Eğitim Koçluğu Eğitimi Bingöl

Eğitim Koçluğu Eğitimi Bingöl ‘de sizlerle! Uluslararası geçerliliğe sahip olan eğitim koçluğu eğitimi hakkında detaylar yazımızda!

Bingöl eğitimi destekleyen öncü şehirlerimiz arasında! Birçok öğrencisi ve eğitim profesyonelinin yanı sıra eğitimin ve öğretimin kıymetini bilen aile fertleriyle eğitim koçluğu eğitimi Bingöl ‘de sıklıkla talep ediliyor. Akla gelen ilk adres ise Liderlik Okulu oluyor :)

Eğitim-Koçluğu-Eğitimi-BingölLiderlik Okulu, eğitim alanındaki ve koçluk alanındaki yüksek kurumsal standartlarını birleştirerek kapsamı dünya standartlarının dahi üzerinde bir eğitim programı hazırladı. Eğitim koçluğu eğitimi programının içerisinde bir eğitim koçu olmak için gerekli temel bilgilerden, ileri düzey koçluk konularına kadar geniş kapsamlı özgün dersler sunulmaktadır.

Eğitim Koçluğu Eğitimi Bingöl ‘den Alınabilir Mi?

Evet. Eğitim koçluğu eğitimi online bir eğitim programı olarak tüm dünyadan öğrencilerimize sunulmaktadır. Bingöl ‘den de eğitimi alarak öğrenme sürecine hızlıca başlayabilirsiniz.

Eğitim koçluğu eğitimi, online olmanın getirdiği bazı önemli avantajlara da sahip. Bu avantajlardan belki de en önemlisi eğitimi aldığınız anda derslere başlayabiliyor olmanız. Eğitimi aldığınız anda sistem otomatik olarak dersleri size atayacaktır. Daha sonra aldığınız eğitimin derslerini istediğiniz yerden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden, istediğiniz hızda ve istediğiniz kadar bu dersleri izlemeniz mümkündür. Bu eğitimi aldığınızda üyeliğiniz ömür boyu devam eder. Dolayısıyla aslında en kapsamlı koçluk kaynaklarına sınırsız bir erişime sahip olduğunuzu söylemek mümkün.

Eğitim Koçluğu Eğitimi Tam Olarak Nedir?

Eğitim koçluğu eğitimi, eğitim koçu olarak faaliyetlerini sürdürmek isteyen profesyonellerin almak istediği önemli bir profesyonel hizmet eğitimidir. Özellikle koçluk disiplininin ortaya koyduğu davranışların, tavrın ve aktivitelerin eğitim koçu olmak isteyenlere aktarılması söz konusudur. Bu da koçluk araçlarının kullanımı ile koçluk yaklaşımlarının etkin kullanılabilmesiyle ilişkilidir.

Eğitim Koçluğu Eğitimi Nasıl Katkı Sağlar?

Eğitim koçluğunun sağlayacağı katkılar hakkında çok şey söylenebilir. Eğitimin faydalarını düşünerek de yola çıkabilirsiniz. Örneğin eğitim koçları eğitimle ilgili destek almak isteyenlere ve onlarında çevresindeki insanlara destek olurlar. Eğitim hayatlarında motivasyonun arttırılmasında, hedefler belirlenmesinde ve bu yolda karşılaşılan zorlukların aşılmasında eğitim koçlarının desteği söz konusudur.

Bir bireyin yaşamı boyunca kullanabileceği önemli koçluk metotları ve koçluk araçları onların hizmetine sunulur. Ömür boyunca başarının kodlarının nasıl inşa edilebileceğini bilen bireyler düşünün. Koçluk yaklaşımı öğrenmeyi öğrenme için harika bir platform sunmuş olur. Bir bireyin gelişimi tüm toplumun gelişimidir. Dolayısıyla eğitim koçluğunun sadece öğrencilere değil aile fertlerine de faydası olur.

Bir eğitim koçunun meslektaşlarına da katkısı oldukça fazladır. Eğitim koçları, zaman zaman sektör toplantıları yaparak eğitim koçluğunda nasıl bir gelişme yaşandığını ve bunu tetikleyen unsurların neler olduğunu meslektaşlarıyla paylaşırlar. Dolayısıyla ortak bir koçluk meslek etiğinin oluşumundan söz etmek mümkündür. Bu da bir diğer eğitim koçluğu faydası olarak değerlendirilebilir.

Eğitim Koçluğu Eğitimi Bingöl ‘de Nasıl Yapılmalı? Hemen Bir Ofis Tutmaya Gerek Var Mı?

Eğitim koçluğu mesleği bilindiği üzere profesyonel bir hizmet. Sertifikalar gibi fiziksel ortam da hizmetin kalitesi hakkında bilgi verir. Ancak bu durum hemen kendi ofisinizi açmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Hatta mesleğe yeni başlayacaksanız mutlaka önce eğitim koçluğu deneyiminizi arttırın. Deneyiminiz arttıkça doğal yolla kendi ofisinizi açmak isteyeceksiniz. Bir yerden sonra ihtiyaç haline gelecek :)

Eğitim koçluğunu nasıl yapacağınız konusuna gelince belki de en önemli unsurlardan biri koçluk sürecine başlarken karşımıza çıkar. Bu da koçluk sözleşmesi ve gizlilik sözleşmesidir. Bu iki sözleşme, koçluk desteği sürecinin nasıl şekilleneceğini belirtir niteliktedir.

Daha kapsamlı bilgi almak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. :)

Eğitim Koçluğu 

Son Makaleler