Eğitici Eğitimi Ders Notları

Eğitmenlik eğitimi günümüzde en çok tercih edilen programlardan biridir. Bu alanda çalışmalar yaparken eğitici eğitimi ders notları da eğitmenler için oldukça gerekli ve faydalıdır. Eğiticinin eğitimi notlarında karşınıza nasıl detaylar çıkabilir? Ve bunlardan sahada nasıl faydalanabilirsiniz? Şimdi birlikte bu konulara değinelim.

Eğitici Eğitimi Ders Notları

Eğitmene Işık Tutan Detaylar

Eğiticiler çoğu zaman notlara ihtiyaç duyarlar. Çünkü notlar yol gösterici detaylardır. Hem eğitim verirken hem öğrenme aşamasında notlar size puzzle’ ın tamamını gösterir. Çerçeveyi görmenizi sağlar. Çerçeve belliyse boşlukları doldurmak her zaman daha kolay olacaktır. İlk eğitim aşamasında da notlardan eğitim detaylarına bir göz atarsanız  genel hatlarıyla eğitimde neler anlatılacak hemen anlarsınız. Ve bir resim oluşturursunuz aklınızda. Geriye eğitmenin anlatımlarıyla resmi tamamlamak kalmıştır.

Notlarla Kontrol Listesi

Eğiticiler verdikleri eğitimlerle ilgili kontrol listesi tutmalıdır. Kontrol listesinde belli dönemlerde o döneme kadar yaptığınız çalışmaların yanına işaret koyabilirsiniz. Bu liste yöntemi verdiğiniz eğitimde kontrollü olarak ilerlemenizi sağlayacaktır. Kontrol listesi eğitici eğitimi ders notlarının önemli bir noktasıdır.

Eğitmenlik İçin Ders Notu Şart mı?

Aldığınız eğitimde ders notu yoksa bu aldığınız eğitimin kötü olduğu anlamına gelmez. Her eğitim notlarla işlenecek diye bir zorunluluk tabii ki bulunmuyor. Eğitimlerin çeşitli verilme yöntemleri olabilir. Birebir eğitimlerde sözlü anlatım, online eğitimlerde video, yazılı ya da sunum şeklinde anlatım olabilir. Her eğitmen farklı tarzlarda eğitim verebilir. Eğer ne olursa olsun ben notsuz çalışamam diyorsanız aşağıdaki başlığımız tam size uygun olacak.

Eğitime Katıldınız Fakat Elinizde  Eğitici Eğitimi Ders Notları Bulunmuyor

Kendi notlarınızı kendiniz oluşturun. Hazır notlar tabii ki işinizi çok kolaylaştıracaktır. Fakat elinizde hazır bir not yoksa kendiniz gerekli notları çıkarabilirsiniz. Hatta bu zaten yapmanız gereken bir çalışmadır. Çünkü sizin hazırladığınız notlar size özgüdür. Sizin eğitmenlik tarzınızın bir yansımasıdır. Ya da aldığınız eğitimden anladıklarınızın bir özetidir. Bu yüzden kendi notlarınızı çıkarabilirsiniz.

Ama eğitmen olduğunuzda da notlarla eğitim vermek zorunda değilsiniz. Siz de kendi yöntemlerinizi belirlemiş bir eğitici olacaksınız. Kendinizi nasıl daha iyi ifade ediyorsanız öyle eğitimler düzenleyin. Eğitimlerinize sizin yönteminizi tercih eden eğitici adayları katılacaktır. Zaten siz edinmiş olduğunuz bilgi birikimleriyle onlara da kendi eğitmenlik yöntemlerini bulmaları için yol gösterebilirsiniz. Eğitmenlik de bu değil midir? Karşınızdaki kişiye fener olmak, kendi yolunu bulmasını sağlamak, usta olduğunuz alanlarda onlara da bilginizi aktarmak…

Sizin İçin Hazırladığımız Eğitici Eğitimi Programına Göz Atabilirsiniz

Eğitmen adayları hazırladığımız online eğitimde eğitici eğitimi videoları bulunmaktadır. Video animasyon ve textler halinde hazırlanmış online eğitimde ders notlarına dilediğiniz zaman geri dönüp bakabilir ya da istediğiniz zaman eğitime kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğitici olmak isteyen herkesin ihtiyacı olan ve alması gereken bu eğitim şu an kampanyadadır. Eğitimi almak isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz, detaylı bilgi için de link sizi siteye yönlendirecektir.

Eğiticinin Eğitimi

Son Makaleler