Kampanyalı

Beden Dili Uzmanlığı Eğitimi

990  295 

Bilgi İçin Sizi Arayalım!

Beden Dili Uzmanlığı Eğitimini tamamlayarak Beden Dili Uzmanlığı Sertifikasına kavuşacaksınız.

Uluslararası standartlarda hazırlanmış bu program ile bir beden dili uzmanının ihtiyaç duyacağı bilgileri edinmek ve bu bilgileri kullanma becerilerini geliştirmek isteyenler için harika bir fırsat sunuyoruz.

Yenilenen Beden Dili Eğitimini Kaçırmayın… Bu Eğitim Kısa Bir süre İçin 990 TL Yerine Sadece 495 TL…

Kişisel gelişime katkı sağlayan en önemli becerilerin başında doğru ve etkili iletişim tekniklerini öğrenmek gelmektedir. Etkili konuşma ve diksiyon dersleri ile sözel anlamda iletişim becerilerimizi geliştiririz. Beden dilini öğrenmek ise, hareketlerimizle karşı tarafa verdiğimiz mesajların şifresini çözmemize, dolayısıyla daha iyi iletişim kurmamıza olanak sağlar.

Beden dilini öğrenmek zor değildir. Beden dili eğitimi ile siz de yüz mimiklerinizi, göz ve kaşlarınızı nasıl kullanmanız gerektiğini, el ve ayak hareketlerinizin karşı tarafa nasıl bir mesaj ilettiğini kolayca öğrenebilir; doğru teknikleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Liderlik Okulu, uluslararası sertifikalı Beden Dili Uzmanlığı Eğitimi ile kendini bu alanda geliştirmek isteyenler için harika bir fırsat yaratıyor.

Bu eğitim ile beden dilini okuma ve kullanma becerilerini geliştirerek bu anlamda uzmanlaşacaksınız. Toplam 58 dersten oluşan eğitim programı beden dili alanındaki en kapsamlı içeriği sunmaktadır. Beden dilini mesleki gelişimimin bir parçası olarak gören ya da sosyal yaşamında beden dili kullanımı ile iletişimini güçlendirmeyi isteyen herkesi Beden Dili Eğitimi imkânlarından faydalanmak üzere okulumuza bekliyoruz.

Eğitimin Son Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020
Bu Program Eğitimi Destekleyici Nitelikte Materyalleri ile Güncel & Aktif Profesyonel Bir Programdır. Hemen Sepete Ekleyerek Uzaktan Öğrenme Yöntemi (Çevirimiçi) ile derslerinize grup açılmasını beklemeden şimdi başlayabilirsiniz. 

Sıra dışı Bir Beden Dili Eğitimi

Uluslararası standartlarda hazırlanmış bu program ile profesyonel beden dili okuma ve kullanma becerilerini geliştirmek isteyenler için harika bir fırsat sunuyoruz. Beden dili eğitimi sizler için hazırlandı.

Bu eğitimde; Beden Dili alanında gerekli olan bilgilere geniş bir açıdan bakma fırsatı yakalayacaksınız.

Eğitim Toplamda 58 Bölümden Oluşmaktadır. Bu bölümlerin takibi sizin de hızınıza bağlı olmak değişmektedir. Hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz. Hemen Alın Hemen Başlayın! Hemen Sertifikanıza Kavuşun! Tüm eğitimlerimiz için tıklayınız.

Kimler Katılmalıdır?

Beden Dili Uzmanı olmak isteyenler. Mevcut mesleklerinin yanında Beden Dili Uzmanlığını profesyonel olarak yapmak isteyenler katılabilir.

Ayrıca Beden Dili okuma sırasında uzman yaklaşımları kullanmak isteyen profesyoneller, Beden Dili kullanımında etkin ve başarılı olmayı amaçlayanlar, Beden Dilini anlama ve uygulanmasındaki başarının artmasını isteyenler, Beden Dili konusunda ekibinin daha etkin olmasını amaçlayanlar Beden Dili Uzmanlığı Programına katılabilirler.

Beden Dili Neden Önemlidir?

