İçsel Pazarlama Uzmanlık Eğitimi

195 

Bilgi İçin Sizi Arayalım!

İçsel pazarlama eğitimi; firma faaliyetlerini gerek iç gerekse dış müşterilerin tatminini sağlayacak şekilde organize etmek, nihai firma misyonuna ulaşmak amacıyla yetenekli, personeli istihdam ve muhafaza etmek, firmanın tüm çalışanlarını içsel iletişimi ve motive edici diğer unsurları kullanarak dış müşteri tatminini sağlamaya yöneltecek konuları içeren harika bir eğitimdir.

Günümüzde pazarlama üç farklı alana ayrılmıştır. Tüketici konumundaki müşteri ile şirketler arasındaki ilişki dışsal pazarlama olarak adlandırılmaktadır. Tüketiciler ile çalışanlar arasındaki ilişki, interaktif pazarlama olarak tanımlamaktadır. Şirket-çalışan ilişkisine ise içsel pazarlama denilmektedir.

İçsel pazarlama özünde, ürün kalitesini, şirketin başarısını ve müşteri memnuniyetini dolaylı olarak artırmaya yönelik bir faaliyettir. Şirketin çalışanları iç müşteri olarak adlandırılır. Ve iç müşteriye yönelik pazarlama teknikleri uygulanır.

İçsel pazarlamanın önemini fark eden kurumsal şirketler, içsel pazarlama eğitimi veren kurumlarla işbirliği yaparak kendilerini bu alanda geliştirmektedir.

Bu eğitim ile sizlere içsel pazarlama ile ilgili bazı yollar ve teknikler önererek üstesinden nasıl gelebileceğinizi anlatıyoruz

Uluslararası standartlarda hazırlanmış bu program ile bir yönetici, uzman ya da iş adamı profilinde olan birinin ihtiyaç duyacağı bilgilerini edinmek ve bu bilgileri kullanma becerilerini geliştirmek isteyenler için harika bir fırsat sunuyoruz.

Şimdi hemen satın alarak bu eğitime başlayabilir, sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitim hakkındaki detaylı bilgilere sayfanın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

Eğitimin Son Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020
Bu Program Eğitimi Destekleyici Nitelikte Materyalleri ile Güncel & Aktif Profesyonel Bir Programdır. Hemen Sepete Ekleyerek Uzaktan Öğrenme Yöntemi (Çevirimiçi) ile derslerinize grup açılmasını beklemeden şimdi başlayabilirsiniz. 

İçsel pazarlama eğitimi; firma faaliyetlerini gerek iç gerekse dış müşterilerin tatminini sağlayacak şekilde organize etmek, nihai firma misyonuna ulaşmak amacıyla yetenekli, personeli istihdam ve muhafaza etmek, firmanın tüm çalışanlarını içsel iletişimi ve motive edici diğer unsurları kullanarak dış müşteri tatminini sağlamaya yöneltmektir.

İçsel pazarlama eğitimi

Şirketler için pazarlama büyük önem taşımaktadır. Bir ürün veya hizmeti pazarlama noktasında başarılı olan şirketler hem marka değerlerini hem karlılıklarını artırmaktadır. Piyasalardaki rekabet ortamının büyümesi şirketlerin pazarlama stratejilerini ve pazarlama sistemlerini de yeni baştan ele alarak güncellemesine yol açmıştır.

İhtiyaçlarına cevap alan, iş ortamı ve çalışma koşullarından tatmin olan çalışanlar, dolaylı yoldan pazara sunulan mal ve hizmet kalitesinin artışında da etkili olmaktadır. İçsel pazarlamada, hem iç müşteri yani çalışanın hem de dış müşteri yani tüketicinin tatmini göz önünde bulundurulur. İçsel pazarlamada şirketler yetenekli ve kaliteli personeli elinde tutmaya veya istihdam etmeye çalışır. Çalışanlarına yönelik içsel iletişim ve motivasyon tekniklerini kullanarak, sonuç itibarıyla dış müşterisinin tatminini hedefler.

