Profesyonel Mentorluk Eğitimi

990  595 

Mentorluk; kişisel ve profesyonel gelişime yardımcı olmak üzere deneyimlerini, uzmanlıklarını ve düşüncelerini paylaşan iki insan arasındaki bir anlaşmadır. Bu eğitim ile sizlere mentorluk hakkında sizlere kolaylık sağlayacak bazı yollar ve teknikler önererek üstesinden nasıl gelebileceğinizi anlatıyoruz

Programı Sepete Ekleyin ve hemen şimdi derslerinize başlayın. Ayrıca detaylı bilgi için sayfanın altına doğru ilerleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için eğitim danışmanımızla da (+90 532 5544460) doğrudan görüşebilirsiniz.

Bilgi İçin Sizi Arayalım!

  Profesyonel Mentorluk Eğitimi

  Herhangi bir konuda derin bir bilgi birikimi ve deneyime sahip uzman kişilerin, kendinden daha deneyimsiz ve bilgi bakımından daha eksik kişilere yol göstermesine mentorluk denilmektedir. Mentorlar hem rehberlik eder hem de kişiyi bilgi ve beceri bakımından donanım sahibi yapar. Mentorluk mesleğini, belli bir alanda uzmanlığı olan ve mentorluk eğitimi almış kişiler yapabilir.

  Tıpkı koçluk gibi mentorlar da, bir kişiye potansiyelini yakalayarak hedeflerine ulaşması noktasında destek verir. Ancak koçluktan farklı olarak mentorlar, kendi deneyimlerini, bilgilerini danışanlarına veya mentee’lere aktarır ve örnek olurlar.

  Mentorluk Eğitimi Ders Başlıkları

  Bölüm 1: Mentorluk Kavramı
  Bölüm 2: Mentorluk Nedir?
  Bölüm 3: Mentor Kimdir Menti Kimdir?
  Bölüm 4: Mentorluğun Faydaları
  Bölüm 5: Mentorlukta İlişki Çeşitleri
  Bölüm 6: Mentorluk Ve Koçluk
  Bölüm 7: Mentorluk Ve Danışmanlık
  Bölüm 8: Mentorluk Ve Terapi
  Bölüm 9: Mentorluk ve Arkadaşlık
  Bölüm 10: Mentor Olmak İçin Gerekenler
  Bölüm 11: Menti Olmak İçin Gerekenler
  Bölüm 12: Mentorluk Süreci – Mentorluk Öncesi
  Bölüm 13: Mentorluk Süreci – İlk Mentorluk Görüşmesi
  Bölüm 14: Mentorluk Süreci – Mentorluk Sürecinde İlerleme
  Bölüm 15: Mentorluk Süreci – Mentorluk Sürecini Sonlandırma
  Bölüm 16: Bonus Ders – Mentorluk Programı Uygulama Formu

  Mentorluk Eğitimi Hakkında

  İş yaşamında mentorluk

  İş yaşamında mentorluk, verimliliği artıran bir yöntemdir. Mentorlar, çalışanların potansiyellerini ortaya çıkartarak bunları geliştirmeyi amaçlar. Mentorların verdiği eğitim, motivasyon ve rehberlik sayesinde potansiyelini yakalayan çalışanlar kendilerini geliştirerek şirketlerine daha faydalı olmaktadır.

  Mentorlar, bir kurumda uzun yıllar içinde farklı görevlerde bulunarak büyük deneyim sahibi olmuş, şirket politikalarını, stratejileri, şirketin ihtiyaçlarını çok iyi bilen kişiler olabilir.

  Bu kişiler, astlarına birçok konuda yol gösterir, kariyerlerini şekillendirme noktasında yardımcı olur. Mentorluk aslında bir anlamda bilgi aktarımı işidir. Mentor, kendinden sonra gelecek kişilere, deneyim ve bilgilerini aktarır, öğretir ve böylece sürdürülebilirliğin sağlanması da mümkün olur.

  Mentorluk eğitimi kişiye ne katar?

  Mentorluk eğitimleri, kişisel ve mesleki gelişim açısından çok önemlidir. Mentorluk eğitimleri, danışmanlık, koçluk gibi uzmanlık alanlarının da bilgilerini içerir. Bu eğitimler mentorluğun hem mentor hem de mentee açısından faydalarını da ele alır. Yöneticilik ve liderlik kavramları da mentorluk eğitiminin önemli bir parçasıdır.

  Bu eğitimlerde kazanılan bilgi ve beceriler, katılımcıların özellikle kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olur.

  Dolayısıyla mentorluk eğitimi, sadece belli bir alanda uzmanlık sahibi olanlara değil, henüz yolun başında olan bireylere de harika bir gelişim fırsatı sunmaktadır.

