparsınız?

  • Cüzdanınızda ne kadar para olduğunu düşünmeden ayakkabıyı alırsınız.
  • Cüzdanınızdaki paraya bakar yeterince paranız varsa alırsınız.

Eğer satınalma işindeyseniz her iki şık da size göre değildir. Siz öncelikle yeni bir ayakkabıya ihtiyacınız var mı, onu değerlendirirsiniz. Eğer ayakkabıya ihtiyacınız olduğu sonucuna varırsanız, ikinci adımda mali durumunuzu enine boyuna incelersiniz. Ayakkabıya ayırmak istediğiniz bütçeyi belirlersiniz. Sonra da o bütçe doğrultusunda, aynı ayakkabıyı daha ucuza alabileceğiniz alternatifler varsa onları tek tek araştırırsınız. Sonunda ihtiyacınız olan ayakkabıyı, en ucuza ve en hızlı şekilde, bütçenizi hiçbir şekilde sarsmayacak şekilde ve zamanda alırsınız.

Belki çok basit bir örnek oldu ama satınalma da temelinde benzer bir düşünce yapısı ile işler. Satınalma, bir işletmenin ihtiyaçlarını, en uygun fiyatla, en hızlı şekilde ve kaliteden taviz vermeden temin etme işidir. Kalite, temin süresi ve fiyatlandırma satınalma sürecinin üç temel unsurudur.

Satın alma işinin kar etme esasına dayandığı düşünülse de bu konu biraz daha kapsamlı ele alınmalıdır. Bir ürün veya hizmeti ucuza mal etmek elbette satınalma uzmanlarının öncelikleri arasındadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus uzun vadede karlılığı ortadan kaldıracak bir durumun söz konusu olup olmadığıdır. Dolayısıyla kalitesiz ama ucuz alternatiftense, ihtiyaca tam olarak cevap verebilecek nitelikteki bir ürün veya hizmetin uygun fiyata alınması önemlidir.

Bu noktada pazarlık süreci devreye girer. İyi bir satınalma uzmanının pazarlık konusunun inceliklerini bilmesi sürecin başarı ile yürütülmesinde önemli rol oynar. Tedarikçiye zarar vermeden ancak şirketin de menfaatleri gözetilerek pazarlık yapılmalıdır.

Nasıl bir eğitim başarıya götürür?

Satınalma uzmanı depo, lojistik, satış, pazarlama gibi birçok departmana ve alana hâkim olmalıdır. O nedenle bu meslekte başarılı olmak isteyen kişiler, mutlaka kendilerini satınalmanın yakın temasta bulunduğu diğer alanlarda geliştirmelidir.

Liderlik Okulu, hazırladığı kapsamlı Satınalma Eğitimi ile başarıyı hedefleyenlere hizmet verir. Uluslararası standartlarda hazırlanan eğitim programı, katılımcılarına son derece zengin bir içerik sunar. Bu eğitim programı; satınalma uzmanlığını meslek edinmek isteyenlerden, kendini geliştirmek isteyen satınalma uzmanlarına, ticarette verimliliği artırmak isteyen yöneticilerden daha etkin sonuçlar almayı hedefleyen satınalma ekiplerine kadar herkese ve her gruba uygundur.

Satınalma süreçleri, piyasa araştırmasının incelikleri, A’dan Z’ye tedarik, lojistik, sevkiyat süreçleri ve satıcı-alıcı ilişkilerinin kapsamlı olarak ele alındığı dersler sonunda katılımcılar uluslararası geçerliliği bulunan sertifikaların da sahibi olmaktadır.

Siz de iyi bir satınalma uzmanı olmayı hedefliyorsanız ya da şirketinizin satınalma süreçlerinin daha etkin ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesini arzuluyorsanız Liderlik Okulu Satınalma Uzmanlığı Eğitimi’ni kaçırmayın.

Eğitim Toplamda 20 Bölümden Oluşmaktadır. Bu bölümlerin takibi sizin de hızınıza bağlı olmak değişmektedir. Hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz. Hemen Alın Hemen Başlayın! Hemen Sertifikanıza Kavuşun!

Kimler Satınalma Eğitimine Katılmalıdır?

