Eft Tekniği Eğitimi

 

Eft Tekniği EğitimiEft Tekniği Eğitimi  terapiler içinde en sıklıkla kullanılan terapi biçimidir. Duygusal Özgürleşme Tekniği olarak bilinen EFT’yi bugün birçok kişi, terapist, doktor ve alanında uzmanlar tarafından kullanılmaktadır. Parmakların akupunktur noktalarına vurulmasıyla uygulandığından dolayı, kısaca iğnesiz akupunktur olarak tanımlanmaktadır.
Eft Tekniği Eğitimi vücudun uç noktalarına elle vurularak vücudun enerji sistemini dengelemek için kullanılmaktadır.
Eft Tekniği Eğitimi eski zamanlardan hatta eski Shaolin, Taoist ve Çin’e kadar uzanan bir tarihe sahiptir. EFT Tekniklerinin günümüzde kullanılan haline ulaşmasında büyük öneme sahip olan Amerikalı Psikolog Dr. Roger Callahan tarafından geliştirilmiştir.
EFT Tekniklerinin uygulama alanında kaygılar, korkular, fobiler, travmalar, ağrılar, kızgınlık, suçluluk, pişmanlık gibi duygusal bozukluklardan günlük hayata yani iş dünyası, kariyer, spor ve ilişkilerin iyileştirilmesine varan oldukça geniş bir yelpazede uygulama alanı mevcuttur.
Eft Tekniği Eğitimi bilimine göre vücudumuz sinirlerden oluşmuş bir elektrik ağı olduğu şeklinde değerlendirilmektedir. Hayat enerjisi, bedenimizdeki enerji meridyenleri aracılığı ile dolaşmakta ve hücrelerdeki enerji seviyesi bu kanal yolları vasıtasıyla beslenmektedir. Eğer meridyenlerdeki enerji akışı durursa veya tıkanırsa, bu meridyenlere bağlı organlarda da etkisini hızlı bir şekilde gösterir. Yaşadığımız travmalar, korkular, suçluluk, kin ve nefret, kırgınlık, sinirli olmak gibi duygular, meridyenlerde tıkanıklığa neden olabilmekte ve bu da vücudumuza negatif etki etmektedir. Bu duygular ve travmatik anılar bedenin enerji kanallarında saklandıkça ve zamanla da vücutta rahatsızlıklar ve psikolojik acı olarak kendisini göstermektedir.
Sonuç olarak, temel amaç, ister duygusal isterse de fiziksel olsun birçok rahatsızlığın altında yatan enerji sistemindeki tıkanıklıklardan oluşur ve EFT teknikleri ile yapılan seanslarda asıl amaç bu tıkanıklıklar ortadan kalktıktan sonra kişi ister duygusal ister fiziksel rahatsızlıklarından arınmış olur. Eft tekniği eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi, teknik ve uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz: EFT Eğitimi