Aynı eğitimi görmüş, benzer çevrelerde yetişmiş, aynı yaştaki insanlardan bazıları başarılı olurken, bazılarının bir türlü kabuğunu kırıp parlayamamasının nedeni nedir?

İnsanları uzlaştıran, anlaştıran, birbirleri ile olumlu etkileşime sokan, karşı tarafta beğeni ve takdir duygusu oluşturan güç; doğru iletişim becerisidir. Bugün iletişim becerisi kuvvetli olan, doğru teknikleri kullanabilen herkes gerek iş gerekse sosyal yaşamında hedeflerine kolayca ulaşabilmektedir.

İletişim hem sözlü hem de sözsüz gerçekleşen bir eylemdir. İyi bir konuşmacı olmak, iyi bir diksiyona sahip olmak iletişimi kuvvetli insanların ortak yetilerdir. Gerçek anlamda kuvvetli bir iletişim ise ancak beden dilinin de iyi kullanılması ile mümkündür.

Beden dilini kullanmak, bedenimizi de iletişimin bir parçası haline getirmektir. Mimiklerimiz, jestlerimiz, vücut hareketlerimiz karşı tarafa verdiğimiz mesajı kuvvetlendiren ayrıntılardır. Beden dili, her ne kadar sözel olmayan bir iletişim şekli olsa da her hareketin verdiği farklı bir sinyal vardır.

Beden dilini kendimizi daha doğru anlatabilmek için kullanırız. Sözlü iletişimimizi beden dili ile birleştirdiğimizde karşı taraftan istediğimiz sonuçları almamız mümkündür. Yüz mimiklerimiz, göz ve kaş hareketlerimiz, vücudumuzun duruş ve hareket şekli, el hareketlerimiz ve ellerimizin duruş şekli, ayak hareketlerimiz ve ayaklarımızın duruş şekli, karşı tarafla mesafemiz, jestlerimiz beden dilimizi oluşturan ögelerin bütünüdür.

Beden Dili İletişimin Temelidir

Yukarıda da söyledik, doğru ve etkili iletişimin temeli sözlü olduğu kadar sözsüz tekniklere de dayanır. Etkili konuşma ne kadar önemliyse beden dilini doğru kullanmak da o derece önemlidir. İletişim tekniklerini bir bütün olarak algılayan ve uygulayan kişiler insanlarla kurdukları ilişkilerde başarılı olmaktadır. İletişim tekniklerine hâkim olmak, sadece iş yaşamında değil hayatımızın genelinde bize yardımcı olur.

Etkili bir iletişimin olmazsa olmaz unsuru olan beden dili birçok açıdan önemlidir. En temel yaklaşımla, beden dilimiz ruhsal durumumuzu ortaya koyar. Örneğin karşımızdaki insana “çok mutluyum” desek de gözlerimiz üzüntümüzü ele verebilir. Dolayısıyla sözsel iletişim ile beden dilimizin uyumu büyük önem taşımaktadır. Beden dili karşılıklı olarak insanların birbirlerini daha iyi anlamasını da sağlar. Beden dili sözlerimizi pekiştirdiği için hem kendimizi daha iyi ifade ederiz hem de karşı tarafı anladığımızı hareketlerimizle gösterebiliriz. Bu da daha sağlıklı bir iletişim kurulması anlamına gelmektedir.

Beden Dili Eğitimi İçerisinde Neler Var?

