Eğitim Koçluğu Eğitimi Aydın

Eğitim Koçluğu Eğitimi Aydın ‘da! Eğitim koçluğu eğitimini araştıranlar, bu konuda kapsamlı ve güvenilir bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen başlayalım!

Aydın, eğitim alanındaki gelişmelerle adından söz ettiren illerimizden biri. Eğitim koçluğu eğitimi Aydın ‘da birçok kişi tarafından aranıyor ve profesyoneller eğitime katkı sağlamayı, bu alanda bir fark yaratmayı gerçekten istiyorlar. Bu konuda tabi ki eğitim koçluğunu tercih etmekte haklılar. Eğitim koçluğu, hem bireyleri hem de onlarla birlikte toplumu geliştiren oldukça önemli faydalar sağlayan meslekler arasında. Hem de toplum tarafından kabul gören bir meslek olduğu için hızla talep ediliyor ve büyüyor.

Eğitim koçluğu eğitimi, Bozdoğan ‘dan Buharkent ‘e, Çine ‘den Didim ‘e, Efeler’den  Germencik ‘e, İncirliova ‘dan, Karacasu ‘ya, Karpuzlu ‘dan Koçarlı ‘ya, Köşk ‘ten Kuşadası ‘na, Kuyucak ‘tan Nazilli ‘ye, Söke ‘den, Sultanhisar ‘a oradana da Yenipazar ‘a kadar Aydın ‘ın her köşesine ulaşıyor!

Eğitim Koçluğu Nedir? Eğitim Koçluğu Eğitimi Aydın ‘da Zor Mu?

Eğitim-Koçluğu-Eğitimi-AydınEğitim koçluğu, eğitim dünyasında faaliyet gösteren veya eğitim dünyasına yakın olan insanların motivasyon, performans gelişimi, hedef belirleme, başarıya ulaşma gibi konularda eğitim koçlarından aldıkları profesyonel hizmettir.

Eğitim koçu olmak zor değildir ama kolaylaştırmak ya da zorlaştırmak sizin elinizde :)

Eğitim koçu olmak için yapılması gerekenlerin en önemlisi kendinizi bu mesleğe hazırlamanız ve hazır hissetmeniz. Bunun için de öncelikle koçluk alanına özgü bilgiler, araçlar ve metotları bilmeniz gerekiyor. Çünkü bu bilgiler, araçlar ve yaklaşımlar ile mesleğin gereklerini yerine getirebilmeniz mümkün olabilir. Aksi taktirde kendinizi eğitim koçu oldum diyerek mutlu edebilseniz de mesleki tatmini duymanız kolay olmayacaktır. O yüzden eğitim şart.

Peki, bir eğitim koçu hangi konularda kendisini geliştirmelidir? Temel olarak koçluk bilgileri, araçları ve metotları dışında da bilmesi gerekenler var mıdır? 

Koçluk mesleği multidisipliner bir meslektir. İçinde her meslekten her insana özgü yaklaşımlar üretebilmeniz mümkündür. Böyle de olmak zorundadır çünkü size danışmak için gelen insanların kişilik özellikleri, toplumsal özellikleri veya düşünceleri çok büyük farklılıklar gösterebilir. Dolayısıyla size danışmaya gelecek olan bireylerin kimler olabileceğini kendiniz bir ölçüde kontrolünüz altına alarak bu kitlenin özelliklerine yönelik yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bu da meslekteki başarınızı arttıracaktır.

Bir de her kitleden insanla iletişim kurduğunuzda işinize yarayacak profesyonel eğitimler var. Örneğin zaman yönetimi, psikoloji, NLP, etkili iletişim, liderlik ve yöneticilik eğitimi bu eğitimlerden birkaçıdır. Bu eğitimleri, koçların kendilerini sürekli geliştirmelerini sağlayacak, onlara bu yeteneği kazandıracak temel eğitimler olarak da nitelendirebiliriz. Buna benzer birçok farklı eğitimle kendinizi eğitim koçluğuna hazırlayabilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Eğitimi Aydın ‘da Nerede? Gerçi Katılacak Vaktim Yok!

Vaktinizin olmadığına eminiz. Bizim de hiç vaktimiz yok. Şimdi scooter motorsikletlerimizi alıp Didim ‘de gezmek varken aklınıza gelen soruları açıklığa kavuşturmak için motorsikletlerimizi park ettik :) :) İşin şakası bir yana, siz büyük fırsatları parmaklarınızın ucunda tutuyorsunuz. Eğitimi de bu yazıyı da istediğiniz yerde telefonunuzdan, tabletinizden ya da ekranı ve internete erişimi olan herhangi bir cihazdan izliyor olmanız mümkün :) Online eğitimin güzel yanı da bu değil mi zaten. Zamanımızı yollarda olmadan, saatinde yetişip yetişemeyeceğimiz sorunu olmadan, istediğimizde tekrar tekrar izleyebileceğimiz derslerle, ömür boyu ulaşabileceğimiz bir koçluk kütüphanesinde istediğimiz yerden istediğimizi yaparken tamamlayabileceğimiz bir eğitim… Gerçekten bu fırsatı değerlendirmek eğitim koçu olmak için önemli bir adım :)

Not: Aydın ‘ı seviyoruz.

Sertifikalarımız Uluslararası Akreditasyonlara Sahip Mi?

Evet. Sertifikalar uluslararası birçok akreditasyona sahip ve bu alandaki uzmanlığınızı göstermek adına kullanabileceğiniz önemli sertifikalardır. Liderlik Okulu olarak tüm dünyadan birçok profesyonele eğitimlerimizi ve sertifikalarımızı ulaştırıyoruz. Sertifikalardaki uluslararası akreditasyonları var ve buna ek olarak Liderlik Okulu ‘nun onayı da var. Hazırladığımız eğitimler uluslararası standartlara uygun nitelikte ve belki de üzerinde içeriklerle donatılmıştır.

Eğitim koçluğu eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz :)

Eğitim Koçluğu

Son Makaleler