Eğitim Koçluğu Eğitimi Ağrı

Eğitim Koçluğu Eğitimi artık Ağrı ‘da! Ağrı ‘nın en çok aranan online eğitimlerinden olan Eğitim Koçluğu Eğitimi hakkında kapsamlı bilgiler paylaştık!

Eğitim koçluğu eğitimi Ağrı ‘da büyük ilgi gören ve hızla yaygınlaşmakta olan bir eğitim. Eğitime değer veren diğer illerde olduğu gibi Ağrı ‘da da eğitim alanında faaliyet gösterenlere ayrı bir kıymet verilmekte, onlar için sağlanabilecek tüm kaynaklar sunulmaktadır. Dolayısıyla eğitim koçluğunun yayılması için uygun şartların sağlandığını belirtebiliriz. Diyadin ‘den, Doğubayazıt ‘a, Eleşkirt ‘ten Hamur ‘a, Merkez ‘den, Patnos ‘a, Taşlıçay ‘dan Tutak ‘a kadar her yerde eğitimlerimize ulaşabilirsiniz.

Peki, nedir bu eğitim koçluğu eğitimi Ağrı? Eğitim koçu kimdir? Sizin için açıklıyoruz;

Eğitim koçluğu, öğrenciler ve onlarla iletişimi süren tüm insanlara etki eden, onların motivasyonlarını, performanslarını yükselten profesyonel hizmettir. Eğitim koçu da bu hizmetin sağlayıcısı olan profesyoneldir. Hem bilgisini hem de deneyimlerini bu süreçte kullanan, en büyük faydayı sağlayarak bireylerin gelişimine katkı sağlayan, koçluk sürecini dikkatle takip edip bu süreci danışanıyla birlikte şekillendiren profesyoneldir.

Eğitim koçu olmak zor mudur diye merak eden birçok kişi var. Bizi arayıp bu konuda kendilerinin bunu yapabilip yapamayacaklarını merak eden ve bu nedenle geçmiş deneyimlerini bizlerle paylaşan birçok kişi bizleri arıyorlar. Bizler de dinliyoruz. Kendisini o kadar çok geliştirmiş, çevresine zaten fayda sağlayan bireyler biraz kararsız kalabiliyorlar. Bazen eğitim koçu olmanın, eğitim koçu isminin hakkını verebilir miyim diye düşünenler oluyor bazen de eğitimin kendisini gerçekten eğitim koçu yapıp yapmayacağını merak edenler oluyor. Herkesle onlara özgü bir sohbetimiz oluyor ama şunu farkettik. Herkese temelde aynı mesajı aktarıyoruz. Dönüp dolaşıp aynı sonuca varıyoruz:

Mükemmelliyetçilik tuzağına düşmeyin!

Eğitim koçluğu eğitimi arayan kişiler kendilerinin bu meslekte de başarılı olacağını zaten biliyorlar. Sadece en iyi şekilde bu mesleğin aktivitelerini yerine getirmek istiyorlar. Bunun için her şeyin cevabını veren matematiksel bir formül yok. Çünkü gelişim sürekli gerçekleşir. Her şeyin dinamik olduğu bir dönemde biz de eğitimlerimize her zaman biraz daha yeni bilgi ekliyoruz. Ömür boyu erişebildiğiniz eğitim koçluğu eğitimi programında zaman zaman yeni içerikler görüyorsunuz. Sizin almış olduğunuz ya da alacağınız eğitim koçluğu eğitimi programımız canlı bir koçluk merkezi olarak da görülebilir. Sadece başlayıp kendinizi geliştirme sürecini hızlandırın. Böylece mükemmelliyetçilik tuzağına düşmeden tekniklerinizi mükemmelleştirmeye başladığınızı göreceksiniz.

Eğitim Koçluğu Nasıl Yapılır? Bunun Bir Kılavuzu Var Mı?

Eğitim koçluğu eğitimi aldığınızda göreceksiniz ki birçok şeyi nasıl yapacağınıza, nasıl uygulayacağınıza dair bilgiler mevcut. Temelde bir koçluk sürecinde yaşanan süreçler hakkında nelerin yapılması gerektiği nelerden kaçınmak gerektiği kolayca açıklanabilir. Bunu bir kılavuz niteliğinde düşünebilirsiniz. Detaylar için eğitim koçluğu eğitimimizi inceleyebilirsiniz :)

Peki, koçluk süreci nasıl oluyor? Bu süreç nasıl yaşanıyor? 

eğitim-Koçluğu-eğitimi-AğrıKoçluk süreci temelde üç aşamada değerlendirilebilir. Kısaca bahsedecek olursak bu süreçler koçluk sürecine başlangıç, koçluk seansları ve koçluk sürecinin ilerleyişi ve son olarak koçluk sürecinin sonlandırılması aşamalarıdır. Koçluk sürecine başlarken koçluk sözleşmesinin yapılması gerektiğini, bununla beraber gizlilik sözleşmenizin olmasının da önemli olduğunu belirtelim. Sürecin devamında, seanslar devam ederken gelişimi ölçme ve bunu danışanlarınıza göstermenizin önemli olduğunu belirtelim. Son olarak da eğitim koçluğu sürecinin sonsuza dek süremeyeceğini ve koçluk süreçlerinin bir başlangıç bir de bitiş zamanlarının ne zaman olduğunun zaten belirli olduğunu söylememizde fayda var. Genel itibariyle her bir aşamada neler yapılması gerektiğini, nelerden kaçınmamız gerektiğini eğitim koçluğunda detaylıca işlediğimizi de belirtelim :)

Daha detaylı bilgi almak için iletişim kurmaktan çekinmeyin :)

Eğitim Koçluğu Eğitimi

Son Makaleler