Profesyonel Diksiyon Eğitimi

990  495 

Profesyonel Diksiyon Eğitimi

İnsanların sağlıklı ilişkiler geliştirmenin ve doğru iletişim kurmanın yolu, etkili ve güzel konuşma becerisinden geçer. Etkili konuşmanın önemini kavrayan birçok kişi diksiyon eğitimi alarak sözlü iletişim becerilerini üst seviyeye taşımaktadır.
Diksiyon eğitimi, doğru telaffuz, vurgu, ses tonu ve nefes tekniklerini içermektedir. Bu teknikleri öğrenip pratik yaparak kişi konuşma becerilerini geliştirme fırsatı yakalar.

Programı Sepete Ekleyin ve hemen şimdi derslerinize başlayın. Ayrıca detaylı bilgi için sayfanın altına doğru ilerleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için eğitim danışmanımızla da (+90 532 5544460) doğrudan görüşebilirsiniz.

Bilgi İçin Sizi Arayalım!

  Doğru diksiyon nedir? Diksiyonda nelere dikkat edilmelidir?

  Doğru diksiyon, telaffuz, ses ve vurgulamanın doğru şekilde kullanılması; konuşmanın jest ve mimiklerle tamamlanmasıdır. Diksiyonda dikkat edilmesi gereken birçok kural vardır.

  Diksiyon güzel, doğru ve etkileyici konuşma demektir. Yaptığımız konuşmayı ilgi çekici, heyecan verici ve etkin kılmak için öncelikle kelimelerin doğru telaffuz edilmesine dikkat edilmelidir. Her ne kadar Türkçe yazıldığı gibi okunur denilse de; konuşma ve yazı dili birbirinden farklıdır. Birçok kelimenin konuşma dilindeki telaffuzu farklı olabilmektedir.

  .

  Diksiyon Kursu Hakkında

  Etkili ve güzel konuşma gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşamımızda bize önemli faydalar sağlar. Çünkü iletişimin temeli konuşmaya dayanır. Kendimizi doğru ifade ettiğimizde, duygularımızı karşı tarafa geçirebildiğimizde, düşüncelerimizi etkili bir şekilde aktardığımızda; karşı tarafta da olumlu tepkiler oluşur. Böylece istediğimiz sonucu alma şansını yakalamış oluruz.

  Sesin tonu, seviyesi ve hızı da diksiyonda dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Boğazdan çıkan sese biçim vermek anlamına gelen boğumlama diksiyonun önemli ögelerindendir.

  Ses tonu, kelimenin anlamı ile doğru örtüşmelidir. Çok kısık veya fazla yüksek ses seviyesi, çok hızlı konuşma da yine diksiyonu bozan durumlardır. Bunların dengeli olmasına özen gösterilmelidir.

  Vurgu diksiyonun bir başka önemli unsudur. Hecenin ne şekilde söyleneceği ve ne kadar uzun tutulacağını anlatır. Konuşmamızda can alıcı, önemli ve karşı tarafın mutlaka dikkat etmesini istediğimiz kelimelerde farklı vurgular kullanarak anlamı artırabiliriz.

  Anlaşılır konuşma da yine diksiyonda çok önemli noktalardandır. Kelimelerin tane tane, akıcı, yeterli bir ses seviyesi ve hızıyla söylenmesi karşı tarafın da anlamasını kolaylaştırır.

  Diksiyonda bir de nefes tekniklerine dikkat edilmektedir. Konuşma esnasında ne zaman nasıl nefes alacağımıza özen göstermek etkili konuşma açısından önem taşımaktadır.

  Kaliteli bir diksiyon eğitimi neleri içermelidir?

  Kaliteli bir diksiyon eğitiminde, diksiyon kuralları en ince ayrıntısına kadar ele alınmalıdır. Teorik bilgiler her zaman uygulamalı derslerle pekiştirilmeli; öğrenilen tüm bilgiler pratik yapılarak geliştirilmelidir.

  Kaliteli bir diksiyon eğitiminde hedef, katılımcıların tamamının etkili ve güzel konuşma sanatına hâkim olmasını sağlamaktır. Her öğrenme seviyesinden katılımcının anlayabileceği şekilde, örneklerle, detaylı anlatımlar, keyifli uygulamalarla eğitim etkinleştirilmelidir.

  Kaliteli eğitim almak isteyenler, mutlaka eğitim alacakları kurumu da iyi araştırmalıdırlar. Kurumun deneyimi, bilgisi, referansları iyi seviyede ise bu verilen eğitimin de kalitesini gösteren unsurlardan biri olacaktır.

  Yine, söz konusu eğitimden daha önce faydalanan katılımcıların yorumları da, kaliteli bir eğitim arayışındaki kişilere yol gösterecektir.

