EFT Tekniği Kursu

EFT Tekniği KursuEFT Tekniği Kursu terapiler içinde sıklıkla kullanılan terapi şeklidir. Türkçe’de Duygusal Özgürleşme Tekniği olarak bilinen EFT bugün birçok kişi, terapist, doktor ve alanında uzmanlar tarafından kullanılmaktadır. Parmakların akupunktur noktalarına vurulmasıyla uygulandığından dolayı, kısaca iğnesiz akupunktur olarak tanımlanmaktadır.
EFT Tekniği Kursu vücudun uç noktalarına elle vurularak vücudun enerji sistemini dengelemek için kullanılmaktadır.
EFT tekniği Kursu eski zamanlardan hatta milattan önce 5000 yıl öncesine Antik Çin, Shaolin ve Taoist Manastırlarına kadar uzanan bir tarihe sahiptir. EFT Tekniklerinin günümüzde kullanılan haline ulaşmasında büyük öneme sahip olan Amerikalı Psikolog Roger Callahan tarafından geliştirilmiştir.
EFT Teknikleri uygulama alanında kaygılar, korkular, fobiler, travmalar, ağrılar, kızgınlık, suçluluk, pişmanlık gibi duygusal bozukluklardan günlük hayata yani iş dünyası, kariyer, spor ve ilişkilerin iyileştirilmesine varan oldukça geniş bir yelpazede uygulama alanı mevcuttur.
EFT tekniği Kursu bilimine göre vücudumuz sinirlerden oluşmuş bir elektrik ağı olduğu şeklinde değerlendirilmektedir. Hayat enerjisi, bedenimizdeki enerji meridyenleri aracılığı ile dolaşmakta ve hücrelerdeki enerji seviyesi bu kanal yolları vasıtasıyla beslenmektedir. Eğer meridyenlerdeki enerji akışı durursa veya tıkanırsa, bu sistemlere bağlı organlarda da etkisini hızlı bir şekilde gösterir. Yaşadığımız psikolojik korkular, suçluluk, kin ve nefret, kırgınlık, sinirli olmak gibi duygular, meridyenlerde tıkanıklığa neden olabilmekte ve bu da vücudumuza negatif etki etmektedir. Bu duygular ve psikolojik anılar bedenin enerji kanallarında saklandıkça ve zamanla da vücutta rahatsızlıklar ve psikolojik acı olarak kendisini göstermektedir.
Sonuç olarak, temel amaç, ister duygusal isterse de fiziksel olsun birçok rahatsızlığın altında yatan enerji sistemindeki tıkanıklardan oluşur ve EFT teknikleri eğitimi ile yapılan seanslarda asıl amaç bu tıkanıklıklar ortadan kalktıktan sonra kişi ister duygusal ister fiziksel rahatsızlıklarından arınmış olur. EFT Tekniği Kursu ile ilgili daha detaylı bilgi, teknik ve uygulamalara bu linkten ulaşabilirsiniz: EFT Eğitimi