Ders 1- Başlamadan Önce
Ders 2 – Beden Dili ve İletişim
Ders 3 – İletişimin Beden Dili İçin Önemi
Ders 4 – Sözsüz İletişim
Ders 5 – Beden Diline Giriş
Ders 6 – Gözlem Yeteneği
Ders 7 – Beden Diline Hazırlık
Ders 8 – Nereye Bakacağız
Ders 9 – Harekete Geçiren Sistem
Ders 10 – Yatıştırıcı Davranışlar
Ders 11 – El ve Parmak Davranışları
Ders 12 – Avuç Davranışları
Ders 13 – Baskın El – İtaatkar El
Ders 14 – Alçakgönüllülük veya Boyun Eğme El Sıkışma Hareketi
Ders 15 – Uyum
Ders 16 – Avucu Aşağıda Bırakma Stili
Ders 17 – Eldiven Stili
Ders 18 – Ölü Balık Stili
Ders 19 – Boğum Stili
Ders 20 – Gergin Kol Stili
Ders 21 – Parmak Dokunuş Stili
Ders 22 – İki El Stili
Ders 23 – Gözlerin Beden Dilindeki Yeri
Ders 24 – Gözlere Bakmak
Ders 25 – Kol Davranışlarına Genel Bakış
Ders 26 – El Ve Kol Hareketlerine Beraber Bakış
Ders 27 – Elleri Birleştirmek
Ders 28 – Elleri Kule Yapma
Ders 29 – Elleri Arkadan Birleştirme
Ders 30 – Baş Parmaklar
Ders 31 – Katlanmış Kollar
Ders 32 – Yüz Davranışları
Ders 33 – Elin Dudakları Örtmesi
Ders 34 – Buruna Dokunmak
Ders 35 – Yüz ve El Parmak Davranışları
Ders 36 – Kulağı Ovmak – Dokumak
Ders 37 – Boynu Kaşınmak
Ders 38 – Yakayı Açma
Ders 39 – Kafa Davranışları
Ders 40 – Ayak ve Bacak Davranışlarına Genel Bakış
Ders 41 – Ayak Bariyeri
Ders 42 – Bacak Kilidi
Ders 43 – Bilek Kilidi
Ders 44 –Ayak Kilidi
Ders 45 – Gövde Davranışlarına Genel Bakış
Ders 46 – Gövde Kalkanı
Ders 47 – Gövdenin Yayılması
Ders 48 – Omuz Hareketleri
Ders 49 – Sahiplik, Güç, Otorite
Ders 50 – Bütün Olarak İnceleme
Ders 51 – Karşılıklı İlişkide Güven, Kendine Güven, Güvensizlik
Ders 52 – Sıkılma, Sabırsızlık, Yorgunluk
Ders 53 – Mutluluk, Neşe, Sevinç
Ders 54 – Korku, Gerilim, Dehşet
Ders 55 – Şaşırma, Sürpriz
Ders 56 – İğrenme, İstememe, Hoşa Gitmeme
Ders 57 – Üzülme
Ders 58 – Mikro Beden Dili

Alttaki linkten eğitimi sepetinize ekleyebilirsiniz.

990  295 

Yüzlerce Profesyonel Bu Programdan Aldı! Sıra Sizde!

Eğitim Detaylarına Aşağıdaki Sekmelerden Ulaşabilirsiniz. Başlıkları Tıklayın ve İnceleyin

Liderlik Okulu Hakkında

Liderlik Okulu Hakkında

Liderlik Okulu olarak yıllardır yüzlerce kurum kuruluş ve bireyin gelişimine destek verdik. Bugüne Kadar;

150’nin üzerinde Üniversite Konferansı Verdik.

50’den fazla kamu kuruluşuna eğitim düzenledik.

150’den fazla özel kurum personellerine hizmet içi eğitimler düzenledik.

75’in üzerinde Plaket, Ödül ve Teşekkür Şilti Aldık.

Sadece Kariyer.net sitesinde CV’sinde Liderlik Okulu referansı bulunan kişi sayısı 15000 kişinin üzerinde…

Dünya’da en çok tanınan ve Türkiye’nin en eski Kişisel Gelişim Merkezlerinden biri olarak çok çalışmaya devam ediyoruz

Sizleri de Liderlik Okulu‘ndan faydalanan binlerce değerin arasına davet ediyoruz…

Nasıl Bir Sertifika Alacağım?

Yaşam Koçluğu SertifikaProgramın sonunda eğitim setini bitirdiğinize dair Uluslararası geçerliliği bulunan İngilizce dilinde basılı program katılım sertifikanız Liderlik Okulu’ndan bağımsız bir kurum olan Certificational tarafından verilmektedir. Belgeleriniz Certificational tarafından adresinize kargo ile gönderilecektir. 

  • Ayrıca belge arkasında Türkçe açıklamaları ve programın açıklaması bulunmaktadır. Ayrıca belge üzerinde soğuk mühür ve uluslararası üyeliklerin kaşeleri bulunmaktadır. Verilecek belgelerde online ibaresi bulunmamaktadır.
  • Her belge için bir ID numarası bulunmaktadır ve şirket belgeleri onayları da yer almaktadır.
  • Her bir katılım sertifikası için aşağıda açıklaması bulunan Certificational Accreditation Service tarafından karşılık oluşturulmaktadır.

Certificational Onayı Nedir?

Certificational Onaylı Sertifika

Certificational

Certificational Onaylı Global Sertifika…

Certificational sistemi ile sertifikalarınız Dünya’nın her yerinden ulaşılabilir durumdadır.

Sertifika bilgileriniz Liderlik Okulu tarafından Certificational sistemine girilir ve sertifikanız için Certificational tarafından bağımsız bir akreditasyon oluşturulur.

Certificational size otomatik olarak bir kullanıcı adı ve şifre oluşturur. Siz de kendiniz sisteme girip tüm sertifikalarınızı görebilir ve sertifikalarınızı yönetebilirsiniz.

Yandaki resimdeki gibi sertifikanız sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur. Akreditasyon sertifikanız basılı olarak gönderilmez.

Örnek Sertifika Onayı İçin Tıklayınız

Üyelik ve Akreditasyonlarınız Nelerdir?

ac-certificateLiderlik Okulu A.Ş. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İçerisinde İZTEKGEB’te Sanayi Bakanlığı Ar-Ge Çalışmaları Kapsamında Eğitim teknolojileri ve içerikleri üreten bir eğitim Ar-Ge kurumudur.


Uluslararası
; ILA-International Leadership Association (Liderlik Birliği) – ID:101507 , ALE- Association of Leadership Educators (Liderlik Eğitmenleri Birliği) – ID:6991430 ve Association For Coaching (AC) OMAC üyesidir.

Liderlik Okulu Certificational Accreditation Service Türkiye Temsilcisidir. Liderlik Okulu Mentorluk Platformu ve UniversityAmerica kurumsal akredite üyesidir.

Ayrıca ISO 9001:2008, ISO 10002:2004 belgelerine sahip kurumsal bir anonim şirketidir.

Ücretsiz Kargo İmkanı Var Mı?

Ücretsiz Kargo İmkanı

yurtici-kargo-logoTÜM SERTİFİKA KARGOLARINIZ CERTIFICATIONAL tarafından ÜCRETSİZ OLARAK GÖNDERİLİR. (Yurtdışı Kargolar PTT ile gönderilmektedir.)

Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı?

Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı

taksit2

Kredi Kartınıza Anında Peşin Fiyatına 9 Taksit İmkanı! Ödemenizi Yapar Yapmaz Kursunuz Aktif Hale Gelecektir.

Hesap Numaralarımız:

QNB FinansBank
Hesap Adı: Liderlik Okulu Eğitim Anonim Şirketi
Şube Kodu: 03663
Hesap Numarası: 87846827
IBAN: TR80 0011 1000 0000 0087 8468 27

Neden Liderlik Okulu'nu Tercih Etmeliyim?

Neden-liderlik-okulu

Kredi Kartıyla Güvenli Ödeme Yapabilir Miyim?

Güvenli-odeme

Eğitim Hakkındaki Yorumlar Nelerdir?

Liderlik Okulu ile ilk olarak 2010 yılında öğrenci iken bir seminerde tanışmıştım. Şimdi Adana’da öğretmenlik yapıyorum. Öğrenci Koçluğu Programını aldım, Videolara uzaktan erişim ile almak açıkçası çok kolay oldu. Program bitiminde sertifikalarım Certificational ile ertesi gün elime ulaştı. Tüm Liderlik Okulu çalışanlarına teşekkür ederim.

Hande Gül Sağman

Eğitim içeriği ve animasyonları sayesinde videoları sıkılmadan izledim. İçeriklerde sıkmadan konunun özü verilerek hazırlanmış. Sertifikaları 3 adet beklerken Certificationaldan 4 adet sertifika geldi. Sanırım Bir Meslek Olarak Koçluk içinde ayrı sertifika gelmiş çok mutlu oldum diyebilirim.

