Eğitim Koçluğu Eğitimi Burdur

Eğitim koçluğu eğitimi Burdur ‘da! Burdur’un önem verdiği eğitimler arasında olan eğitim koçluğu eğitimi hakkında kapsamlı bilgileri sizlerle paylaştık. Hemen başlayalım!

Eğitim koçluğu eğitimi Burdur yazımızda Ağlasun ‘dan Altınyayla ‘ya, Bucak ‘tan Çavdır ‘a, Çeltikçi ‘den Gölhisar ‘a,  Karamanlı ‘dan Kemer ‘e, Merkez ‘den, Tefenni ‘ye, oradan da Yeşilova her köşesinde çeşitli sıklıklarla talep edilen eğitim koçluğu eğitimi konusunu ele aldık. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Burdur’da da eğitim koçluğu eğitimi veriliyor. Sadece önemli olan sizin bu eğitime başlamak istemeniz. Liderlik Okulu olarak eğitim koçluğu eğitimini Burdur ‘a hemen başlayabilecekleri şekilde sunuyoruz. Böylece eğitimi istediğiniz zaman alıp istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Eğitimi bitirdiğiniz anda da kargo formunuzu doldurup sertifikanızın yola çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Peki, eğitim koçluğu nedir? Burdur ‘da eğitim koçu olmayı isteyen biri ne yapmalı? Eğitim koçluğu eğitimi Burdur ‘da ama nerde?

Eğitim koçluğu mesleki anlamda tatmin edici bir meslektir. Eğitim koçları hem meslektaşlara hem eğitim dünyasının etkilediği alanda faaliyet gösterenlere hem de tabi ki öğrencilere sunulur, gelişime açık bir topluluğa seslenir.

Peki eğitim koçu olmak için ne yapmamız gerekiyor? Başka illere gidip aylarca eğitimlere katılmak mı gerekiyor? Yoksa bu eğitimi istediğimiz yerden tamamlamamız mümkün mü?

Eğitim-Koçluğu-Eğitimi-Burdur

Hepsi mümkün. İsterseniz her haftasonu başka bir ilden de eğitim koçluğu eğitimi alabilirsiniz. Online bir eğitimi yurt dışına çıktığınızda, spor salonunda koşarken ya da kafede bir bardak taptaze çayınızı yudumlarken tamamlayabilirsiniz. Online olmanın avantajlarından biri eğitimi kendi hızınıza göre istediğiniz yerden tamamlayabilmektir.

Eğitim koçluğu, öğrencilere ve onların yaşamında oldukları insanlara sağlanan profesyonel desteğin ta kendisidir. Bir eğitim koçunun desteğiyle öğrencilerin performansları yükselebilir. Buna ek olarak kendilerini motive etmeleri olasıdır.

Eğitim koçluğu desteği alan birey tüm koçluk süreci boyunca öğrendiklerini hayatı boyunca kullanabilir. Bu da demek oluyor ki hedefleri netleştirmeyi, zamanı yönetmeyi, amaç çalışmaları yapmayı, kendi motivasyonunu arttırmayı ve motive etmeyi öğrenen bireyler ömürleri boyunca bu yöntemlerden faydalanabilirler. Sürekli gelişimi ve başarıyı tetikleyen kodlara sahip olan bireyler yaşamlarının iplerini ellerinde tutarlar.

Burdur ‘da Eğitim Koçu Olmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Öncelikle bir eğitim koçu nerde olursa olsun kendisini sürekli geliştirmelidir. Bunun için adımlar atmalıdır. Kitaplar okuyarak olabilir, eğitimler alarak olabilir, konferanslarla olabilir ya da interneti araştırarak da olabilir. Ama sürekli gelişim şart. Bu bir eğitim koçunun kendisine koçluk yapmak için gerekli olacak donanımı kazandırır. Çünkü eğitim koçu olmak için bazı temel konulara hakim olmak gerekir. Bizim eğitimimizde de tüm bu konulara değiniyoruz ve ömür boyu erişebileceğiniz kapsamlı bir koçluk kütüphanesi olarak nitelendirdiğimiz eğitime her yerden erişebiliyorsunuz.

Daha sonra çeşitli uluslararası akreditasyonu olan eğitimler alarak vermiş olduğunuz hizmetin uluslararası standartlarda olduğunu gösteren çeşitli sertifikalarınızın olması önem arzeder. Sertifika sadece sizin için önemli demiyoruz. Sadece sizin için değil size danışmaya gelen kişiler için de önemlidir. Çünkü sertifikalar birer hizmet somutlaştırıcı kanıttır. Normal şartlarda size gelip danışan kişi “eğitim koçluğu seanslarında bana ne katacaksınız?” diye sorduğunda “3 kilo motivasyon” diyemeyiz. Hizmetleri elle tutamayız, gözle göremeyiz. Dolayısıyla onlarla ilgili fikir sahibi olmak isteyenlere sertifikaları sunabiliriz. Böylece sunduğunuz profesyonel eğitim koçluğu hizmeti anlaşılır hale gelecektir.

Sonrasında fırsatlar oldukça eğitim koçluğu yeteneklerinizi uygulama yaparak geliştirmeniz gerekecektir. Her yetenek üzerine pratik yapıldıkça daha da iyi bir seviyeye ulaşır. Eğitim koçluğu süreçlerini yaşadıkça, koçluk araçlarını ve yaklaşımları uygulamada daha iyi olma yolunda mesafeler katedeceksiniz. Eğitim koçluğu eğitimi Burdur ‘da böyle sergilenir dedirtebilirsiniz!

Eğitim koçluğu eğitimiyle ilgili daha kapsamlı bilgi almak için hemen bizlerle iletişime geçin, daha konuşacak çok konu var. Derslerimizde görüşmek üzere :)

Eğitim Koçluğu 

Son Makaleler