fbpx

İletişim Uzmanlığı Eğitimi

1950 

İletişim Eğitimi ile iş ve günlük yaşamınızda ilişkilerinizi geliştirebilir kişisel ve profesyonel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Dr. Erkut Ergenç tarafından hazırlanan iletişim eğitimi ile kariyerinize yön verebilirsiniz.

Bilgi İçin Sizi Arayalım!

  Programı Sepete Ekleyin ve hemen şimdi derslerinize başlayın. Eğitim günceldir (Sistem Kontrol Tarihi: 27 Kasım 2023). Ayrıca detaylı bilgi için sayfanın altına doğru ilerleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için eğitim danışmanımızla +90 532 5544460 Whatsapp üzerinden doğrudan görüşebilirsiniz.

  Profesyonel İletişim Uzmanlığı Eğitimi

  Etkili İletişim eğitimi toplumda ve kişiler arasında gerginliği, anlaşmazlığı ve vakit kaybını azaltır. Bu doğrultuda sağlıklı bir toplumsal yapıya sahip olmak için, iş dünyasında insanlarla iletişimde başarılı olmak için etkili iletişim faktörü oldukça önemlidir. İletişim uzmanlığı eğitimi ile bu faktörleri ve sağlıklı bir iletişim kurmayı nasıl geliştirebileceğimizi anlatıyoruz.

  Eğitim Hakkında

  İletişim Eğitimi

  İnsanlar sözlü, yazılı veya beden dilini kullanarak iletişimde bulunur. İletişim her şeyden önce insan için bir ihtiyaçtır. Dünyaya gözlerimizi ilk açtığımız anda ağlayarak ilk iletişimimizi kurarız. İnsanların kendini ifade etme, anlatma şeklidir iletişim ve bizi biz yapan unsurların temelinde insanlarla kurduğumuz ilişkiler yatar.

  İletişim mutlu ve sağlıklı bir sosyal hayatın en önemli koşuludur. İş yaşamında ise, kaynak ve alıcı arasındaki bilgi paylaşımı sürecini sağlar.

  Bugün her meslekten, yaştan veya çevreden insan için etkin iletişim becerisine sahip olmak önemli bir özelliktir. Etkin iletişim, anlaşmazlıkların ortadan kaldırılarak çözüm yollarının bulunması, vakit kaybının azaltılması, daha düzgün işleyen, huzurlu bir ortam yaratılmasını sağlar. Düzgün bir iletişim ortamının oluşturulması çekirdek aileden binlerce kişinin çalıştığı holdinglere kadar insanların bir arada olduğu her yerde önemlidir.

  Öyle ki, günümüzde artık şirketler daha sağlıklı bir iletişim ağı oluşturabilmek, amaç ve hedeflere daha kolay ve etkin yoldan ulaşmak amacıyla kurumsal iletişim departmanları kurmaktadır.

  İletişim için özel bir eğitime gerek var mı?

  Biz zaten iletişim kuruyoruz, bunun için bir de özel eğitimden geçmeye gerek var mı, diye düşünüyor olabilirsiniz. Haklısınız, herkes günlük hayatında bir şekilde iletişim kurmayı başarıyor. Ancak herkes sağlıklı ve etkin iletişim kuramıyor.

  Kuvvetli iletişim gücü, gerek sosyal hayatımızda gerekse kariyer yolculuğumuzda bizim en önemli yardımcımızdır. İnsan ilişkileri güçlü, iletişim tekniklerini bilen ve uygulayan kişiler, iletişimi zayıf olanlara göre hayatlarında çok daha başarılıdır.

  Bir başka anlatımla; kötü ve zayıf iletişim hayatımızı zehir edebilir. İletişimsizlik bizi yalnız bırakır, kendimizi doğru ifade edemememize ve yanlış anlaşılmamıza yol açar. Hak ettiğimizi düşündüğümüz o terfiyi alamama nedenidir, ya da kişisel ilişkilerimizi yürütemememiz hep iletişim becerilerimizdeki eksiklikten kaynaklanır.

  Dolayısıyla kişinin iletişim becerisini geliştireceği eğitimlerden faydalanması onu, başarı hedeflerine daha kolay ulaştırır. Liderlik Okulu da, gerek sosyal gerekse iş hayatında daha başarılı olmayı isteyenler için çok özel bir eğitim programı hazırladı.

