EFT Tedavi Yöntemi

EFT Tedavi YöntemiEFT Tedavi Yöntemi terapiler içinde çok sık kullanılan bir terapi tekniğidir. Türkçe anlamı Duygusal Özgürleşme Tekniği olarak bilinen EFT Tedavi Yöntemi bugün neredeyse herkes  tarafından kullanılmakta ve uzmanlar, doktorlar tarafından tercih edilmektedir. EFT ellerin vücudun noktalarına dokunmasıyla uygulandığından dolayı, kısaca söylesek iğnesiz akupunktur olarak tanımlanmaktadır.

EFT Tedavi Yöntemi bedenin uç noktalarına elle dokunarak vücudun enerji sistemini dengelemek amacı ile kullanılmaktadır. EFT Tedavi Yöntemi eski zamanlardan bu yana ve Çin, Shaolin ve Taoist manastırlarına kadar uzanan bir tarihe sahiptir. EFT Yöntemi günümüzde kullanılan haline ulaşmasında büyük öneme sahip olan Amerikalı Doktor ve Psikolog Roger Callahan tarafından geliştirilip uygulanabilir hale getirilmiştir.

EFT Tedavi Yöntemi en çok uygulama alanına dahil olan psikolojik kaygılar, korkular, fobiler, travmalar, ağrılar, kızgınlık, suçluluk, pişmanlık gibi duygusal bozukluklardan günlük hayata yani iş hayatına burada kariyer, sağlık ve ilişkilerin iyileştirilmesine varan oldukça geniş bir yelpazede uygulama alanı mevcuttur.

EFT Tedavi Yöntemi bilimine göre bedenimiz sinirlerden oluşmuş bir elektrik sistemi olduğu şeklinde değerlendirilmektedir. Yaşam enerjisi, bedenimizdeki enerji sistemi aracılığı ile dolaşmakta ve hücrelerdeki enerji sistemi bu kanal yolları ile beslenmektedir. Eğer sistemdeki enerji akışı durursa veya tıkanırsa, bu meridyenlere bağlı organlarda da etkisini hızlı bir şekilde gösterir. Yaşadığımız travmalar, korkular, suçluluk, kin ve nefret, kırgınlık, sinirli olmak gibi duygular, meridyenlerde tıkanıklığa neden olabilmekte ve bu da vücudumuza negatif etki etmektedir. Bu duygular ve psikolojik sorunlar, korkular, anılar bedenin enerji kanallarında saklandıkça ve zamanla da vücutta rahatsızlıklar ve psikolojik acı olarak kendisini göstermektedir.

Sonuca bakacak olursak, EFT tekniğinin temel amacı ister duygusal isterse de fiziksel olsun birçok hastalığın altında yatan enerji sistemindeki tıkanmalardan oluşur ve EFT Tedavi Yöntemi ile yapılan seanslarda asıl amaç bu rahatsızlıkları ortadan kalktıktan sonra kişi ister duygusal ister fiziksel rahatsızlıklarından arınmış olsun.  EFT Tedavi  Yöntemi teknikleri ile ilgili daha detaylı bilgi, beceri, teknik ve uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz: