Eğiticinin Eğitimi Fiyatları

Eğitmen adayları kendilerini geliştirmek için yeni eğitimlere katılmak isterler. Bu aşamada önemli bir faktörde eğiticinin eğitimi fiyatlarıdır. Eğiticinin eğitimi fiyatları neye göre değişir? Eğitimin iyi ya da kötü olduğunu fiyatından anlayabilir miyiz? Ya da eğitim için fiyat belirlerken nerelere dikkat edilmeli gibi konular üzerinde biraz durmak istiyorum.

Eğiticinin Eğitimi Fiyatları

Her Pahalı Eğitim İyi Midir?

Çoğunlukla tüm insanlar pahalı olan şeylerin iyi ucuz olanlarınsa kötü olduğu kanısındadır. Fakat bu kanı çok da doğru sayılmaz. Eğitim için inceleyecek olursak eğer, fiyatlandırma birçok unsura göre değişebilir. Maliyeti düşürürseniz eğitim fiyatı da düşer mesela. Bu kalite ile ilgili net bir yargı oluşturmamalı.

Eğiticinin Eğitimi Fiyatları için Değişkenler

Eğitimin Veriliş Yöntemi

Online eğitim ve örgün eğitimler arasında büyük fiyat farkları olur. Bunun sebebi tamamen eğitimin veriliş yönteminin maliyetleri etkilemesidir. Birebir eğitimde eğitim süresince bir hoca gelip size ders anlatmaktadır. Ama online eğitimde hoca dersi dönem dönem hazırlar ve katılımcılar hep o eğitimden faydalanır. Eğitmen maliyeti düşer otomatik olarak. Aynı şekilde salon maliyeti olmadığı için yine bir fiyat düşüşü olur. Bu online eğitimin kötü olduğu anlamına gelmez. Belki bir çok örgün eğitimden daha iyi bir online eğitim tercih ediyor olabilirsiniz.

Eğitimin Verildiği İl

Eğitim programlarınında fiyat belirlenirken o ildeki genel eğitim fiyatları üzerinden değerlendirme yapılmalıdır. Yani piyasa kontrol edilip ona göre fiyat belirlenir. Genellikle büyükşehirlerde eğitim fiyatları yüksekken, küçük illerde fiyatlar daha uygun olabiliyor. Ama tabii aşağıda detaylı olarak inceleyeceğimiz bir konu da il bazında kurumlar arası rekabet yoksa küçük illerde de fiyatlar yüksek olabilir.

Eğitim Bulunduğunuz Bölgede Tekse

Fiyatları rekabet ortamı da etkiler. Rekabet olan yerde fiyatlar rekabete bağlı olarak düşebilir. Ama rekabet ortamı yoksa, bulunduğunuz yerde tek bir eğitim kurumu varsa ya da çok az eğitim kurumu varsa rekabet olmadığı için fiyatlarda yükselir. Çünkü seçenek olmadığı için katılımcılar o kurumu fiyatı ne olursa olsun tercih edeceklerdir. Eğitimci de bu durumu fırsata dönüştürür. Fiyat politikasını belirlerken kendi inisiyatifine göre karar alabilir.

Eğiticinin Eğitimi Seçilirken En Önemli Değişkenimiz Fiyat mı Olmalı?

Eğitim seçimlerinizde bütçenize uygun ve isteklerinizi en iyi karşılayacağına inandığınız programı seçin. Az önce de belirttiğimiz gibi en pahalı en iyi demek değildir. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Araştırmalarınızı yaparken fiyattan ziyade, eğitimi veren kurum, eğitimci, konu başlıkları, eğitim verilme yöntemi, süresi gibi değişkenlere bakmanız daha uygun olacaktır. İncelemelerinizde aklınıza en yatan eğitimi bulup ona katılmanızı tavsiye ederiz.

Hem Fiyat Hem Performans Diyorsanız İşte Sizin İçin Güzel Bir Fırsat!

Her eğitimcinin ve eğitimci olmak isteyenlerin ihtiyacı olan eğiticinin eğitimi kursu Liderlik Okulu tarafından online olarak sizler için hazırlandı. Şu anda da tanıtım fiyatına satılmaktadır. Eğiticinin eğitimi fiyatları hakkında detaylı bilgi için linke tıklamanız yeterlidir.

Eğiticinin Eğitimi

Son Makaleler