İçsel pazarlama neden önemlidir?

Müşteri memnuniyetini sağlamanın yolunun iç müşteriden geçtiğini fark eden şirketler bu pazarlama tekniğini gitgide daha etkin şekilde kullanmaktadır. İçsel pazarlama faaliyetleri sayesinde dışsal pazarlamaya yönelik başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

İçsel pazarlama, bir işletmenin kar elde etmesinin tüm çalışanların verimli çalışması ile mümkün olacağı görüşünü temel alır. Dolayısıyla iç müşteriler olarak adlandırılan personelin bir takım olma bilinci ile uyum içinde ve gayretli çalışması önem taşımaktadır. Doğru şekilde motive edilen çalışanların müşterilere istenen düzeyde hizmet sunduğu görülmektedir.

İçsel pazarlama da, çalışanlara yönelik uyguladığı faaliyetler ve tekniklerle bu motivasyonu diri tutmaya ve çalışanların müşterileri memnun ve tatmin edici ürün ve hizmetleri ortaya koymalarına çalışır. Başarılı bir içsel pazarlama uygulaması, işletmenin de başarısı anlamına gelmektedir.

Mutsuz, motive edilmeyen, çalışma koşullarından tatmin olmayan çalışanların verimli bir hizmet sunmaları düşünülemez. Aynı zamanda müşterilerin bir işletmeye veya markaya olan tutumlarında sadece satışı yapılan ürün veya hizmetin değil, işletmenin çalışanları ile bir bütün olarak sergiledikleri tablo da etkili olmaktadır. İçsel pazarlama hem çalışan tatminini hem de bu yolla müşteri tatminini hedefler.

İçsel pazarlama eğitimi ne gibi faydalar sağlar?

İçsel pazarlamanın etkin şekilde yürütülmesi için içsel ilişkilerin pozitif yönde geliştirilmesi gerekmektedir. Çalışandan müşteriye uzanan hizmet zincirinin istenilen seviyede işlemesi, içsel müşteri ilişkisi yönetim sistemine bağlıdır. İçsel pazarlamayı iyi bilmek ve bunu iyi uygulamak bu açıdan önemlidir.

Liderlik Okulu, müşteri memnuniyetine giden yolda daha etkin hamleler yapmak isteyen firma ve kişileri İçsel Pazarlama Uzmanlık Eğitimi’nde buluşturuyor. İçsel pazarlama eğitimi, katılımcıları bu alana yönelik yeni teknikler ve bilgilerle donatıyor. Eğitim programları uluslararası standartlar doğrultusunda oluşturuldu. Dolayısıyla bu eğitimden faydalananlar alanında uzmanlık ve yetkinlik kazanıyor. 21 bölümden oluşan zengin içerikli eğitim programında içsel pazarlama kavramı detaylı şekilde ele alınıyor. İçsel pazarlama modelleri, stratejileri ve uygulamalarının tek tek anlatıldığı ve gösterildiği dersler sonunda katılımcılar uluslararası geçerliliği olan sertifikaların da sahibi oluyor.

Siz de kendinizi içsel pazarlama alanında geliştirmek, bu konuda uzmanlaşmak istiyorsanız Liderlik Okulu’nun sıradışı eğitim programı tam da size göre.