  Uluslararası standartlarda hazırlanan İletişim Uzmanlığı Eğitimi size sağlıklı iletişim kurmanın tekniklerini ve inceliklerini öğretecek. Eğitim kapsamında iletişim süreci ve temel kavramlar, iletişim modelleri, aile içi etkili iletişim, örgütsel iletişim, etkili dinleme, beden dili, zor insanlarla iletişim ve telefonda iletişim gibi konularda detaylı bilgiler veriliyor. Dersler sonrasında ise katılımcılar İletişim Uzmanlığı sertifikasının sahibi oluyor.

  İletişimin hayatın her alanındaki önemini ve gücünü farkına varan herkesi Liderlik Okulu’nun bu eşsiz eğitim programına katılmaya davet ediyoruz.

  İletişim Eğitimini Kim Veriyor.

  İletişim eğitimi eğitmenimiz Liderlik Okulu Kurucusu Dr. Erkut Ergenç’tir.

  Eğitmen Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

  İletişim Eğitimi Ders Başlıkları

  • İletişim Eğitimine Giriş – İletişim Kavramı
  • İletişim Süreci ve Temel Kavramlar
  • Literatürdeki İletişim Süreci Modelleri
  • İletişimin İşleyişi Modelleri
  • Aile İçi Etkili İletişim
  • Örgütsel İletişim
  • Etkili Dinleme Eğitimi
  • Sözsüz İletişim ve Beden Dili
  • Telefonda İletişim
  • Empati Kavramı Eğitimi
  • Zor İnsanlarla İletişim

  İletişim Eğitimi Hakkındaki Yorumlar

  “İletişim eğitimi için Erkut hocama çok teşekkür ederim. Çok farklı bir bakış açısıyla dersleri anlattı. Liderlik Okulu’nda çalışan tüm arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ederim.”

  Melis Yılmaztürk

  “Bu eğitimi online olarak aldım. Sertifikam da sorunsuz elime ulaştı. Şu an Koçluk eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca Bir çok eğitime de katılmayı planlıyorum.”

  Sevda Kırdar

  “Günümüzde keşke herkes iletişim eğitimi alsa. Tüm kavgalar sona erer. Kapsamlı bir eğitim için çok teşekkür ederim.”

  Sezer Dinçer

  İletişim Konusunda Daha Fazlasını mı İstiyorsanız?

  Yüzlerce Profesyonel Bu Eğitime Katıldı. Sıra Sizde!

  Liderlik Okulu Hakkında

  Liderlik Okulu Hakkında

  Lütfen mağdur olmamak için hiç bir şirket bilgisi, adresi, yetkilisi vs. olmayan merdiven altı işletmelere karşı dikkatli olunuz. Liderlik Okulu’nun www.liderlikokulu.com.tr adresinden başka bir web sitesi bulunmamaktadır.

  Sayılarla Liderlik Okulu

  • 150’nin üzerinde üniversite konferansı verdik.
  • 50’den fazla kamu kuruluşuna eğitim düzenledik.
  • 300’den fazla özel kurum personellerine hizmet içi eğitimler düzenledik.
  • 75’in üzerinde plaket, ödül ve teşekkür şilti aldık.
  • Sadece Kariyer .net sitesinde CV’sinde Liderlik Okulu referansı bulunan kişi sayısı 15.000 kişinin üzerinde…

  Uluslararası Üyelik ve Akreditasyonlar

  Liderlik Okulu; Uluslararası; ILA-International Leadership Association (Liderlik Birliği) – ID:101507 , ALE- Association of Leadership Educators (Liderlik Eğitmenleri Birliği) – ID:6991430 ve Association For Coaching (AC) OMAC üyesidir.

  Liderlik Okulu Certificational Accreditation Service Türkiye Temsilcisidir. Liderlik Okulu Mentorluk Platformu ve UniversityAmerica kurumsal akredite üyesidir. Ayrıca Tüm sertifikalar Accreditation Body tarafından indekslenmektedir.

  Ayrıca ISO 9001:2008, ISO 10002:2004 belgelerine sahip kurumsal bir anonim şirketidir.

