Eğiticinin Eğitimi Video

Eğiticinin eğitimi programları online olarak hazırlandıysa programda video içerikler bulunabilir. Eğiticinin eğitimi video içerikleri sadece online eğitimlerde mi bulunur? Tabiki örgün olarak verilen programlarda da videolar bulunabilir. Size eğitimin çeşitli dilimlerinde slayt şeklinde ya da bir video oynatıcıdan izleyebileceğiniz videolar sunulabilir.

Eğiticinin Eğitimi Video

Eğiticinin Eğitimi Video İçerikleri Nasıl Hazırlanmalı?

Burada videoları hazırlanken dikkat edilmesi gereken hususlardan biraz bahsetmek istiyorum.

Videoda Dikkat Çekici Unsurlar

Eğiticinin eğitimi programı hazırlanırken eğitiminiz videolardan oluşacaksa ya da programda videolara yer vermeyi düşünüyorsanız videonuzda mutlaka dikkat çekici görsellerden yararlanın. Bu hem katılımcınızın eğitime ilgisini arttırır hem de eğitimin daha çok akılda kalmasını sağlar.  Yine aynı düşünceyle görsellerinizi renklendirebilirsiniz. Tek düze giden videolar sıkıcı olacaktır. Çeşitli efektler kullanın. Bazı tablolar yapın. Videoları nasıl eğlenceli hale getirebilirim düşüncesiyle videolarını hazırlayın. Burada aslında kendinizi eğitiminizi izleyecek kişilerin yerine koyarak çalışmalarını yapabilirsiniz. Ben olsam ne tür içeriklerden oluşan videolardan hoşlanırdım? Anahtar kelime bu olmalı. Bu çerçevede düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.

İçerik Kalitesi

Anlattığınız konuyu dolu dolu vermeye odaklanın. Eğiticilerin almaları gereken tüm bilgileri büyük ölçüde içeriklerinizde bulundurun. Videonun çok dikkat çekici ama boş olmasın. İçerik olarak videolarınızın eğitici olması çok önemli. Yine kendinizi eğitimci adaylarının yerine koyarak içerik hazırlamaya çalışın.

Peki Eğiticinin Eğitiminde Video İçerik Olmak Zorunda mı?

Eğitmenseniz, hazırladığınız eğitimde video olmak zorunda değil tabii ki. Eğer tercihiniz video içerik yönündeyse bu şekilde ilerleyebilirsiniz. Ama yazılı içerik ya da çeşitli powerpoint sunumlardan da faydalanarak eğitim hazırlayabilirsiniz. Eğer eğitime katılacak olan kişi sizseniz video içerik olan eğitimi seçmek zorunda da değilsiniz. Hangi eğitim yöntemi sizin için daha anlaşılabilir, daha verimli olacaksa onu tercih etmenizi öneriyoruz. Bu eğitim,  video yanında yazılı içerik ya da birebir sözlü anlatım vb. şekilde olabilir. Önemli olan kendinize uygun yöntemi belirleyip bunu seçmiş olmanız. Daha önce konuyla ilgili herhangi bir deneyimiz yoksa ve hangi yöntemle eğitim tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, öncelikle çeşitli ücretsiz eğitimlere katılabilirsiniz.

Bir Eğitime Katılmaya Karar mı Verdiniz?

Sizler için özel olarak hazırladığımız online eğitimde eğiticinin eğitimi video içerikleri bulacaksınız. Derslerde ilgiyi arttıran ve dikkatinizi vermenizi sağlayan  video içeriklerden oluşan 27 derslik programımızı hemen alıp derslerinize hemen başlayabilirsiniz. Online eğitimde videoları da derse başlamak istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Eğitmen olmak için ihtiyacınız olan bu eğitim şu anda tanıtım fiyatına satılmaktadır. Eğitimi satın almak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Eğiticinin Eğitimi

Son Makaleler