  Mentorluk eğitimi almak istiyorum

  Mentorluk eğitiminin size büyük fayda sağlayacağına ikna oldunuz. Şimdi sıra, doğru eğitim programını seçmeye geldi.

  Bu aşamada, kendini kanıtlamış bir eğitim kurumundan, içerik bakımından zengin bir mentorluk eğitimi seçmeniz, başarılı sonuçlar almanızı sağlayacak en önemli unsurlardır.

  Mentorluk aslında bir liderlik modelidir. Mentorlar, liderler gibi yol gösterir. Etkin mentorluk için sadece deneyim ve bilgi yeterli değildir. Kişinin, farklı tekniklere hâkim olması ve becerilerini geliştirmesi de mentorluğun temelini oluşturur.

  Liderlik Okulu, mentorluk eğitimi ile katılımcılarına sadece mentorluk ile ilgili temel kavramları aktarmakla yetinmez. Bu eğitim; mentorluk yetkinliklerini ve becerilerini kazandırmayı hedefler.

  Liderlik Okulu, uluslararası standartlarda hazırlanmış mentorluk eğitimi ile bu alanda kendini geliştirmek isteyenlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verir. Eğitim hem mentorları mentorluk sürecine hazırlar hem de mentorluk bilgi ve becerilerini kazanarak kendini geliştirmek isteyen herkese büyük katkı sağlar.

  Liderlik Okulu, gerek mentorluk eğitiminin ders içeriğinde gerekse eğitmen seçiminde büyük titizlik göstermektedir.

  İyi bir mentorluk eğitiminde bulunması gereken tüm konular ve daha fazlası bu programda bir araya getirilmektedir. Üstelik mentorluk eğitimi sonunda uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar da katılımcılara verilmektedir.

  Mentorluk eğitimi programına bugünden kaydınızı yaptırın, gelişimin kapılarını siz de Liderlik Okulu ile aralayın.

  Yüzlerce Profesyonel Bu Programdan Aldı! Sıra Sizde!

  Liderlik Okulu ve Sertifikalar Hakkında Bilgiler İçin Başlıkları Tıklayınız

  Türkiye’de İlk Defa Sertifikalarınız Blockchain Teknolojisi İle Accreditation Body ve Liderlik Okulu Tarafından Doğrulanmaktadır.

  Liderlik Okulu Hakkında

  Dr. Erkut Ergenç yönetiminde Liderlik Okulu Eğitim A.Ş

  • 99974959 kurum kodu ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi bir kuruluştur.
  • Eğitim içerikleri Sanayi Bakanlığı’na Bağlı olarak BTSB 033574 kodlu proje çerçevesinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde İZTEKGEB’te hazırlanmıştır.
  • Liderlik Okulu Platformu 3385217602116072 numarası ile Ticaret Bakanlığı ETBİS (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) tarafından onaylı ve doğrulanmıştır.
  • Liderlik Okulu Eğitim A.Ş. 6080589784 Vergi Numarası İle Maliye Bakanlığı’na ve 0608058978400001 Mersis Numarası ile Merkezi Sicil Kayıt Sistemi’ne kayıtlı bir şirkettir.

  Lütfen mağdur olmamak için hiç bir şirket bilgisi, adresi, yetkilisi vs. olmayan merdiven altı işletmelere karşı dikkatli olunuz. Liderlik Okulu’nun www.liderlikokulu.com.tr adresinden başka bir web sitesi bulunmamaktadır.

  Sayılarla Liderlik Okulu

  150’nin üzerinde Üniversite Konferansı Verdik.
  50’den fazla kamu kuruluşuna eğitim düzenledik.
  300’den fazla özel kurum personellerine hizmet içi eğitimler düzenledik.
  75’in üzerinde Plaket, Ödül ve Teşekkür Şilti Aldık.
  Sadece Kariyer .net sitesinde CV’sinde Liderlik Okulu referansı bulunan kişi sayısı 15000 kişinin üzerinde…

  Uluslararası Üyelik ve Akreditasyonlar

  Uluslararası; ILA-International Leadership Association (Liderlik Birliği) – ID:101507 , ALE- Association of Leadership Educators (Liderlik Eğitmenleri Birliği) – ID:6991430 ve Association For Coaching (AC) OMAC üyesidir.

  Liderlik Okulu Certificational Accreditation Service Türkiye Temsilcisidir. Liderlik Okulu Mentorluk Platformu ve UniversityAmerica kurumsal akredite üyesidir. Ayrıca Tüm sertifikalar Accreditation Body tarafından indekslenmektedir.