  Türkiye’nin en eski Kişisel Gelişim Merkezlerinden biri olarak Liderlik Okulu dünyada (yaygın eğitim veren) en çok tanınan Türk eğitim kurumlarından biridir. Çok çalışmaya devam ediyoruz

  Sizleri de Liderlik Okulu‘ndan faydalanan binlerce değerin arasına davet ediyoruz…

  Nasıl Bir Sertifika Alacağım?

  Programın sonunda eğitim programını bitirdiğinize dair uluslararası geçerliliği bulunan İngilizce dilinde basılı program katılım sertifikanız Liderlik Okulu’ndan bağımsız bir organizasyon olan Accreditation Body ve Coachsea tarafından onaylanmaktadır.

  Belgeleriniz adresinize kargo ile gönderilecektir.

  Ayrıca belge arkasında Türkçe açıklamaları ve programın açıklaması bulunmaktadır. Ayrıca belge üzerinde soğuk mühür ve uluslararası üyeliklerin kaşeleri de bulunmaktadır.

  Verilecek belgelerde online eğitim ibaresi bulunmamaktadır.

  Her belge için bir ID numarası bulunmaktadır ve şirket belgeleri onayları da yer almaktadır.

  Her bir katılım sertifikası için aşağıda açıklaması bulunan Certificational Accreditation Service (Accreditation Body) tarafından karşılık oluşturulmaktadır.

  Ücretsiz Kargo İmkanı

  yurtici-kargo-logoTüm sertifika kargolarınız CERTIFICATIONAL tarafından ÜCRETSİZ Olarak Gönderilir. (Yurtdışı Kargolar PTT ile gönderilmektedir.)

  Accreditation Body (Certificational) Nedir ve Sertifikalarınız Nasıl İndekslenmektedir?

  Certificational

  Accreditation Body by Certificational uluslararası faaliyet gösteren bir kurum akreditasyon ve sertifikaların indekslendiği bir veritabanıdır.

  Certificational sistemi ile sertifikalarınız Dünya’nın her yerinden ulaşılabilir durumdadır.

  Sertifika bilgileriniz Accreditation Body tarafından sisteme girilir ve sertifikanız indekslenir. Her bir sertifika için Certificational tarafından bağımsız bir akreditasyon oluşturulur.

  Certificational size otomatik olarak bir sayfa oluşturur. Siz de kendiniz sisteme girip tüm sertifikalarınızı görebilir ve sertifikalarınızı yönetebilirsiniz.

  Akreditasyon sertifikanız ayrıca basılı olarak gönderilmez.

  Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı ve Banka Havalesi Seçenekleri

  taksit2

  Yurtdışı Ödemeleri İçin Lütfen Eğitim Danışmanımızla İletişim Kurunuz. +90 532 554 44 60 (WhatsApp)

  Liderlik Okulu Hakkındaki Yorumlar?

  Liderlik Okulu ile ilk olarak 2010 yılında öğrenci iken bir seminerde tanışmıştım. Şimdi Adana’da öğretmenlik yapıyorum. Öğrenci Koçluğu Programını aldım, Videolara uzaktan erişim ile almak açıkçası çok kolay oldu. Program bitiminde sertifikalarım Certificational ile ertesi gün elime ulaştı. Tüm Liderlik Okulu çalışanlarına teşekkür ederim.

  Hande Gül Sağman

  Eğitim içeriği ve animasyonları sayesinde videoları sıkılmadan izledim. İçeriklerde sıkmadan konunun özü verilerek hazırlanmış. Sertifikaları 3 adet beklerken Certificationaldan 4 adet sertifika geldi. Sanırım Bir Meslek Olarak Koçluk içinde ayrı sertifika gelmiş çok mutlu oldum diyebilirim.

  Necla Şen Kavuk

  Sertifikalarım ertesi gün ulaştı lakin bir tanesi kargo nedeniyle yıpranmıştı. Liderlik Okulu’ndaki arkadaşlar hemen ilgilendiler ve Certificational Ertesi gün yenilerini elime ulaştırdı. Müşteri memnuniyetini düşündüğünüz için teşekkürler.

