Eft Ne Demek

Eft Ne DemekEft Ne Demek? Sorusuna cevap olarak terapiler içinde sıklıkla kullanılan terapi şeklidir. Türkçe’de Duygusal Özgürleşme Tekniği olarak bilinen EFT Tekniği bugün birçok insan, terapist, doktor ve alanında uzmanlar tarafından kullanılmaktadır. Eft Ne Demek ve nasıl kullanılır ? diye soracak olursanız, EFT  parmakların akupunktur noktalarına vurulmasıyla uygulandığından dolayı, kısaca iğnesiz akupunktur olarak tanımlanmaktadır.

EFT Teknikleri bedenin uç noktalarına elle vurularak bedenin enerji sistemini dengelemek için kullanılmaktadır.

Eft Ne Demek sorusunu eski zamanlardan hatta eski Çin, Shaolin ve Taoist Manastırlarına kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Eft Ne Demek ve kim tarafından bulunuldu dediğimizde günümüzde kullanılan haline ulaşmasında büyük öneme sahip olan Amerikalı Psikolog Dr. Roger Callahan tarafından geliştirilmiştir.

EFT Tekniğini uygulama alanında kaygılar, korkular, fobiler, travmalar, ağrılar, kızgınlık, suçluluk, pişmanlık gibi duygusal bozukluklardan günlük hayata yani iş dünyası, kariyer, spor ve ilişkilerin iyileştirilmesine varan oldukça geniş bir yelpazede uygulama alanı mevcuttur.

Eft Ne Demek dediğimizde bilimine göre vücudumuz sinirlerden oluşmuş bir elektrik ağı olduğu şeklinde değerlendirilmektedir. Hayat enerjisi, bedenimizdeki enerji meridyenleri aracılığı ile dolaşmakta ve hücrelerdeki enerji seviyesi bu kanal yolları vasıtasıyla beslenmektedir. Eğer meridyenlerdeki enerji akışı durursa veya tıkanırsa, bu meridyenlere bağlı organlarda da etkisini hızlı bir şekilde gösterir. Yaşadığımız travmalar, korkular, suçluluk, kin ve nefret, kırgınlık, sinirli olmak gibi duygular, meridyenlerde tıkanıklığa neden olabilmekte ve bu da vücudumuza negatif etki etmektedir. Bu duygular ve travmatik anılar bedenin enerji kanallarında saklandıkça ve zamanla da vücutta rahatsızlıklar ve psikolojik acı olarak kendisini göstermektedir.

Sonuç olarak, Eft Ne Demek ve temel amacı, ister duygusal isterse de fiziksel olsun birçok rahatsızlığın altında yatan enerji sistemindeki tıkanıklardan oluşur ve EFT tekniği ile yapılan seanslarda asıl amaç bu tıkanıklıklar ortadan kalktıktan sonra kişi ister duygusal ister fiziksel rahatsızlıklarından arınmış olur. EFT tekniği ile ilgili daha detaylı bilgi, teknik ve uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz: EFT Eğitimi