Satınalma Uzmanlığını meslek edinmek isteyenler,
Mevcut mesleklerinin yanında Satınalma Uzmanlığını profesyonel olarak yapmak isteyenler,
Satınalma sürecinde uzman yaklaşımları kullanmak isteyen profesyoneller,
Yeni pazarlarda daha etkin ve başarılı olmayı amaçlayanlar,
Ticarette verimliliği ve etkinliği artırmak isteyen yöneticiler,
Ticarette rekabet avantajı sağlamak isteyen yöneticiler,
Satınalma konusunda ekibinin daha etkin olmasını amaçlayanlar Satınalma Uzmanlığı Programına katılabilirler.

Satınalma Eğitimi Konuları

Bölüm 1:
Satınalmaya Giriş

Bölüm 2:
Satınalma Sürecine Giriş
Satınalma Telebinin İncelenmesi

Bölüm 3:
Satınalma Talebinin Onaylanması Süreci
Bütçe ve Finansman Onayı Süreci

Bölüm 4:
Satın Alma Emrinin Çıkarılması
Piyasa Araştırması Yapılması
Teklif Toplama
Tekliflerin Değerlendirilmesi

Bölüm 5:
Tekliflerin Müzakere Edilmesi
Lojistik Programların İncelenmesi – Sevkiyat Planlaması
Satın Alma Kararının Verilmesi ve Siparişin Açılması
Sipariş Takibi
Mal Kabul Prosedürleri
Fatura Kontrolü
Malların Sayılması
Malların Kalite Kontrolü
Malların Ambalaj Kontrolü

Bölüm 6:
Satınalma Süreci – İstatistiki Bilgiler

Bölüm 7:
Satıcı ve Alıcı ilişkileri

Bölüm 8:
Tedarikçi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Bölüm 9:
Satınalmacı Özellikleri

Bölüm 10:
Satınalmacının Temel Faaliyetleri

Bölüm 11:
Satınalma Sürecinde Değerlendirme ve Kontrol

Bölüm 12:
Satınalma Sürecinde Raporlar

Bölüm 13:
Satınalmacılara Öneriler

Bonus Ders – Satınalma Sürecinde Roller ve Sorumluluklar
Bonus Okuma – Satınalma Ve Stratejik Planlama
Extra Kavram – Bütünleşik Tedarik Sistemi
Bonus Ders – Satınalma Yönetiminde Etik
Bonus Ders – Hizmet Tedarikçisi Seçimi
Bilgi Notu: Akademik Araştırmalara Göre Tedarikçinin Seçiminde Dikkate Alınacak Maddeler

Alttaki linkten eğitimi sepetinize ekleyebilirsiniz.

395 

Yüzlerce Profesyonel Bu Programdan Aldı! Sıra Sizde!

Eğitim Detaylarına Aşağıdaki Sekmelerden Ulaşabilirsiniz. Başlıkları Tıklayın ve İnceleyin

Liderlik Okulu Hakkında

Liderlik Okulu Hakkında

Liderlik Okulu olarak yıllardır yüzlerce kurum kuruluş ve bireyin gelişimine destek verdik. Bugüne Kadar;

150’nin üzerinde Üniversite Konferansı Verdik.

50’den fazla kamu kuruluşuna eğitim düzenledik.

150’den fazla özel kurum personellerine hizmet içi eğitimler düzenledik.

75’in üzerinde Plaket, Ödül ve Teşekkür Şilti Aldık.

Sadece Kariyer.net sitesinde CV’sinde Liderlik Okulu referansı bulunan kişi sayısı 15000 kişinin üzerinde…

Dünya’da en çok tanınan ve Türkiye’nin en eski Kişisel Gelişim Merkezlerinden biri olarak çok çalışmaya devam ediyoruz

Sizleri de Liderlik Okulu‘ndan faydalanan binlerce değerin arasına davet ediyoruz…

Nasıl Bir Sertifika Alacağım?

Yaşam Koçluğu SertifikaProgramın sonunda eğitim setini bitirdiğinize dair Uluslararası geçerliliği bulunan İngilizce dilinde basılı program katılım sertifikanız Liderlik Okulu’ndan bağımsız bir kurum olan Certificational tarafından verilmektedir. Belgeleriniz Certificational tarafından adresinize kargo ile gönderilecektir. 