  Diksiyon Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  Seslendirme ve tiyatro sanatçıları, spikerler, sunucular, eğitmenler, iletişim ile ilgili mesleklerde çalışanlar diksiyonlarına özen gösteren kişilerdir. Ancak diksiyon sadece mesleğe göre ihtiyaç duyulabilecek bir beceri değildir.

  Diksiyon sözlü iletişimin önemli bir parçasıdır. Gelişmiş iletişim becerisi mesleği, yaşı, konumu ne olursa olsun herkes için faydalı ve gereklidir.

  Dolayısıyla diksiyon eğitimi belli bir kitlenin ya da meslekten insanın değil herkesin katılabileceği bir programdır.

  Liderlik Okulu’nun benzersiz ve sıra dışı eğitimlerinden biri de diksiyon kursudur. Online diksiyon kursu içerik zenginliği bakımından Türkiye’de ilk ve tektir.

  Liderlik Okulu’nun uluslararası sertifikalı diksiyon eğitimi ile siz de etkili ve güzel konuşma becerisini kolayca kazanacaksınız.

  Diksiyon Eğitimi Ders İçerikleri

  1. Ders – Diksiyon Nedir?
  2. Ders – Sesli Hafler
  3. Ders – A Harfi
  4. Ders – A Harfinde Ğ Kuralı
  5. Ders – E Harfi
  6. Ders – E Harfinde Ğ Kuralı
  7. Ders – I Harfi
  8. Ders – I Harfinde Ğ Kuralı
  9. Ders – İ Harfi
  10. Ders – İ Harfi Ğ Kuralları
  11. Ders – O Harfi
  12. Ders – O Harfinde Ğ Kuralı
  13. Ders – Ö Harfi
  14. Ders – Ö Harfinde Ğ Kuralı
  15. Ders – U Harfi
  16. Ders – U Harfinde Ğ Kuralı
  17. Ders – Ü Harfi
  18. Ders – Ü Harfinde Ğ Kuralı
  19. Ders – Vurgu
  20. Ders – Kelime Vurgusu
  21. Ders – Grup Vurgusu
  22. Ders – Cümle Vurgusu
  23. Ders – Genel Sesli Harf Örnekleri – Tekerlemeler
  24. Ders – En Sık Yapılan Telaffuz Yanlışları
  25. Ders – Doğru Nefes Alma
  26. Ders – Ses ve Ses Sağlığı
  27. Ders – Nefes Alma Teknikleri

  Yüzlerce Profesyonel Bu Programdan Aldı! Sıra Sizde!

  Liderlik Okulu ve Sertifikalar Hakkında Bilgiler İçin Başlıkları Tıklayınız

  Türkiye’de İlk Defa Sertifikalarınız Blockchain Teknolojisi İle Accreditation Body ve Liderlik Okulu Tarafından Doğrulanmaktadır.

  Liderlik Okulu Hakkında

  Dr. Erkut Ergenç yönetiminde Liderlik Okulu Eğitim A.Ş

  • 99974959 kurum kodu ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi bir kuruluştur.
  • Eğitim içerikleri Sanayi Bakanlığı’na Bağlı olarak BTSB 033574 kodlu proje çerçevesinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde İZTEKGEB’te hazırlanmıştır.
  • Liderlik Okulu Platformu 3385217602116072 numarası ile Ticaret Bakanlığı ETBİS (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) tarafından onaylı ve doğrulanmıştır.
  • Liderlik Okulu Eğitim A.Ş. 6080589784 Vergi Numarası İle Maliye Bakanlığı’na ve 0608058978400001 Mersis Numarası ile Merkezi Sicil Kayıt Sistemi’ne kayıtlı bir şirkettir.

  Lütfen mağdur olmamak için hiç bir şirket bilgisi, adresi, yetkilisi vs. olmayan merdiven altı işletmelere karşı dikkatli olunuz. Liderlik Okulu’nun www.liderlikokulu.com.tr adresinden başka bir web sitesi bulunmamaktadır.

  Sayılarla Liderlik Okulu

  150’nin üzerinde Üniversite Konferansı Verdik.
  50’den fazla kamu kuruluşuna eğitim düzenledik.
  300’den fazla özel kurum personellerine hizmet içi eğitimler düzenledik.
  75’in üzerinde Plaket, Ödül ve Teşekkür Şilti Aldık.
  Sadece Kariyer .net sitesinde CV’sinde Liderlik Okulu referansı bulunan kişi sayısı 15000 kişinin üzerinde…

  Uluslararası Üyelik ve Akreditasyonlar

  Uluslararası; ILA-International Leadership Association (Liderlik Birliği) – ID:101507 , ALE- Association of Leadership Educators (Liderlik Eğitmenleri Birliği) – ID:6991430 ve Association For Coaching (AC) OMAC üyesidir.

  Liderlik Okulu Certificational Accreditation Service Türkiye Temsilcisidir. Liderlik Okulu Mentorluk Platformu ve UniversityAmerica kurumsal akredite üyesidir. Ayrıca Tüm sertifikalar Accreditation Body tarafından indekslenmektedir.

  Ayrıca ISO 9001:2008, ISO 10002:2004 belgelerine sahip kurumsal bir anonim şirketidir.

  Dünya’da en çok tanınan ve Türkiye’nin en eski Kişisel Gelişim Merkezlerinden biri olarak çok çalışmaya devam ediyoruz

  Sizleri de Liderlik Okulu‘ndan faydalanan binlerce değerin arasına davet ediyoruz…
  [/section]

  Nasıl Bir Sertifika Alacağım?

  Programın sonunda eğitim programını bitirdiğinize dair uluslararası geçerliliği bulunan İngilizce dilinde basılı program katılım sertifikanız Liderlik Okulu’ndan bağımsız bir kurum olan Certificational tarafından verilmektedir.

  Belgeleriniz Certificational tarafından adresinize kargo ile gönderilecektir.

  Ayrıca belge arkasında Türkçe açıklamaları ve programın açıklaması bulunmaktadır. Ayrıca belge üzerinde soğuk mühür ve uluslararası üyeliklerin kaşeleri bulunmaktadır.

  Verilecek belgelerde online ibaresi bulunmamaktadır.

  Her belge için bir ID numarası bulunmaktadır ve şirket belgeleri onayları da yer almaktadır.

  Her bir katılım sertifikası için aşağıda açıklaması bulunan Certificational Accreditation Service tarafından karşılık oluşturulmaktadır.

  Ücretsiz Kargo İmkanı

  yurtici-kargo-logoTüm sertifika kargolarınız CERTIFICATIONAL tarafından ÜCRETSİZ Olarak Gönderilir. (Yurtdışı Kargolar PTT ile gönderilmektedir.)

  Accreditation Body Nedir ve Sertifikalarınız Nasıl İndekslenmektedir?

  Certificational

  Accreditation Body by Certificational uluslararası faaliyet gösteren bir kurum akreditasyon ve sertifikaların indekslendiği bir veritabanıdır.

  Certificational sistemi ile sertifikalarınız Dünya’nın her yerinden ulaşılabilir durumdadır.

  Sertifika bilgileriniz Accreditation Body tarafından sisteme girilir ve sertifikanız indekslenir. Her bir sertifika için Certificational tarafından bağımsız bir akreditasyon oluşturulur.

  Certificational size otomatik olarak bir sayfa oluşturur. Siz de kendiniz sisteme girip tüm sertifikalarınızı görebilir ve sertifikalarınızı yönetebilirsiniz.

  Akreditasyon sertifikanız ayrıca basılı olarak gönderilmez.

  Örnek Sertifika Onayı İçin Tıklayınız

  Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı ve Banka Havalesi Seçenekleri

  taksit2

  Kredi Kartınıza Anında Peşin Fiyatına 9 Taksit İmkanı! Ödemenizi Yapar Yapmaz Kursunuz Aktif Hale Gelecektir.

  Hesap Numaralarımız:

  QNB FinansBank
  Hesap Adı: Liderlik Okulu Eğitim Anonim Şirketi
  Şube Kodu: 03663
  Hesap Numarası: 87846827
  IBAN: TR80 0011 1000 0000 0087 8468 27

  Yurtdışı Ödemeleri İçin Lütfen Eğitim Danışmanımızla İletişim Kurunuz. +90 532 554 44 60 (WhatsApp)

  Liderlik Okulu Hakkındaki Yorumlar?

  Liderlik Okulu ile ilk olarak 2010 yılında öğrenci iken bir seminerde tanışmıştım. Şimdi Adana’da öğretmenlik yapıyorum. Öğrenci Koçluğu Programını aldım, Videolara uzaktan erişim ile almak açıkçası çok kolay oldu. Program bitiminde sertifikalarım Certificational ile ertesi gün elime ulaştı. Tüm Liderlik Okulu çalışanlarına teşekkür ederim.

  Hande Gül Sağman

  Eğitim içeriği ve animasyonları sayesinde videoları sıkılmadan izledim. İçeriklerde sıkmadan konunun özü verilerek hazırlanmış. Sertifikaları 3 adet beklerken Certificationaldan 4 adet sertifika geldi. Sanırım Bir Meslek Olarak Koçluk içinde ayrı sertifika gelmiş çok mutlu oldum diyebilirim.

  Necla Şen Kavuk

  Sertifikalarım ertesi gün ulaştı lakin bir tanesi kargo nedeniyle yıpranmıştı. Liderlik Okulu’ndaki arkadaşlar hemen ilgilendiler ve Certificational Ertesi gün yenilerini elime ulaştırdı. Müşteri memnuniyetini düşündüğünüz için teşekkürler.