İçsel Pazarlama Eğitimi İçeriği

Bölüm 1:: İçsel Pazarlama Kavramı
Bölüm 2:: İçsel Pazarlamanın Önemi
Bölüm 3:: İçsel Pazarlama Modelleri
Bölüm 4:: İçsel Pazarlama Kavramının Gelişim Aşamaları
Bölüm 5:: İçsel Pazarlama Stratejileri
Bölüm 6:: İçsel Pazarlama Karması Elemanları
Bölüm 7:: İçsel Pazarlama Uygulmaları
Bölüm 8:: İçsel Pazarlama Uygulamalarında Önemli Kavramlar
Bölüm 9:: İçsel Pazarlamada Dış Müşteri
Bölüm 10:: İçsel Pazarlamada İç Müşteri
Bölüm 11:: İçsel ve Dışsal Pazarlama Arasındaki Farklılıklar
Bölüm 12:: İç ve Dış Müşteri Tatmininin Sağlanması
Bölüm 13:: İç Müşteri Tatminin Ölçülmesi
Bölüm 14:: Ödül ve Motivasyon
Bölüm 15:: Etkili İletişim
Bölüm 16:: Çalışan Seçimi
Bölüm 17:: Personel Alımı
Bölüm 18:: İş Gören Gelişimi
Bölüm 19:: Destek Sistemi
Bölüm 20:: Sağlıklı Çalışma Ortamı
Bölüm 21:: İçsel Pazarlamada Karşılaşılan Sorunlar

Alttaki linkten eğitimi sepetinize ekleyebilirsiniz.

195 

Yüzlerce Profesyonel Bu Programdan Aldı! Sıra Sizde!

Eğitim Detaylarına Aşağıdaki Sekmelerden Ulaşabilirsiniz. Başlıkları Tıklayın ve İnceleyin

Liderlik Okulu Hakkında

Liderlik Okulu Hakkında

Liderlik Okulu olarak yıllardır yüzlerce kurum kuruluş ve bireyin gelişimine destek verdik. Bugüne Kadar;

150’nin üzerinde Üniversite Konferansı Verdik.

50’den fazla kamu kuruluşuna eğitim düzenledik.

150’den fazla özel kurum personellerine hizmet içi eğitimler düzenledik.

75’in üzerinde Plaket, Ödül ve Teşekkür Şilti Aldık.

Sadece Kariyer.net sitesinde CV’sinde Liderlik Okulu referansı bulunan kişi sayısı 15000 kişinin üzerinde…

Dünya’da en çok tanınan ve Türkiye’nin en eski Kişisel Gelişim Merkezlerinden biri olarak çok çalışmaya devam ediyoruz

Sizleri de Liderlik Okulu‘ndan faydalanan binlerce değerin arasına davet ediyoruz…

Nasıl Bir Sertifika Alacağım?

Yaşam Koçluğu SertifikaProgramın sonunda eğitim setini bitirdiğinize dair Uluslararası geçerliliği bulunan İngilizce dilinde basılı program katılım sertifikanız Liderlik Okulu’ndan bağımsız bir kurum olan Certificational tarafından verilmektedir. Belgeleriniz Certificational tarafından adresinize kargo ile gönderilecektir. 

  • Ayrıca belge arkasında Türkçe açıklamaları ve programın açıklaması bulunmaktadır. Ayrıca belge üzerinde soğuk mühür ve uluslararası üyeliklerin kaşeleri bulunmaktadır. Verilecek belgelerde online ibaresi bulunmamaktadır.
  • Her belge için bir ID numarası bulunmaktadır ve şirket belgeleri onayları da yer almaktadır.
  • Her bir katılım sertifikası için aşağıda açıklaması bulunan Certificational Accreditation Service tarafından karşılık oluşturulmaktadır.

Certificational Onayı Nedir?

Certificational Onaylı Sertifika

Certificational

Certificational Onaylı Global Sertifika…

Certificational sistemi ile sertifikalarınız Dünya’nın her yerinden ulaşılabilir durumdadır.

Sertifika bilgileriniz Liderlik Okulu tarafından Certificational sistemine girilir ve sertifikanız için Certificational tarafından bağımsız bir akreditasyon oluşturulur.

Certificational size otomatik olarak bir kullanıcı adı ve şifre oluşturur. Siz de kendiniz sisteme girip tüm sertifikalarınızı görebilir ve sertifikalarınızı yönetebilirsiniz.