  Sahil Durukan Erkmen

  Daha önce İstanbul’da şirket içi eğitimimizde Erkut Hoca’dan yöneticilik eğitimi almıştım. Online eğitim materyalleri konusunda öncesinde tereddütlerim vardı ancak sonrasında Liderlik Okulu’na güvenerek satın aldım. Yaşam koçluğu programı ve sonrasında eşime fitness ve pilates koçluğu programlarını aldık. Kullanımı inanılmaz kolay bir sistem. Sertifikalarım 2 gün içerisinde elime geçti. Sertifika hizmeti içinde Certificational’a tekrar teşekkür ederim.

  Nihat Durak

  Sertifikalarım elime çok hızlı ulaştı. Eğitimimde sonradan kapatılmadı, kendimi sürekli güncel tutma fikri çok güzel teşekkür ederim.

  Selin Yılmaz Ateş

  Eğitim sonunda sertifikalarım Yurtiçi Kargo’yla ve aksama olmadan elime ulaştı. Sertifika ya da kargo için ekstra ücret talep edilmediği için çok mutlu oldum. Certificational Uluslararası geçerli belgemle Yaşam Koçluğu ofisimi açmak için ilk işlemleri başlattım. Teşekkür ederim Liderlik Okulu.

  Bensu Parlak

  Liderlik Okulu’nun geniş online eğitim içerik yelpazesi sayesinde kısıtlı zamanda kendimi çeşitli konularda geliştirme fırsatı buldum. Online eğitim setlerini almış olmama rağmen aradığım zaman karşıma çıkan nazik çağrı merkezi çalışanları, mail attığım zaman verilen ivedi cevaplar sayesinde muhatap bulabilmenin iç rahatlığıyla eğitimlerime devam ediyorum.

  Ramazan  Küskün

  Geçmişte Liderlik Okulu’ndan örgün hizmet içi kurum eğitimi almıştım. Şirketimizde eğitim sonrasında online eğitim programlarında çok geliştiklerini ve birçok konuda eğitim verdiklerini fark ettim. İlk olarak Diksiyon Eğitiminden faydalandım. Bir online eğitimden beklemediğim kadar geliştiriciydi. Boş vakitlerimde verilen uygulamaları yaptıktan sonra gerçekten değişimi fark ettim. Üstelik sonrasında uluslararası geçerli sertifikam kargo ile tarafıma iletildi. Yoğun biri olarak o gün bugündür Liderlik Okulu online eğitimleri tercihimdir. Hem zaman kısıtı yok hem uluslararası geçerli sertifika imkanı var. Bulunmaz fırsat.

  Hamiyet Sağlam

  Aldığım online eğitimde satın alma işlemimden hemen sonra derslerimin açılması beni çok şaşırttı. Fakat ilk dersten sonraki derslerim açılmıyordu. Panikle çağrı merkezini aradım. ‘Tamamla butonuna basıp bir sonraki derse ilerleyin’ diye bilgi verdiler. Meğer fark etmemişim sistem bana uyarı vermiş üstelik. Liderlik Okulu ve çözüm odaklı ekibine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

  Buğra Şenöz

  Online eğitim sistemine ilk başlarda çok ön yargılıydım. Sertifikamın yurtdışından ulaşmayacağından korkuyordum. Açıkçası güvenemiyordum. Fakat Liderlik Okulu’ nu araştırdıktan sonra eğitimlere katılmaya karar verdim. Programım ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak açıldı. Çalışmam bittikten sonra sertifikamsa ertesi gün elimdeydi. Gerçekten çok şaşırdım ve sevindim. Liderlik Okulu’ na özellikle benim gibi çok yoğun çalışan biri için böyle güzel bir hizmet  verdiği çok teşekkür ederim.

  Çağla Marangoz

  Basında Liderlik Okulu

  Program Günceldir (Sistem Kontrol Tarihi: 27 Kasım 2023). Alttaki linkten eğitimi sepetinize ekleyip derslerinize hemen şimdi başlayabilirsiniz.

  Basında Liderlik Okulu

  EĞİTİMİ SEPETE EKLEYİN ve DERSLERİNİZE HEMEN ŞİMDİ BAŞLAYIN

  1950 

  Liderlik Okulu Ticaret Bakanlığı E-Ticaret Bilgi Sistemi Tarafından Doğrulanmış Bir Kurumdur. Güvenle Alışveriş yapabilirsiniz. Doğrulama Sayfamıza Ulaşmak İçin Tıklayınız

  Tüm Eğitimlerimiz