  Sahil Durukan Erkmen

  Daha önce İstanbul’da şirket içi eğitimimizde Erkut Hoca’dan yöneticilik eğitimi almıştım. Online eğitim materyalleri konusunda öncesinde tereddütlerim vardı ancak sonrasında Liderlik Okulu’na güvenerek satın aldım. Yaşam koçluğu programı ve sonrasında eşime fitness ve pilates koçluğu programlarını aldık. Kullanımı inanılmaz kolay bir sistem. Sertifikalarım 2 gün içerisinde elime geçti. Sertifika hizmeti içinde Certificational’a tekrar teşekkür ederim.

  Nihat Durak

  Sertifikalarım elime çok hızlı ulaştı. Eğitimimde sonradan kapatılmadı, kendimi sürekli güncel tutma fikri çok güzel teşekkür ederim.

  Selin Yılmaz Ateş

  Eğitim sonunda sertifikalarım Yurtiçi Kargo’yla ve aksama olmadan elime ulaştı. Sertifika ya da kargo için ekstra ücret talep edilmediği için çok mutlu oldum. Certificational Uluslararası geçerli belgemle Yaşam Koçluğu ofisimi açmak için ilk işlemleri başlattım. Teşekkür ederim Liderlik Okulu.

  Bensu Parlak

  Liderlik Okulu’nun geniş online eğitim içerik yelpazesi sayesinde kısıtlı zamanda kendimi çeşitli konularda geliştirme fırsatı buldum. Online eğitim setlerini almış olmama rağmen aradığım zaman karşıma çıkan nazik çağrı merkezi çalışanları, mail attığım zaman verilen ivedi cevaplar sayesinde muhatap bulabilmenin iç rahatlığıyla eğitimlerime devam ediyorum.

  Ramazan  Küskün

  Geçmişte Liderlik Okulu’ndan örgün hizmet içi kurum eğitimi almıştım. Şirketimizde eğitim sonrasında online eğitim programlarında çok geliştiklerini ve birçok konuda eğitim verdiklerini fark ettim. İlk olarak Diksiyon Eğitiminden faydalandım. Bir online eğitimden beklemediğim kadar geliştiriciydi. Boş vakitlerimde verilen uygulamaları yaptıktan sonra gerçekten değişimi fark ettim. Üstelik sonrasında uluslararası geçerli sertifikam kargo ile tarafıma iletildi. Yoğun biri olarak o gün bugündür Liderlik Okulu online eğitimleri tercihimdir. Hem zaman kısıtı yok hem uluslararası geçerli sertifika imkanı var. Bulunmaz fırsat.

  Hamiyet Sağlam

  Aldığım online eğitimde satın alma işlemimden hemen sonra derslerimin açılması beni çok şaşırttı. Fakat ilk dersten sonraki derslerim açılmıyordu. Panikle çağrı merkezini aradım. ‘Tamamla butonuna basıp bir sonraki derse ilerleyin’ diye bilgi verdiler. Meğer fark etmemişim sistem bana uyarı vermiş üstelik. Liderlik Okulu ve çözüm odaklı ekibine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

  Buğra Şenöz

  Online eğitim sistemine ilk başlarda çok ön yargılıydım. Sertifikamın yurtdışından ulaşmayacağından korkuyordum. Açıkçası güvenemiyordum. Fakat Liderlik Okulu’ nu araştırdıktan sonra eğitimlere katılmaya karar verdim. Programım ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak açıldı. Çalışmam bittikten sonra sertifikamsa ertesi gün elimdeydi. Gerçekten çok şaşırdım ve sevindim. Liderlik Okulu’ na özellikle benim gibi çok yoğun çalışan biri için böyle güzel bir hizmet  verdiği çok teşekkür ederim.

  Çağla Marangoz

  Program Günceldir (Son Kontrol Tarihi: 22 Nisan 2021). Alttaki linkten eğitimi sepetinize ekleyip derslerinize hemen şimdi başlayabilirsiniz.

  Basında Liderlik Okulu

  Basında Liderlik Okulu

  EĞİTİMİ SEPETE EKLEYİN ve DERSLERİNİZE HEMEN ŞİMDİ BAŞLAYIN

  990  495 

  Liderlik Okulu Ticaret Bakanlığı E-Ticaret Bilgi Sistemi Tarafından Doğrulanmış Bir Kurumdur. Güvenle Alışveriş yapabilirsiniz. Doğrulama Sayfamıza Ulaşmak İçin Tıklayınız

  Aradığınızı Eğitimi Bulamadıysanız? Hemen Yazın ve Arayın  0
  Eğitim Sepeti
  • No products in the cart.
  Profesyonel Diksiyon Eğitimi
  990  495 
  -+