Yandaki resimdeki gibi sertifikanız sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur. Akreditasyon sertifikanız basılı olarak gönderilmez.

Örnek Sertifika Onayı İçin Tıklayınız

Üyelik ve Akreditasyonlarınız Nelerdir?

ac-certificateLiderlik Okulu A.Ş. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İçerisinde İZTEKGEB’te Sanayi Bakanlığı Ar-Ge Çalışmaları Kapsamında Eğitim teknolojileri ve içerikleri üreten bir eğitim Ar-Ge kurumudur.


Uluslararası
; ILA-International Leadership Association (Liderlik Birliği) – ID:101507 , ALE- Association of Leadership Educators (Liderlik Eğitmenleri Birliği) – ID:6991430 ve Association For Coaching (AC) OMAC üyesidir.

Liderlik Okulu Certificational Accreditation Service Türkiye Temsilcisidir. Liderlik Okulu Mentorluk Platformu ve UniversityAmerica kurumsal akredite üyesidir.

Ayrıca ISO 9001:2008, ISO 10002:2004 belgelerine sahip kurumsal bir anonim şirketidir.

Ücretsiz Kargo İmkanı Var Mı?

Ücretsiz Kargo İmkanı

yurtici-kargo-logoTÜM SERTİFİKA KARGOLARINIZ CERTIFICATIONAL tarafından ÜCRETSİZ OLARAK GÖNDERİLİR. (Yurtdışı Kargolar PTT ile gönderilmektedir.)

Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı?

Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı

taksit2

Kredi Kartınıza Anında Peşin Fiyatına 9 Taksit İmkanı! Ödemenizi Yapar Yapmaz Kursunuz Aktif Hale Gelecektir.

Hesap Numaralarımız:

QNB FinansBank
Hesap Adı: Liderlik Okulu Eğitim Anonim Şirketi
Şube Kodu: 03663
Hesap Numarası: 87846827
IBAN: TR80 0011 1000 0000 0087 8468 27

Neden Liderlik Okulu'nu Tercih Etmeliyim?

Neden-liderlik-okulu

Kredi Kartıyla Güvenli Ödeme Yapabilir Miyim?

Güvenli-odeme

Eğitim Hakkındaki Yorumlar Nelerdir?

Liderlik Okulu ile ilk olarak 2010 yılında öğrenci iken bir seminerde tanışmıştım. Şimdi Adana’da öğretmenlik yapıyorum. Öğrenci Koçluğu Programını aldım, Videolara uzaktan erişim ile almak açıkçası çok kolay oldu. Program bitiminde sertifikalarım Certificational ile ertesi gün elime ulaştı. Tüm Liderlik Okulu çalışanlarına teşekkür ederim.

Hande Gül Sağman

Eğitim içeriği ve animasyonları sayesinde videoları sıkılmadan izledim. İçeriklerde sıkmadan konunun özü verilerek hazırlanmış. Sertifikaları 3 adet beklerken Certificationaldan 4 adet sertifika geldi. Sanırım Bir Meslek Olarak Koçluk içinde ayrı sertifika gelmiş çok mutlu oldum diyebilirim.

Necla Şen Kavuk

Sertifikalarım ertesi gün ulaştı lakin bir tanesi kargo nedeniyle yıpranmıştı. Liderlik Okulu’ndaki arkadaşlar hemen ilgilendiler ve Certificational Ertesi gün yenilerini elime ulaştırdı. Müşteri memnuniyetini düşündüğünüz için teşekkürler.

Sahil Durukan Erkmen

Daha önce İstanbul’da şirket içi eğitimimizde Erkut Hoca’dan yöneticilik eğitimi almıştım. Online eğitim materyalleri konusunda öncesinde tereddütlerim vardı ancak sonrasında Liderlik Okulu’na güvenerek satın aldım. Yaşam koçluğu programı ve sonrasında eşime fitness ve pilates koçluğu programlarını aldık. Kullanımı inanılmaz kolay bir sistem. Sertifikalarım 2 gün içerisinde elime geçti. Sertifika hizmeti içinde Certificational’a tekrar teşekkür ederim.