Necla Şen Kavuk

Sertifikalarım ertesi gün ulaştı lakin bir tanesi kargo nedeniyle yıpranmıştı. Liderlik Okulu’ndaki arkadaşlar hemen ilgilendiler ve Certificational Ertesi gün yenilerini elime ulaştırdı. Müşteri memnuniyetini düşündüğünüz için teşekkürler.

Sahil Durukan Erkmen

Daha önce İstanbul’da şirket içi eğitimimizde Erkut Hoca’dan yöneticilik eğitimi almıştım. Online eğitim materyalleri konusunda öncesinde tereddütlerim vardı ancak sonrasında Liderlik Okulu’na güvenerek satın aldım. Yaşam koçluğu programı ve sonrasında eşime fitness ve pilates koçluğu programlarını aldık. Kullanımı inanılmaz kolay bir sistem. Sertifikalarım 2 gün içerisinde elime geçti. Sertifika hizmeti içinde Certificational’a tekrar teşekkür ederim.

Nihat Durak

Sertifikalarım elime çok hızlı ulaştı. Eğitimimde sonradan kapatılmadı, kendimi sürekli güncel tutma fikri çok güzel teşekkür ederim.

Selin Yılmaz Ateş

Eğitim sonunda sertifikalarım Yurtiçi Kargo’yla ve aksama olmadan elime ulaştı. Sertifika ya da kargo için ekstra ücret talep edilmediği için çok mutlu oldum. Certificational Uluslararası geçerli belgemle Yaşam Koçluğu ofisimi açmak için ilk işlemleri başlattım. Teşekkür ederim Liderlik Okulu.

Bensu Parlak

Liderlik Okulu’nun geniş online eğitim içerik yelpazesi sayesinde kısıtlı zamanda kendimi çeşitli konularda geliştirme fırsatı buldum. Online eğitim setlerini almış olmama rağmen aradığım zaman karşıma çıkan nazik çağrı merkezi çalışanları, mail attığım zaman verilen ivedi cevaplar sayesinde muhatap bulabilmenin iç rahatlığıyla eğitimlerime devam ediyorum.

Ramazan  Küskün

Geçmişte Liderlik Okulu’ndan örgün hizmet içi kurum eğitimi almıştım. Şirketimizde eğitim sonrasında online eğitim programlarında çok geliştiklerini ve birçok konuda eğitim verdiklerini fark ettim. İlk olarak Diksiyon Eğitiminden faydalandım. Bir online eğitimden beklemediğim kadar geliştiriciydi. Boş vakitlerimde verilen uygulamaları yaptıktan sonra gerçekten değişimi fark ettim. Üstelik sonrasında uluslararası geçerli sertifikam kargo ile tarafıma iletildi. Yoğun biri olarak o gün bugündür Liderlik Okulu online eğitimleri tercihimdir. Hem zaman kısıtı yok hem uluslararası geçerli sertifika imkanı var. Bulunmaz fırsat.

Hamiyet Sağlam

Aldığım online eğitimde satın alma işlemimden hemen sonra derslerimin açılması beni çok şaşırttı. Fakat ilk dersten sonraki derslerim açılmıyordu. Panikle çağrı merkezini aradım. ‘Tamamla butonuna basıp bir sonraki derse ilerleyin’ diye bilgi verdiler. Meğer fark etmemişim sistem bana uyarı vermiş üstelik. Liderlik Okulu ve çözüm odaklı ekibine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Buğra Şenöz

Online eğitim sistemine ilk başlarda çok ön yargılıydım. Sertifikamın yurtdışından ulaşmayacağından korkuyordum. Açıkçası güvenemiyordum. Fakat Liderlik Okulu’ nu araştırdıktan sonra eğitimlere katılmaya karar verdim. Programım ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak açıldı. Çalışmam bittikten sonra sertifikamsa ertesi gün elimdeydi. Gerçekten çok şaşırdım ve sevindim. Liderlik Okulu’ na özellikle benim gibi çok yoğun çalışan biri için böyle güzel bir hizmet  verdiği çok teşekkür ederim.

Çağla Marangoz

Basında Liderlik Okulu

Basında-Liderlik-Okulu

Eğitimler Hakkındaki Sıkça Sorulan Sorularımızı İnceleyin.