  Ayrıca ISO 9001:2008, ISO 10002:2004 belgelerine sahip kurumsal bir anonim şirketidir.

  Dünya’da en çok tanınan ve Türkiye’nin en eski Kişisel Gelişim Merkezlerinden biri olarak çok çalışmaya devam ediyoruz

  Sizleri de Liderlik Okulu‘ndan faydalanan binlerce değerin arasına davet ediyoruz…
  [/section]

  Nasıl Bir Sertifika Alacağım?

  Programın sonunda eğitim programını bitirdiğinize dair uluslararası geçerliliği bulunan İngilizce dilinde basılı program katılım sertifikanız Liderlik Okulu’ndan bağımsız bir kurum olan Certificational tarafından verilmektedir.

  Belgeleriniz Certificational tarafından adresinize kargo ile gönderilecektir.

  Ayrıca belge arkasında Türkçe açıklamaları ve programın açıklaması bulunmaktadır. Ayrıca belge üzerinde soğuk mühür ve uluslararası üyeliklerin kaşeleri bulunmaktadır.

  Verilecek belgelerde online ibaresi bulunmamaktadır.

  Her belge için bir ID numarası bulunmaktadır ve şirket belgeleri onayları da yer almaktadır.

  Her bir katılım sertifikası için aşağıda açıklaması bulunan Certificational Accreditation Service tarafından karşılık oluşturulmaktadır.

  Ücretsiz Kargo İmkanı

  yurtici-kargo-logoTüm sertifika kargolarınız CERTIFICATIONAL tarafından ÜCRETSİZ Olarak Gönderilir. (Yurtdışı Kargolar PTT ile gönderilmektedir.)

  Accreditation Body Nedir ve Sertifikalarınız Nasıl İndekslenmektedir?

  Certificational

  Accreditation Body by Certificational uluslararası faaliyet gösteren bir kurum akreditasyon ve sertifikaların indekslendiği bir veritabanıdır.

  Certificational sistemi ile sertifikalarınız Dünya’nın her yerinden ulaşılabilir durumdadır.

  Sertifika bilgileriniz Accreditation Body tarafından sisteme girilir ve sertifikanız indekslenir. Her bir sertifika için Certificational tarafından bağımsız bir akreditasyon oluşturulur.

  Certificational size otomatik olarak bir sayfa oluşturur. Siz de kendiniz sisteme girip tüm sertifikalarınızı görebilir ve sertifikalarınızı yönetebilirsiniz.

  Akreditasyon sertifikanız ayrıca basılı olarak gönderilmez.

  Örnek Sertifika Onayı İçin Tıklayınız

  Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı ve Banka Havalesi Seçenekleri

  taksit2

  Kredi Kartınıza Anında Peşin Fiyatına 9 Taksit İmkanı! Ödemenizi Yapar Yapmaz Kursunuz Aktif Hale Gelecektir.

  Hesap Numaralarımız:

  QNB FinansBank
  Hesap Adı: Liderlik Okulu Eğitim Anonim Şirketi
  Şube Kodu: 03663
  Hesap Numarası: 87846827
  IBAN: TR80 0011 1000 0000 0087 8468 27

  Yurtdışı Ödemeleri İçin Lütfen Eğitim Danışmanımızla İletişim Kurunuz. +90 532 554 44 60 (WhatsApp)

  Liderlik Okulu Hakkındaki Yorumlar?

  Liderlik Okulu ile ilk olarak 2010 yılında öğrenci iken bir seminerde tanışmıştım. Şimdi Adana’da öğretmenlik yapıyorum. Öğrenci Koçluğu Programını aldım, Videolara uzaktan erişim ile almak açıkçası çok kolay oldu. Program bitiminde sertifikalarım Certificational ile ertesi gün elime ulaştı. Tüm Liderlik Okulu çalışanlarına teşekkür ederim.

  Hande Gül Sağman

  Eğitim içeriği ve animasyonları sayesinde videoları sıkılmadan izledim. İçeriklerde sıkmadan konunun özü verilerek hazırlanmış. Sertifikaları 3 adet beklerken Certificationaldan 4 adet sertifika geldi. Sanırım Bir Meslek Olarak Koçluk içinde ayrı sertifika gelmiş çok mutlu oldum diyebilirim.

  Necla Şen Kavuk

  Sertifikalarım ertesi gün ulaştı lakin bir tanesi kargo nedeniyle yıpranmıştı. Liderlik Okulu’ndaki arkadaşlar hemen ilgilendiler ve Certificational Ertesi gün yenilerini elime ulaştırdı. Müşteri memnuniyetini düşündüğünüz için teşekkürler.