Nihat Durak

Sertifikalarım elime çok hızlı ulaştı. Eğitimimde sonradan kapatılmadı, kendimi sürekli güncel tutma fikri çok güzel teşekkür ederim.

Selin Yılmaz Ateş

Eğitim sonunda sertifikalarım Yurtiçi Kargo’yla ve aksama olmadan elime ulaştı. Sertifika ya da kargo için ekstra ücret talep edilmediği için çok mutlu oldum. Certificational Uluslararası geçerli belgemle Yaşam Koçluğu ofisimi açmak için ilk işlemleri başlattım. Teşekkür ederim Liderlik Okulu.

Bensu Parlak

Liderlik Okulu’nun geniş online eğitim içerik yelpazesi sayesinde kısıtlı zamanda kendimi çeşitli konularda geliştirme fırsatı buldum. Online eğitim setlerini almış olmama rağmen aradığım zaman karşıma çıkan nazik çağrı merkezi çalışanları, mail attığım zaman verilen ivedi cevaplar sayesinde muhatap bulabilmenin iç rahatlığıyla eğitimlerime devam ediyorum.

Ramazan  Küskün

Geçmişte Liderlik Okulu’ndan örgün hizmet içi kurum eğitimi almıştım. Şirketimizde eğitim sonrasında online eğitim programlarında çok geliştiklerini ve birçok konuda eğitim verdiklerini fark ettim. İlk olarak Diksiyon Eğitiminden faydalandım. Bir online eğitimden beklemediğim kadar geliştiriciydi. Boş vakitlerimde verilen uygulamaları yaptıktan sonra gerçekten değişimi fark ettim. Üstelik sonrasında uluslararası geçerli sertifikam kargo ile tarafıma iletildi. Yoğun biri olarak o gün bugündür Liderlik Okulu online eğitimleri tercihimdir. Hem zaman kısıtı yok hem uluslararası geçerli sertifika imkanı var. Bulunmaz fırsat.

Hamiyet Sağlam

Aldığım online eğitimde satın alma işlemimden hemen sonra derslerimin açılması beni çok şaşırttı. Fakat ilk dersten sonraki derslerim açılmıyordu. Panikle çağrı merkezini aradım. ‘Tamamla butonuna basıp bir sonraki derse ilerleyin’ diye bilgi verdiler. Meğer fark etmemişim sistem bana uyarı vermiş üstelik. Liderlik Okulu ve çözüm odaklı ekibine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Buğra Şenöz

Online eğitim sistemine ilk başlarda çok ön yargılıydım. Sertifikamın yurtdışından ulaşmayacağından korkuyordum. Açıkçası güvenemiyordum. Fakat Liderlik Okulu’ nu araştırdıktan sonra eğitimlere katılmaya karar verdim. Programım ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak açıldı. Çalışmam bittikten sonra sertifikamsa ertesi gün elimdeydi. Gerçekten çok şaşırdım ve sevindim. Liderlik Okulu’ na özellikle benim gibi çok yoğun çalışan biri için böyle güzel bir hizmet  verdiği çok teşekkür ederim.

Çağla Marangoz

Basında Liderlik Okulu

Basında-Liderlik-Okulu

Eğitimler Hakkındaki Sıkça Sorulan Sorularımızı İnceleyin.

Siteye Nasıl Üye Olabilirim?

Sitemize üye olmak için 2 yöntem bulunmaktadır. Anasayfada sağ üst köşede yer alan kaydol butonuna tıklayıp istenilen bilgileri doldurarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca eğitiminizi sepete ekle diyerek eğitimi satın aldığınızda sistem size otomatik olarak kullanıcı adı oluşturacak ve şifreniz eposta adresinize otomatik olarak gönderilecektir.