  • Ayrıca belge arkasında Türkçe açıklamaları ve programın açıklaması bulunmaktadır. Ayrıca belge üzerinde soğuk mühür ve uluslararası üyeliklerin kaşeleri bulunmaktadır. Verilecek belgelerde online ibaresi bulunmamaktadır.
  • Her belge için bir ID numarası bulunmaktadır ve şirket belgeleri onayları da yer almaktadır.
  • Her bir katılım sertifikası için aşağıda açıklaması bulunan Certificational Accreditation Service tarafından karşılık oluşturulmaktadır.

Certificational Onayı Nedir?

Certificational Onaylı Sertifika

Certificational

Certificational Onaylı Global Sertifika…

Certificational sistemi ile sertifikalarınız Dünya’nın her yerinden ulaşılabilir durumdadır.

Sertifika bilgileriniz Liderlik Okulu tarafından Certificational sistemine girilir ve sertifikanız için Certificational tarafından bağımsız bir akreditasyon oluşturulur.

Certificational size otomatik olarak bir kullanıcı adı ve şifre oluşturur. Siz de kendiniz sisteme girip tüm sertifikalarınızı görebilir ve sertifikalarınızı yönetebilirsiniz.

Yandaki resimdeki gibi sertifikanız sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur. Akreditasyon sertifikanız basılı olarak gönderilmez.

Örnek Sertifika Onayı İçin Tıklayınız

Üyelik ve Akreditasyonlarınız Nelerdir?

ac-certificateLiderlik Okulu A.Ş. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İçerisinde İZTEKGEB’te Sanayi Bakanlığı Ar-Ge Çalışmaları Kapsamında Eğitim teknolojileri ve içerikleri üreten bir eğitim Ar-Ge kurumudur.


Uluslararası
; ILA-International Leadership Association (Liderlik Birliği) – ID:101507 , ALE- Association of Leadership Educators (Liderlik Eğitmenleri Birliği) – ID:6991430 ve Association For Coaching (AC) OMAC üyesidir.

Liderlik Okulu Certificational Accreditation Service Türkiye Temsilcisidir. Liderlik Okulu Mentorluk Platformu ve UniversityAmerica kurumsal akredite üyesidir.

Ayrıca ISO 9001:2008, ISO 10002:2004 belgelerine sahip kurumsal bir anonim şirketidir.

Ücretsiz Kargo İmkanı Var Mı?

Ücretsiz Kargo İmkanı

yurtici-kargo-logoTÜM SERTİFİKA KARGOLARINIZ CERTIFICATIONAL tarafından ÜCRETSİZ OLARAK GÖNDERİLİR. (Yurtdışı Kargolar PTT ile gönderilmektedir.)

Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı?

Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı

taksit2

Kredi Kartınıza Anında Peşin Fiyatına 9 Taksit İmkanı! Ödemenizi Yapar Yapmaz Kursunuz Aktif Hale Gelecektir.

Hesap Numaralarımız:

QNB FinansBank
Hesap Adı: Liderlik Okulu Eğitim Anonim Şirketi
Şube Kodu: 03663
Hesap Numarası: 87846827
IBAN: TR80 0011 1000 0000 0087 8468 27

Neden Liderlik Okulu'nu Tercih Etmeliyim?

Neden-liderlik-okulu

Kredi Kartıyla Güvenli Ödeme Yapabilir Miyim?

Güvenli-odeme

Eğitim Hakkındaki Yorumlar Nelerdir?

Liderlik Okulu ile ilk olarak 2010 yılında öğrenci iken bir seminerde tanışmıştım. Şimdi Adana’da öğretmenlik yapıyorum. Öğrenci Koçluğu Programını aldım, Videolara uzaktan erişim ile almak açıkçası çok kolay oldu. Program bitiminde sertifikalarım Certificational ile ertesi gün elime ulaştı. Tüm Liderlik Okulu çalışanlarına teşekkür ederim.

Hande Gül Sağman

Eğitim içeriği ve animasyonları sayesinde videoları sıkılmadan izledim. İçeriklerde sıkmadan konunun özü verilerek hazırlanmış. Sertifikaları 3 adet beklerken Certificationaldan 4 adet sertifika geldi. Sanırım Bir Meslek Olarak Koçluk içinde ayrı sertifika gelmiş çok mutlu oldum diyebilirim.

