Danışman Olmaya Hazırlanmak İçin Yapılması Gerekenler

Pazarlama Planınızdaki Belirsizlikleri Giderin

Danışman-olmaya-hazır-olmak-için-yapılası-gerekenlerGeçmiş pazarlama planınızı karşınıza alın ve nelerin işe yaradığını, nelerin işe yaramadığını inceleyin. İşinizdeki güncellemelere göre planınızda değişikliklere gidilmesi gerekiyor mu? Geçmiş dönemlerde uygulamada yolunda gitmediği düşündüğünüz planlar neler?

  • Ücretlerinizi Arttırmak?

Pazar büyüyor mu, küçülüyor mu? Sizin belirttiğiniz ücret pazara oranla nerede? Ücret arttırımı için fırsatlar var mı?

  • Müşteri Listenizi Kısaltın

Kendilerine sunduğunuz hizmetten sonra, yıl boyunca hangi müşterilerinizle çalışmaktan memnun kaldınız? Müşterilerle ilişkilerinizde müşterileriniz sizinle finansal açıdan veya prosefyonellik açısından problemler yaşadınız mı? Hangi müşterilerinizle en iyi şekilde çalışabilirsiniz?

  • İlişkileri Güçlendirin

Müşterilerinizle aranızda olan ilişkilerinizde – şu anda ve gelecekte – ilişkilerinizi sürdürmek istediklerinizle diyaloglarınızı güçlendirin. Böylece iş bazında da birçok gelişme katedeceksiniz.

  • Web Sitenizi Yenileyin

Web siteniz işinizi ne kadar iyi yaptığınızı yansıtıyor mu? Web sitenizde yapmak istediğiniz yenilikler var mı? Güncellenmesi gereken alanlar var mı?

  • Çalışma Alanınıza Katkıda Bulunun

Bilgi teknolojisi veya finansal hizmetler… Hangi alanda olursa olsun çalışmalarınızı devam ettirdiğiniz alana katkıda bulunun. Yüzleştiğiniz deneyimlerinizi yazın. Fark oluşturun.

  • Günlük Çalışmalarınızı Ödüllendirin

Yaptığınız işlerden sonra kendinizi ödüllendirmek için, kendinize ufak da olsa bir ödül verin.

  • Bir Boşluğu Doldurun

Danışmanlık yaptığınız alanda veya üyesi olduğunuz işte bir eksik  mi var? Bu eksiği saptamak adına zaman ayırın ve profesyonelce bunu giderin. Konferanslarla, yazılı kaynaklar oluşturarak… giderdiğiniz eksikliği başkalarının da gidermesine yardımcı olun.

Danışamanlık Girişi, Danışmanlık, Danışman Olmaya Hazırlanmak İçin Yapılması Gerekenler, Danışman Olmaya Hazırlanmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir

Son Makaleler