Kredi kartı kullanmıyorum. Ödeme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Bir tanıdığınızın kredi kartı ile ödeme işleminizi gerçekleştirebilir veya banka havalesi yoluyla da yapabilirsiniz. Banka hesap numarası veya İban kullanarak havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemi yaptıktan sonra bizlere mail yolu ya da 0850 302 29 55 telefon numarasından ulaşarak eğitimini aktif hale getirebilirsiniz.

Hesap Numaralarımız:

QNB FinansBank
Hesap Adı: Liderlik Okulu Eğitim Anonim Şirketi
Şube Kodu: 03663
Hesap Numarası: 87846827
IBAN: TR80 0011 1000 0000 0087 8468 27

Sertifikalarda Online yazıyor mu?

Certificational tarafından sağlanan sertifikanızda online ibaresi bulunmamaktadır.

Online ödeme sistemine güvenebilir miyim?

Ödeme sistemine tamamen güvenebilirsiniz. 7 Banka(Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Finansbank, Yapı Kredi, HSBC ve Halkbank) ile ortak çalışan PayU Güvenli Ödeme Sistemini kullanmaktayız. Ödeme işlemlerinizi peşin veya taksitli olarak yapabilmenizi sağlayan tamamen güvenli bir sistemdir.

Online eğitim programlarını nasıl satın alabilirim?

Eğitimi sepete dedikten sonra ödeme sayfasına gidip eğitim için kayıt yaptırırsınız. İlgili sayfadan sonra kredi kart bilgilerinizi girip, taksit seçeneğinizi belirledikten sonra ileri butonuna tıklayarak eğitim satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Üye değilseniz otomatik olarak üye yapılacak ve eğitiminiz profilinize otomatik olarak tanımlanacaktır. Derslerinize hemen başlayabilirsiniz.

Eğitimlere katılmak için üniversite mezunu olmak şartı var mı?

Eğitimlere katılmak için üniversite mezunu şartı aranmamaktadır. Eğitimlerimiz kişisel gelişim eğitimleri olduğu için kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen herkes katılabilmektedir.

Eğitimde bütün dersleri göremiyorum. Bir sorun mu var?

Eğitim sayfasına girdikten sonra sayfanın aşağısında dersleri göreceksiniz. Ders-1 e tıklayarak eğitime başlayabilirsiniz. Bir sonraki derse geçebilmek için dersin sayfasında sağ üst tarafta yer alan ‘tamamla’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Tamamla butonuna tıkladıktan sonra bir sonraki dersi görebilme izni verilecektir.

Eğitim programına nasıl giriş yapabilirim?

Üyelik ve ödeme işlemlerini daha önceden yaptıysanız, anasayfada sağ üstte yer alan ‘Giriş’ veya ‘Profilim’ butonuna tıklayarak profil sayfanıza gidebilirsiniz. Profil sayfanızın sağ tarafında aldığınız eğitimler bulunmaktadır. Çalışmak istediğiniz eğitime tıklayarak eğitime başlayabilirsiniz. Üyelik maili satın almanızla birlikte otomatik olarak gönderilmektedir. Lütfen maili kontrol ediniz (Otomatik mailler Spam klasörüne düşebilmektedir. Lütfen kontrol ediniz.)

İçsel Pazarlama Uzmanlık Eğitimi

195 

HEMEN ŞİMDİ SEPETE EKLEYİN ve DERSLERİNİZE BAŞLAYIN

Daha Fazlasını Mı Arıyorsunuz?

LİDERLİK OKULU’NUN DİĞER TÜM EĞİTİMLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Aradığınızı Eğitimi Bulamadıysanız? Hemen Yazın ve Arayın


Generic selectors
Tam Uyum
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Eğitimlerimiz