Necla Şen Kavuk

Sertifikalarım ertesi gün ulaştı lakin bir tanesi kargo nedeniyle yıpranmıştı. Liderlik Okulu’ndaki arkadaşlar hemen ilgilendiler ve Certificational Ertesi gün yenilerini elime ulaştırdı. Müşteri memnuniyetini düşündüğünüz için teşekkürler.

Sahil Durukan Erkmen

Daha önce İstanbul’da şirket içi eğitimimizde Erkut Hoca’dan yöneticilik eğitimi almıştım. Online eğitim materyalleri konusunda öncesinde tereddütlerim vardı ancak sonrasında Liderlik Okulu’na güvenerek satın aldım. Yaşam koçluğu programı ve sonrasında eşime fitness ve pilates koçluğu programlarını aldık. Kullanımı inanılmaz kolay bir sistem. Sertifikalarım 2 gün içerisinde elime geçti. Sertifika hizmeti içinde Certificational’a tekrar teşekkür ederim.

Nihat Durak

Sertifikalarım elime çok hızlı ulaştı. Eğitimimde sonradan kapatılmadı, kendimi sürekli güncel tutma fikri çok güzel teşekkür ederim.

Selin Yılmaz Ateş

Eğitim sonunda sertifikalarım Yurtiçi Kargo’yla ve aksama olmadan elime ulaştı. Sertifika ya da kargo için ekstra ücret talep edilmediği için çok mutlu oldum. Certificational Uluslararası geçerli belgemle Yaşam Koçluğu ofisimi açmak için ilk işlemleri başlattım. Teşekkür ederim Liderlik Okulu.

Bensu Parlak

Liderlik Okulu’nun geniş online eğitim içerik yelpazesi sayesinde kısıtlı zamanda kendimi çeşitli konularda geliştirme fırsatı buldum. Online eğitim setlerini almış olmama rağmen aradığım zaman karşıma çıkan nazik çağrı merkezi çalışanları, mail attığım zaman verilen ivedi cevaplar sayesinde muhatap bulabilmenin iç rahatlığıyla eğitimlerime devam ediyorum.

Ramazan  Küskün

Geçmişte Liderlik Okulu’ndan örgün hizmet içi kurum eğitimi almıştım. Şirketimizde eğitim sonrasında online eğitim programlarında çok geliştiklerini ve birçok konuda eğitim verdiklerini fark ettim. İlk olarak Diksiyon Eğitiminden faydalandım. Bir online eğitimden beklemediğim kadar geliştiriciydi. Boş vakitlerimde verilen uygulamaları yaptıktan sonra gerçekten değişimi fark ettim. Üstelik sonrasında uluslararası geçerli sertifikam kargo ile tarafıma iletildi. Yoğun biri olarak o gün bugündür Liderlik Okulu online eğitimleri tercihimdir. Hem zaman kısıtı yok hem uluslararası geçerli sertifika imkanı var. Bulunmaz fırsat.

Hamiyet Sağlam

Aldığım online eğitimde satın alma işlemimden hemen sonra derslerimin açılması beni çok şaşırttı. Fakat ilk dersten sonraki derslerim açılmıyordu. Panikle çağrı merkezini aradım. ‘Tamamla butonuna basıp bir sonraki derse ilerleyin’ diye bilgi verdiler. Meğer fark etmemişim sistem bana uyarı vermiş üstelik. Liderlik Okulu ve çözüm odaklı ekibine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Buğra Şenöz

Online eğitim sistemine ilk başlarda çok ön yargılıydım. Sertifikamın yurtdışından ulaşmayacağından korkuyordum. Açıkçası güvenemiyordum. Fakat Liderlik Okulu’ nu araştırdıktan sonra eğitimlere katılmaya karar verdim. Programım ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak açıldı. Çalışmam bittikten sonra sertifikamsa ertesi gün elimdeydi. Gerçekten çok şaşırdım ve sevindim. Liderlik Okulu’ na özellikle benim gibi çok yoğun çalışan biri için böyle güzel bir hizmet  verdiği çok teşekkür ederim.

Çağla Marangoz

Basında Liderlik Okulu

Basında-Liderlik-Okulu

Eğitimler Hakkındaki Sıkça Sorulan Sorularımızı İnceleyin.