Siteye Nasıl Üye Olabilirim?

Sitemize üye olmak için 2 yöntem bulunmaktadır. Anasayfada sağ üst köşede yer alan kaydol butonuna tıklayıp istenilen bilgileri doldurarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca eğitiminizi sepete ekle diyerek eğitimi satın aldığınızda sistem size otomatik olarak kullanıcı adı oluşturacak ve şifreniz eposta adresinize otomatik olarak gönderilecektir.

Kredi kartı kullanmıyorum. Ödeme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Bir tanıdığınızın kredi kartı ile ödeme işleminizi gerçekleştirebilir veya banka havalesi yoluyla da yapabilirsiniz. Banka hesap numarası veya İban kullanarak havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemi yaptıktan sonra bizlere mail yolu ya da 0850 302 29 55 telefon numarasından ulaşarak eğitimini aktif hale getirebilirsiniz.

Hesap Numaralarımız:

QNB FinansBank
Hesap Adı: Liderlik Okulu Eğitim Anonim Şirketi
Şube Kodu: 03663
Hesap Numarası: 87846827
IBAN: TR80 0011 1000 0000 0087 8468 27

Sertifikalarda Online yazıyor mu?

Certificational tarafından sağlanan sertifikanızda online ibaresi bulunmamaktadır.

Online ödeme sistemine güvenebilir miyim?

Ödeme sistemine tamamen güvenebilirsiniz. 7 Banka(Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Finansbank, Yapı Kredi, HSBC ve Halkbank) ile ortak çalışan PayU Güvenli Ödeme Sistemini kullanmaktayız. Ödeme işlemlerinizi peşin veya taksitli olarak yapabilmenizi sağlayan tamamen güvenli bir sistemdir.

Online eğitim programlarını nasıl satın alabilirim?

Eğitimi sepete dedikten sonra ödeme sayfasına gidip eğitim için kayıt yaptırırsınız. İlgili sayfadan sonra kredi kart bilgilerinizi girip, taksit seçeneğinizi belirledikten sonra ileri butonuna tıklayarak eğitim satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Üye değilseniz otomatik olarak üye yapılacak ve eğitiminiz profilinize otomatik olarak tanımlanacaktır. Derslerinize hemen başlayabilirsiniz.

Eğitimlere katılmak için üniversite mezunu olmak şartı var mı?

Eğitimlere katılmak için üniversite mezunu şartı aranmamaktadır. Eğitimlerimiz kişisel gelişim eğitimleri olduğu için kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen herkes katılabilmektedir.

Eğitimde bütün dersleri göremiyorum. Bir sorun mu var?

Eğitim sayfasına girdikten sonra sayfanın aşağısında dersleri göreceksiniz. Ders-1 e tıklayarak eğitime başlayabilirsiniz. Bir sonraki derse geçebilmek için dersin sayfasında sağ üst tarafta yer alan ‘tamamla’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Tamamla butonuna tıkladıktan sonra bir sonraki dersi görebilme izni verilecektir.

Eğitim programına nasıl giriş yapabilirim?

Üyelik ve ödeme işlemlerini daha önceden yaptıysanız, anasayfada sağ üstte yer alan ‘Giriş’ veya ‘Profilim’ butonuna tıklayarak profil sayfanıza gidebilirsiniz. Profil sayfanızın sağ tarafında aldığınız eğitimler bulunmaktadır. Çalışmak istediğiniz eğitime tıklayarak eğitime başlayabilirsiniz. Üyelik maili satın almanızla birlikte otomatik olarak gönderilmektedir. Lütfen maili kontrol ediniz (Otomatik mailler Spam klasörüne düşebilmektedir. Lütfen kontrol ediniz.)

Beden Dili Uzmanlığı Eğitimi

990  295 

HEMEN ŞİMDİ SEPETE EKLEYİN ve DERSLERİNİZE BAŞLAYIN

Daha Fazlasını Mı Arıyorsunuz?

LİDERLİK OKULU’NUN DİĞER TÜM EĞİTİMLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Aradığınızı Eğitimi Bulamadıysanız? Hemen Yazın ve Arayın


Generic selectors
Tam Uyum
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Eğitimlerimiz