  Sahil Durukan Erkmen

  Daha önce İstanbul’da şirket içi eğitimimizde Erkut Hoca’dan yöneticilik eğitimi almıştım. Online eğitim materyalleri konusunda öncesinde tereddütlerim vardı ancak sonrasında Liderlik Okulu’na güvenerek satın aldım. Yaşam koçluğu programı ve sonrasında eşime fitness ve pilates koçluğu programlarını aldık. Kullanımı inanılmaz kolay bir sistem. Sertifikalarım 2 gün içerisinde elime geçti. Sertifika hizmeti içinde Certificational’a tekrar teşekkür ederim.

  Nihat Durak

  Sertifikalarım elime çok hızlı ulaştı. Eğitimimde sonradan kapatılmadı, kendimi sürekli güncel tutma fikri çok güzel teşekkür ederim.

  Selin Yılmaz Ateş

  Eğitim sonunda sertifikalarım Yurtiçi Kargo’yla ve aksama olmadan elime ulaştı. Sertifika ya da kargo için ekstra ücret talep edilmediği için çok mutlu oldum. Certificational Uluslararası geçerli belgemle Yaşam Koçluğu ofisimi açmak için ilk işlemleri başlattım. Teşekkür ederim Liderlik Okulu.

  Bensu Parlak

  Liderlik Okulu’nun geniş online eğitim içerik yelpazesi sayesinde kısıtlı zamanda kendimi çeşitli konularda geliştirme fırsatı buldum. Online eğitim setlerini almış olmama rağmen aradığım zaman karşıma çıkan nazik çağrı merkezi çalışanları, mail attığım zaman verilen ivedi cevaplar sayesinde muhatap bulabilmenin iç rahatlığıyla eğitimlerime devam ediyorum.

  Ramazan  Küskün

  Geçmişte Liderlik Okulu’ndan örgün hizmet içi kurum eğitimi almıştım. Şirketimizde eğitim sonrasında online eğitim programlarında çok geliştiklerini ve birçok konuda eğitim verdiklerini fark ettim. İlk olarak Diksiyon Eğitiminden faydalandım. Bir online eğitimden beklemediğim kadar geliştiriciydi. Boş vakitlerimde verilen uygulamaları yaptıktan sonra gerçekten değişimi fark ettim. Üstelik sonrasında uluslararası geçerli sertifikam kargo ile tarafıma iletildi. Yoğun biri olarak o gün bugündür Liderlik Okulu online eğitimleri tercihimdir. Hem zaman kısıtı yok hem uluslararası geçerli sertifika imkanı var. Bulunmaz fırsat.

  Hamiyet Sağlam

  Aldığım online eğitimde satın alma işlemimden hemen sonra derslerimin açılması beni çok şaşırttı. Fakat ilk dersten sonraki derslerim açılmıyordu. Panikle çağrı merkezini aradım. ‘Tamamla butonuna basıp bir sonraki derse ilerleyin’ diye bilgi verdiler. Meğer fark etmemişim sistem bana uyarı vermiş üstelik. Liderlik Okulu ve çözüm odaklı ekibine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

  Buğra Şenöz

  Online eğitim sistemine ilk başlarda çok ön yargılıydım. Sertifikamın yurtdışından ulaşmayacağından korkuyordum. Açıkçası güvenemiyordum. Fakat Liderlik Okulu’ nu araştırdıktan sonra eğitimlere katılmaya karar verdim. Programım ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak açıldı. Çalışmam bittikten sonra sertifikamsa ertesi gün elimdeydi. Gerçekten çok şaşırdım ve sevindim. Liderlik Okulu’ na özellikle benim gibi çok yoğun çalışan biri için böyle güzel bir hizmet  verdiği çok teşekkür ederim.

  Çağla Marangoz

  Program Günceldir (Son Kontrol Tarihi: 22 Nisan 2021). Alttaki linkten eğitimi sepetinize ekleyip derslerinize hemen şimdi başlayabilirsiniz.

  Basında Liderlik Okulu

  Basında Liderlik Okulu

  EĞİTİMİ SEPETE EKLEYİN ve DERSLERİNİZE HEMEN ŞİMDİ BAŞLAYIN

  990  595 

  Liderlik Okulu Ticaret Bakanlığı E-Ticaret Bilgi Sistemi Tarafından Doğrulanmış Bir Kurumdur. Güvenle Alışveriş yapabilirsiniz. Doğrulama Sayfamıza Ulaşmak İçin Tıklayınız

  Aradığınızı Eğitimi Bulamadıysanız? Hemen Yazın ve Arayın  0
  Eğitim Sepeti
  • No products in the cart.
  Profesyonel Mentorluk Eğitimi
  990  595 
  -+