Siteye Nasıl Üye Olabilirim?

Sitemize üye olmak için 2 yöntem bulunmaktadır. Anasayfada sağ üst köşede yer alan kaydol butonuna tıklayıp istenilen bilgileri doldurarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca eğitiminizi sepete ekle diyerek eğitimi satın aldığınızda sistem size otomatik olarak kullanıcı adı oluşturacak ve şifreniz eposta adresinize otomatik olarak gönderilecektir.

Kredi kartı kullanmıyorum. Ödeme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Bir tanıdığınızın kredi kartı ile ödeme işleminizi gerçekleştirebilir veya banka havalesi yoluyla da yapabilirsiniz. Banka hesap numarası veya İban kullanarak havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemi yaptıktan sonra bizlere mail yolu ya da 0850 302 29 55 telefon numarasından ulaşarak eğitimini aktif hale getirebilirsiniz.

Hesap Numaralarımız:

QNB FinansBank
Hesap Adı: Liderlik Okulu Eğitim Anonim Şirketi
Şube Kodu: 03663
Hesap Numarası: 87846827
IBAN: TR80 0011 1000 0000 0087 8468 27

Sertifikalarda Online yazıyor mu?

Certificational tarafından sağlanan sertifikanızda online ibaresi bulunmamaktadır.

Online ödeme sistemine güvenebilir miyim?

Ödeme sistemine tamamen güvenebilirsiniz. 7 Banka(Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Finansbank, Yapı Kredi, HSBC ve Halkbank) ile ortak çalışan PayU Güvenli Ödeme Sistemini kullanmaktayız. Ödeme işlemlerinizi peşin veya taksitli olarak yapabilmenizi sağlayan tamamen güvenli bir sistemdir.

Online eğitim programlarını nasıl satın alabilirim?

Eğitimi sepete dedikten sonra ödeme sayfasına gidip eğitim için kayıt yaptırırsınız. İlgili sayfadan sonra kredi kart bilgilerinizi girip, taksit seçeneğinizi belirledikten sonra ileri butonuna tıklayarak eğitim satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Üye değilseniz otomatik olarak üye yapılacak ve eğitiminiz profilinize otomatik olarak tanımlanacaktır. Derslerinize hemen başlayabilirsiniz.

Eğitimlere katılmak için üniversite mezunu olmak şartı var mı?

Eğitimlere katılmak için üniversite mezunu şartı aranmamaktadır. Eğitimlerimiz kişisel gelişim eğitimleri olduğu için kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen herkes katılabilmektedir.

Eğitimde bütün dersleri göremiyorum. Bir sorun mu var?

Eğitim sayfasına girdikten sonra sayfanın aşağısında dersleri göreceksiniz. Ders-1 e tıklayarak eğitime başlayabilirsiniz. Bir sonraki derse geçebilmek için dersin sayfasında sağ üst tarafta yer alan ‘tamamla’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Tamamla butonuna tıkladıktan sonra bir sonraki dersi görebilme izni verilecektir.

Eğitim programına nasıl giriş yapabilirim?

Üyelik ve ödeme işlemlerini daha önceden yaptıysanız, anasayfada sağ üstte yer alan ‘Giriş’ veya ‘Profilim’ butonuna tıklayarak profil sayfanıza gidebilirsiniz. Profil sayfanızın sağ tarafında aldığınız eğitimler bulunmaktadır. Çalışmak istediğiniz eğitime tıklayarak eğitime başlayabilirsiniz. Üyelik maili satın almanızla birlikte otomatik olarak gönderilmektedir. Lütfen maili kontrol ediniz (Otomatik mailler Spam klasörüne düşebilmektedir. Lütfen kontrol ediniz.)

Satınalma Uzmanlığı Eğitimi

395 

HEMEN ŞİMDİ SEPETE EKLEYİN ve DERSLERİNİZE BAŞLAYIN

Daha Fazlasını Mı Arıyorsunuz?

LİDERLİK OKULU’NUN DİĞER TÜM EĞİTİMLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Aradığınızı Eğitimi Bulamadıysanız? Hemen Yazın ve Arayın


Generic selectors
Tam Uyum
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Eğitimlerimiz